Villanyszerelő lábbeli

Indította Könyves Kálmán, 2013. október 09., 18:00:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Hi!

Túl van ez egy "kicsit" maszturbálva nem?

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


Könyves Kálmán


Simon Endre

Üdvözlöm a forumlakókat !
Igaza van Szirty-nek, mivel egy kissé elmemtünk szájmarketing irányba, ráadásul a "profi" szigetelési ellenállása csak arra jó, hogy egész nap elektrosztatikus gondjaid legyenek, még egy kézfogásnál is, meg könnyedén kinyírsz érzékeny elektonikákat, ráadásul a szerves oldószerek hatására kifelyezetten vezetővé válik a talp, még az adalékolt benzintől is. Ha ezek talpa oldala kalciumklorid oldattal találkozik, (hűtőtelepek hőközlő folyadéka) akkor a megfelelőségi bizonylatát bátran eldobhatod. Egyébként nagyon előnyös, ha ilyen van a birtokodban, (telik rá) de csak érdemi helyzetben használva. Dolgozóba' javaslom a nem fémbetéttel orrerősített bőr munka félcipőt, márkát nem tudok mondani, de ha kell küldök róla fotót. Ez szinte mindent kibír egy kicsit nehéz, kb. másfél kiló mert van benne anyag, talpa olajálló, (valószínüleg grafittal) antisztatizált és nagyon taglalt ezért hűtőházban is viselhető, kényelmes, létrán is jól elossza a talpterhelést  és hosszú utakon, (a hátsó ülésen) aludni is lehet benne.

Könyves Kálmán

Valószínűleg el lehet könnyebben is intézni ezt a dolgot, én azt a helyzetet szeretném elkerülni, hogy egy munkavédelmi ellenőrzés során bünti legyen miatta, emellett lehetőleg kényelmes is legyen. Úgy látom, itt még kevesen voltak ilyen intézkedés alá vonva, hogy ez fel sem merül;)
Talán a biztonság is megér egy kis keresgélést, gondolatcserét a témáról.


nyaki

Az azért eléggé érdekes, hogy a németeknél nem foglalkoznak ilyen dolgokkal nagyon mélyrehatóan, csupán az volt a követelmény, hogy a cipő/bakancs orrában legyen acélbetét. Egy ellenőrzésen a munkavédelmis úgy nézte meg a cipőmet, hogy csak úgy odalépett és rátaposott a lábujjamra, majd mikor meg sem nyikkantam, csak értetlenül néztem rá, akkor nyugodtan konstatálta a dolgot.
Ha ott kint sem foglalkoznak vele ilyen szigorúan, akkor nálunk sem kell belőle nagy ügyet csinálni, ...de mint tudjuk abszurdisztánban bármi lehetséges, :-\ csak hogy nehogy má' jól érezzük magunkat és legyen miből a sarcot behajtani. :(
Ettől függetlenül a munkavállalókat azért óvjuk, ha már termeli a sarcra valót.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2013. október 11., 13:55:33 DÉLUTÁN
Igaza van Szirty-nek, mivel egy kissé elmemtünk szájmarketing irányba, ráadásul a "profi" szigetelési ellenállása csak arra jó, hogy egész nap elektrosztatikus gondjaid legyenek, még egy kézfogásnál is, meg könnyedén kinyírsz érzékeny elektonikákat, ráadásul a szerves oldószerek hatására kifelyezetten vezetővé válik a talp, még az adalékolt benzintől is.

Igazából nem a fórumtársakra gondoltam, hanem arra, hogy maga a téma "hatóságilag" van túllihegve, túlszabályozva. És nem ez az egyetlen, ez csak egy tégla a falban.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a lényege az egésznek az, hogy mindenképp megszívjuk. Akár füstszűrős, akár nem.

Visszatérve a lábbelikre:
Kötelezik a munkáltatót a munkavédelmi villanyszerelő bakancs biztosítására a dolgozó számára. Rendben, a szabály oka érthető. Mit csinál a munkáltató? Megveszi azt a legolcsóbb darabot, amihez megvan minden szükséges igazolás, papír, certifikáció, stb. Más őt nem érdekli ezzel ő teljesítette amit kell (de valóban?)
A melósnak meg belerohad a lába nyáron.

Mellesleg megjegyezném, hogy az általam ismert néhány típusú munkavédelmi lábbeli (de meg merném kockáztatni hogy mind) olyan elképesztő és meglepő mértékben csúszik a havas talajon, hogy tapasztalatlan kollégák pár másodpercenként dobnak leszúrt dupla ridbergert a gyárudvaron. Egy kis bokaficam, kisebb nyílt törés, rándulás alap.

Roppant érdekes, hogy az egészség (testi épség) megőrzésére irányuló kötelező érvényű intézkedés eredménye éppen a céllal ellentétes eredménnyel jár: rombolja az egészséget, csak épp máshogy, mint ami ellen véd...

Én igazán nem bánnám, ha az ezer papírral, mérési jegyzőkönyvvel, tesztekkel igazolt és dokumentált munkavédelmi lábbeliben eltöltenének egy évet azok akik:

  • Tervezik
  • A kialakításának szabályait előírják és rögzítik
  • Gyártják
  • A gyártmányt kiválasztják és megvásárolják

Az év végén úgy köszönnék nekik, hogy: "Üdv a klubban!"

Villanyreszelő

A Munkavédelmi lábbeli az nem a dolgozók egészségéről szól,sem a munka nem a dolgozókról szól,rengeteg olyan védőeszközzel találkoztam,ami inkább okozott balesetet,mint védelmet,pl egy szemüveg ami agyonhasznált,de kötelező,és nem adnak másikat mert kilátni még belőle"Én még életem során nem találkoztam olyan hellyel,ahol az én egészségemet nézték volna.
Nem vagyunk hülyék az egész arról szól,hogy probléma esetén a munkáltatót minél kevesebb miatt lehessen felelősségre vonni.

nova

Azért alapesetben ezek a védőfelszerelések tényleg a védelmünket kellene óvják. Sokszor igaz az is, hogy a dolgozókat meg kell óvni néha a saját hülyeségüktől is. Persze ehhez megfelelő állapotú védőfelszerelések kellenek. Viszont egy munkavédelmi szemüvegnek is nagy haszna lehet, gondoljunk csak a szemünkbe repülő kis "idegen tárgyakra".
A villanyszerelő cipő viszont tényleg csúszik a havas talajon. :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!