Utólagos kiegészítő elosztó a szabványos mérőhely részeként?

Indította bigzee, 2013. október 08., 11:15:35 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

bigzee

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. október 09., 20:17:47 DÉLUTÁN
ÚÚÚHH, how bizarre, ahogy az örök dicsü Új-Zélandi banda, az OMC megénekelte anno, decibel '96 tájékán. Én azért nem mondanám kategórikusan, hogy fordíts hátat a helyszínnek, de azt mindenképp melegen ajánlom, hogy végy fel egy jegyzőkönyvet, fotókkal alaposan illusztrálva, melyben kellő részletességgel kitérsz a kolléga kivitelezési "aranyköpéseire" és írd mellé, hogy te hogyan korrigálnád ezeket. A 3x35A-nyi késesbiztis -milyen karakterisztikájú a késes, legalább gG/gL, vagy piros gyorskioldású, mert akkor ugyebár az egyiken 2 db fogyasztó van és hamennyiben egyenként -amúgy alanyi jogon- 32A-es kismegszakítót kaptak, nos ez esetben lesz ott még anyázás...  >:(- fő zárlatvédelem is telitalálat, ide legalább 63A-es késes betétet kellett volna tenni, hogy a kellő szelektívitás meglegyen! Ki kell jelentenünk, hogy csúnyán átb@szták a lakókat, ez az egyész kialakítás, szerelés úgy egy nagy kaki, ahogy van,az pedig a honi áramszolga cégeket minősíti, hogy ilyeneket csont nélkül átvesznek. Egyébként, melyik áramszolga területén van ez az "egzotikum"??

Ez ELMŰ területen van, Szigetszentmiklóson.
Készült errefelé néhány gyorsépítésű instatnt lakópark, lakónegyed...szerintem van valahol valakinek valakije...
Ez egy "hirtelen" megbízás lett volna, azaz a tulajjal más ügyem volt és "mellékesen" megkérdezte, hogy meg tudnám e oldani.
Azt hiszem megyek a "tiszta" munkáim felé. Sajnos mivel ez Magyarország, még az sem kizárt, hogy nekem lenne belőle bajom, ha hozzányúlok bármelyik komponenséhez a rendszernek...

Gyurmaúr(fi-relé)

Jaa, hogy a "nagybecsű" agglomerációóó... Hát igen, ott van ám egy, s más "érdekes", mint ahogy van pár "egzotikus" hozzáállású kolléga is, akik a "minél olcsóbb, annál jobb" szellemében -sajnos- hasítanak, mint a vihar, miközben a megfelelő háttérrel minden esetben korrekt melót a zászlajukra tűzők pedig küzdenek a fennmaradásért, ugyanis ők nyilván nem így oldják meg az ilyen kaliberű feladatokat, tehát náluk -amúgy logikusan- magasabb összegről fog szólni a cech. Mert ugye jelen esetben pl. mondjuk én úgy oldottam volna meg, hogy 4x25-ös NAYY az oszloptól a kerítés falig, természetesen a falban becsövezve, majd egy kábelbevezető "poháron" keresztül A1-es méretű tokozottban a 100A-es gG/gL késesbiztik, "B"-s túlfeszvédelmi unit , egy A0-ás méretű tokozottban az OBO 1801-es fő EPH sín, egy másik A0-ban mondjuk egy VGK 64-es tűzvédelmi főkapcs, mert az olyan, mint a csótány, amit még az atomrobbanás sem pusztít el! Természetesen leverve egy 2.5m-es szonda, melyhez ugye hozzá van hegesztve a 10-es gömbacél, mely érkezik a 100x100-as elágdobozba, amiből a 16-os MKh megy a fő EPH sínhez.  Az egyes mérőket úgy helyeztem volna el, hogy azok quasi körbevették volna az A1-es méretű tokozottat, illetve 1 db mérő tokozott a VGK-t tartalmazó A0-ás oldalához lett volna erősítve. Az L vezetők a késesek A1-ében lévő HLAK-ból ágaztak volna ki, míg a PE, illetve N vezetők az fő EPH sínből. Nem egy ördöngös téma egy ilyet kialakítani, csak kell hozzá némi PPP, azaz Precízitás, Pedantéria, valamint Pontosság, melyek úgy általában szükségesek a minőségi kivitelezéshez, ami nyilván több időt vesz igénybe, mint a hányja -veti buhera... ;)