Szabványok

Indította Ermi, 2012. január 10., 17:30:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. január 10., 22:20:33 DÉLUTÁN
aztán mire a szerencsétlen villanyász befejezi és épp hozzávágná a pezsgõs üveget (némi túlzással), hopp máris teljesen új szabvány van, mely tulajdonképpen a régi leporolása, max 1 új mondattal.

Hát ez a pezsgõs duma nagyon jó  ;D

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. január 10., 22:20:33 DÉLUTÁN
Pl. szerintem egy agyrém, hogy bizonyos áramszolgáltatók kategórikusan nem engedik a tokozott,tehát az újonnan kiépített mérõhelynek a ház külsõ falára helyezését, hanem azt a kerítés mellé kell tenni, sõt ha jól tudom, van ahol az utcára?! kérdem én, mi van abban az esetben,ha játékos kedvû gyerkõcök lekapcsolják, megrongálják a mérõt, ill a kismegszakítókat? Kinek okoz az egybõl bosszúságot? illetve, mi van akkor, ha a ház széle mondjuk 50m-re van a kerítéstõl és mondjuk egy jó meredek lépcsõn kell lemenni a kapunál elhelyezett mérõig, mondjuk télen, hidegben, esetleg jó nagy hóban és persze -egy zárlat miatt- sötétben?

Én úgy tudom ennek a módosításnak is nagyon egyszerû oka van, ez pedig nem más mint ami a világot is mozgatja a piszkos anyagiak, vagy hasznos. A Villamos hálózatokon vesztesség keletkezik feszültség esés következtében. gondolom ezt nem kell ecsetelni. Minél közelebb helyezi a mérõt az áramszolgáltató a leágazáshoz, annál jobban csökkenti az adott szakaszon a vesztességét. Ez így nem sok, de sok kicsit sokra megy alapon már más a helyzet. Pár éve volt, hogy mentek végig az áramszolgatátó szakemberi és cserélték minden házhoz a becsatlakozó vezetékeket nagyobb keresztmetszetre.

(Persze az is lehet, hogy rosszul tudom a módosítás ezen okát)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Na még 1x, mert mialatt írtam, a rendszer szépen kiléptetett! Tehát, ez szerintem nettó szívatás, ugyanis pl az ex NSZK-ban, ahonnét ugye mind az e.on, mind az ELMÛ-ÉMÁSZ gruppe fõ tulaja,az RWE is származik, nos ott az órák a !házban bent! vannak, akár egy (maszkos) szekrényben a mért fõelosztóval! Egyébként, én a mért fõelosztókat mindig az épület belsõ részére rakom, még akkor is, ha ez miatt 10-15m-nyi 5x10-es (esetleg 16-os) mért fõkábelt kell behúzni. Engem ne szídjon senki, ha télen, a mínusz 20-ban, este , méteres hóban lemegy valamelyik kismegszakító, Fi-relé és esetleg egy kellemes pancsi,netán egy izzasztós sexcsata után kell kicsoszogni a ház túlvégén lévõ mért fõelosztóig.

Ermi

Idézmi van abban az esetben,ha játékos kedvû gyerkõcök lekapcsolják
Vagy zárópecsétet (plombát) leszakítják. 

"A villamosenergia-törvény azt írja elõ, hogy a fogyasztó megszegi a szerzõdést, ha a fogyasztásmérõt szándékosan vagy vétkes gondatlansággal megrongálja, a záró pecsétet eltávolítja, vagy a sérülését a szolgáltatónak nem jelenti be."

Gyurmaúr(fi-relé)

Tessék! Köszönöm, nincs több kérdésem! Sajnos, itt is az van, hogy a nagyságos -nem Magyar tulajdonú- áramszolgáltatók nem SZOLGÁLNAK, hanem diktálnak és nincs egyetlen villanyász érdekvédelmi szervezet, aki beintene nekik egy masszívat, hogy azért kapjanak már magukhoz. És akkor még lehetne hosszasan sorolni,hogy pl. milyen cirkusz van a "B"-s túlfeszvédelmi egység beépítése esetén, pl egy már meglévõ -esetleg faszekrényes- mérõhely esetén,ahol a "B"-s egység nem is a faszekrénybe,hanem a szabványosított (pl Csatári,Hensel) tokozottal egyetemben, mondjuk az alá kerülne. Jézusom, egyáltalán lehet ekkora szentségtörést csinálni??? Hol élek én,mi?! Pedig, a jól megcsinált "B"-s, "C"-s túlfeszvédelmi cucc még az õ tulajdonukban lévõ mérõ(ke)t is és a szomszéd fogyasztókat is védi, ha pl az én házamba csap a villám. Hálálkodniuk kéne, hogy valaki vállalja egy alsó hangon 150 ezres "B"-s tipizált tokozott beépítését,netán még egy másik tokozottra egy tûzvédelmi fõkapcsolót is beépít, ehelyett, mi van...

S/K

MSZ HD 60364-7-704:2007 májusában visszavonásra került. (...Építési és bontási területek....) 
Helyette az MSZ HD 60364-7-704:2018 került ANGOL nyelven.
Van benne valami érdemi változás? "Érdemes" megvenni?
Valaki tud ebben segíteni? Köszönöm.

Sztrogoff

"MSZ HD 60364-7-704:2007 májusában visszavonásra került."
Bocs, nem egészen.
MSZ HD 60364-7-704:2007 2021 májusában visszavonásra került.

A kérdésre jelenleg nem tudok válaszolni, éhség miatt. :)

S/K

Igaz. :D És nem mindegy.
Kívánok egy kiadós "etetést".

tothgyula

Az építési és bontási(felvonulási) területekre vonatkozó legfontosabb előírásokat betartva "nagy valószínűséggel" nem kell számítanunk villamos balesetre. ÁVK, helyi földelő (nem sóderbe lenyomva), megfelelő zárlatvédelem, megbízható kötések, mechanikai sérülések nélkül,csak szerszámmal nyitható szekrény,stb. talán a minimális követelmény.