• Led vilàgitás 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Led vilàgitás  (Megtekintve 12797 alkalommal)

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
Re:Led vilàgitás
« Válasz #15 Dátum: 2015. December 21., 22:36:10 pm »
Ahogy mondja kend! ;) ...bár én már néhányat javítottam meg önszorgalomból, pl. az IP67-es típusokból. Ezek  mindegyike ki volt öntve olyan butilgumi szerű anyaggal. Mire kiszedtem az alkatrészek közül, felfutott a tök a hátamon. Van olyan is, ami hasonló "cipőben jár", mint a laptop táp. Annak a házát simán meg kellett erőszakolni némi furfanggal és feltárva szépen hozzá lehetett férni a panelhez. Aztán vannak a fémrácsos kivitelűek, azok tényleg könnyen javíthatóak, de ma már minden driver olyan olcsó, hogy gyakorlatilag még egyiknek sem kérték a javítását.
A fogyasztói politika az elektronikai javítószakmákat szinte teljesen ellehetetlenítette. Részemről már csak hobby szintre degradálódott, pedig imádok velük foglalkozni.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
Re:Led vilàgitás
« Válasz #16 Dátum: 2015. December 21., 22:49:48 pm »
Üdv Szirty !
Az LPV sorozatú (MW) tápok beszerelésénél én kénytelen vagyok kikaparni a csatlakozások környékét, no és persze újra beragacsolni, mert az eredeti 15-20 cm-es kivezetések toldásánál ésszerűbb a kábelcsere. Ezekben nagyon jól elváló és lágyan törő a kiöntőmassza. Ezen kívül más gyártmányokban nem találkoztam kiöntéssel, legfeljebb orvosi eszközök tápjainál, azok javítását meg nem vállalom. A tápok kapacitív szivárgóáramát mérem és csak olyat használok amiben ez már szinte mérhetetlen. Ez azért szempont, mivel a saját gyártmányú LED armatúráim fémteste (hűtőbordája) a negativ táp ami nyilvánvalóan az emberi testel érintkezhet a tápcsatlakozó is aktív fémházas és így a szerelésnél megspórolom a fele huzalozást.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
32 Válaszok
8387 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Május 21., 21:34:57 pm
írta faxelektro
20 Válaszok
8278 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Március 20., 21:53:52 pm
írta Novill
6 Válaszok
1626 Megtekintések