Mérőóra plomba

Indította czegledi70, 2013. szeptember 27., 13:06:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

czegledi70

Szevasztok!
Multkor elment nálunk az áram. Feleségem felhivta az áramszolgáltatónkat, nemsokára két villanyszerelő ki is jött Miután a külső vezetéken a szakadást megszüntették, a villanyórát megnézték. Figyelmeztették hogy az órán hiányzik a plomba, majd ezt pótolták. Sajnos nem tudom hogy ez hogy tud előfordulni, minden évben van leolvasás, akkor ezt a leolvasó sohasem hiányolta. Az óra kb 15 éve lett telepítve, akkor is egy ideiglenes helyről(villanyoszlopon volt dobozban) lett áthelyezve.  A feleségem nem volt ott amikor a villanyórát nézték, bent tartózkodott a házban. Én nem emlékszem hogy milyen plomba volt az órán, és eddig meg sem fordult a fejemben, hogy az órával valami probléma lehet. Most olvastam fórumokon, hogy a szolgáltatók is trükközhetnek, és előtte le kell fényképezni az órát és végig ott lenni. De persze lehet hogy tényleg hiányzott egy plomba, mivel ez egy régi mérőóra és ők csak pótolták a hiányt.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy számíthatok-e továbbiakban valami büntetésre. Egyébként az óra semmi módon nem volt manipulálva, ezt ha szükséges lehet bizonyítani?

Gyurmaúr(fi-relé)

Kész, neked véged!! egy hajnalon érkezik a lefüggönyözött Pobeda és az e.on/ELMŰ/ÉMÁSZ/EdF-Démász (a nem kívánt rész törlendő) "megoldó emberei" (tudod, mint Harvey Keitel a Pulp Fictionban)  8) statáriálisan agyba-főbe fognak verni, majd csatlakoztatnak a 400V-os hálózathoz, de lehet, hogy a 20kV-oshoz...  ;)     Az tuti, hogy lesz vmi bepróbálkozás, mert lehet, hogy ti nem fotóztatok, de mivel ők egyedül lettek hagyva, ezért valószínűleg "ügykezeltek" egy keveset, amit gondosan dokumentáltak, még pózoltak is hozzá egy jót. Számomra -lehet, hogy én már,így a 42.-ben "extrém" paranoiás vagyok- elképesztő lazaságról tanúskodik, hogy asszonykának egy pillanatra sem ment keresztűl az agyacskáján, hogy rajtaütésszerűen hátulról meglepje a 2 "kollégát" és pár pillanatig figyelje, hogy mit is művelnek! Ezzel az erővel feltehettek volna egy jeladó, lehallgató készüléket, de akár egy kis kamerát is, melynek képeit felnyomhatták volna a facsebúkra is, csak pusztán a humor kedvéért. Nem győzzük elégszer -már mantraszerűen- ismételgetni itt a fórumon, hogy amennyiben bárki, "földi halandó" bármit bármelyik közszolgáltató -főként áramszolga- cégnek bejelent, nos onnantól poker arc, csupa fül, csupa szem, !diktafon a mellső zsebbe, jó minőségű fotó apparát kattogtatása, ect! Sőt, még -ha jó a viszony- a szomszédot is át kell hívni, ugyanis ha 2 vs 2 a szereplők száma, nincs az a bíróság, aki a fogyasztó hátrányára fog dönteni, pláne, ha még -egyébként nyilván illegális- hang (és kép)felvétel készül, hiszen a szerelőket nem feltétlen avatjuk bele a "lehallgatási" műveletbe. Lehet, hogy most döbbenten olvassátok a kommentem és szerzek ezzel nektek 1-2 álmatlan éjt, de szerintem jobb, ha rákészültök a csapásra és pár hónap elteltével elégedetten dőltök hátra, hogy mégse jött ajánlott/tértivevényes levél, illetve a TEK-el megerősített, álarcot viselő áram kommandósok, mert a jelenkor Magyarosch valóságához sajnos az ilyesfajta meglepik is hozzátartoznak...

redvill

Úgy gondolom nem minden szerelő gazember aki szolgáltatónál dolgozik,és csak egy hibát szeretne javítani amiért kihivták!
Ugyanakkor adott esetekben mindig jó AZ ÓVATOSSÁG ahogyan azt Gyurma úr is írta
A villanyóra leolvasó nem feltétlenül vizsgálja kellő alapossággal a plombák minőségét mennyiségét mert nem ellenőr
Kérdés az hogy a mérőhelyi adatlapra rá írták e hogy a zárópecsét hiányzik és pótolták ezt
Ha régi típusú (nem egyedi vonalkódos)akkor lehet ez a jó szándék jele is!!
Szerintem ha ügyet akartak volna belőle csinálni, vagy szabálytalan vételezés gyanúja van akkor , hozzá sem nyúl a mérőhelyhez és hívja az ellenőröket felülvizsgálatra