Fekete doboz

Indította bizserge, 2013. július 08., 19:22:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bizserge

Kedves Kollégák!

Ezt az alfejezetet azért indítottam, hogy az itt megjelentetett, fotóval illusztrált elrettentő példák tanulsággal legyenek mindenki számára!
Kérlek benneteket ha hasonló "szakszerű" szereléssel találkoztok, osszuk meg mindenkivel, hogy ÍGY NE!!!

Mindjárt itt egy kapcsoló bekötése amivel minap szembesültem:
Tipikus esete az alá méretezésnek. Szét is égett a kapcsoló.
Az elkövető tettes csak úgy tudta a vezetéket bekötni, hogy mindjárt megfelezte, azok után úgy forrasztotta le, hogy beférjen a csavaros kötés alá.  ???

Szirty

Üdv bizserge!

Képet éppen nem tudok küldeni, de nekem erről az jut eszembe, amikor a cégnél a műszakban dolgozók a mágneskapcsoló egy érintkezőjének elégését úgy "javították" hogy egyszerűen átkötötték azt a fázist. Így a motor állandóan feszültség alatt volt de pesrsze a kapcsoló elejtett állapotában egy fázissal nem ment.

Akkor lett ebből az egyre terjedő megoldásból probléma, amikor egy irányváltó kapcsolásnál épp nem az a fázis égett el, amelyiket nem cseréli. Ez a megoldás ott ugyanis fázis zárlatot okoz.
De a legnagyobb szívás akkor történt, amikor pólusváltó (nem dahlander) motor egyik kapcsolóját kötötték át így :-)

Gyurmaúr(fi-relé)

Hiába, a Magyarosch heckmány nem ismer határokat! Csak az a gáz, hogy 1-2 ilyen "brilliáns" megoldás igen súlyos következményekkel szokott járni, gyakorlatilag minden esetben...

Szirty

Üdv Gyurmaúr(fi-relé)!

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. július 13., 22:32:26 DÉLUTÁN
Csak az a gáz, hogy 1-2 ilyen "brilliáns" megoldás igen súlyos következményekkel szokott járni, gyakorlatilag minden esetben...

Semmi nincs következmények nélkül...
Sajnos a nem csak a felelőtlenség és hozzá nem értés szül ilyen megoldásokat, hanem a kényszer is.
A külső nyomás, amit keményen és szándékosan az emberekre gyakorolnak pl. egy termelő üzemben, ahol a termelési norma a szent grál.
A normát meg kell csinálni mindentől függetlenül. Ha az nem sikerül 8 munkaóra altt, akkor 10 alatt vagy épp 12 óra alatt.
Ez annyit jelent, hogy ha egy hiba miatt megáll a gyártósor, akkor azt minél hamarabb szinte minden áron el kell hárítani, mert annyival később van hazamenetel.
Na egy ilyen esetben nagyon hatékony a kapcsolón átkötni egy fázist, hiszen egy perc alatt megvan. Egy kapcsoló csere 10-15 perc is lehet azzal együtt, hogy először megkeresik a raktárost, aztán a raktárban a kapcsolót, kihozzák és kicserélik sok vezetéket kikötve, meg bekötve.
Ha épp nincs olyan kapcsoló a raktárban, akkor ez a 10 perc órákra is kitolódhat- Pl. egy másik, oda nem illő fajta beépítése, ami be se fér igazán, nincs is olyan érintkezője vagy épp nem 24V DC, hanem 230 V AC stb. Ebből újabb és méglátványosabb taknyolás szokott lenni.

Átkötni sokkal, de sokkal egyszerűbb és gyorsabb. Sajnos ez úgy marad és ahogy azt írtad minden ilyen egy-egy akna amire nyilván nem az fog rálépni aki elkövette :-(

Villanyreszelő

Üdv!
Ezt én is megerősíteném.
Forrasszuk le a vezetéket,mert nincs érvéghüvely.
A dolgozónak nincs más választása. Főnöki utasítás nem kérés:-[

Szirty

Üdv Villanyreszelő!

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2013. július 14., 09:20:14 DÉLELŐTT
A dolgozónak nincs más választása. Főnöki utasítás nem kérés:-[

Ha ebből baj lesz, akkor a "főnök" azt fogja mondani hogy "én nem veszélyes tevékenység elvégzésére utasítottam, hanem a feladat megoldására" :-/

Villanyreszelő

Pontosan!
A "hülye" szerelő az oka. :'(
Ha baleset lesz,nem tudom kinek lesznek jobb ügyvédei.

bizserge

Tisztelt Kollégák!

Bizony mai világban a szükség és a pénztelenség, az utasítás nagy úr!
Ha szívünkre tesszük kezünket sajnos mindenkinek volt, van, lesz meggyónni valója. Kinek több kinek kevesebb. "Megszegeljük" a hibát ideiglenesen, mondván: "rövidesen szakszerűen úgy is megcsináljuk",  fohászkodunk baj ne legyen, majd telik múlik az a drága idő és lehet marad ott és úgy ahogy van!
Odébb állunk, máshova kerülünk, elfelejtjük  stb. stb.
Azután utánunk jön egy másik szaki, köpköd, fújj-ol,  mamázik.....  :(
Körültekintéssel, szakmai felkészültséggel, odafigyeléssel vigyázzunk egymásra és az értékekre. Legyen az ilyen dolgokból mindig kevesebb.

Bevallom: ....naná, hogy "csináltam" én is! Sőt olyant hogy hetekig rém álmodoztam mint írtam régebbi hozzászólásaimban.
De azért kérlek benneteket, hozzatok új témákat, fotókat! Köszönettel.

Tisztelettel: bizserge

bizserge

Tisztelt Kollégák!

Vége a nyárnak és a szabiknak is.  >:(
Keveset vertem a billentyűzetet, de találtam egy oldalt, "gyöngyszemet"!
mit hogyan ne
A hajamat téptem a témákon, na itt aztán akad minden és még közszemlén népszerűsítve van, tippeket adva az öngyilkos jelölteknek!
Érdemes elretteni! Akik ismerik az lapokat azoktól bocs.

Tisztelettel: bizserge

nyaki

Hali!
Ez qva jó volt, nagyot derültem rajta, mert vizuális típus vagyok:
"Mikor ültem a kinti wc-n akkor állandóan csak villanásokat láttam. Gondoltam hogy villámlik vagy a szomszéd hegeszt. Gyanús pukkanásokat is hallottam. De a végén már gyanús lett hogy mindig akkor hegeszt vagy akkor villámlik mikor sz@rok." ...de a többi sem kutya, főleg a hozzászólások. Egy igazi kincsre leltél, már tanulság szempontjából is.
Köszi