A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62


sámli

IdézEbből kiindulva "piszkos" áramot szűrni talán nehezebb, mint tisztát előállítani
Ugye ezt nem a villanymotor-generátor kombóra értetted.

Simon Endre

A garantáltan bíztos elválasztás a hálózattól akuról üzemeltetett gépkocsi hangrendszer, természetesen ebben is van átalakítás, mert csak a meghajtó erősítő megy közvetlenül a tápról a teljesítmény fokozat kettős tápja inverteres, de ezt ha meghallod csodafülü hifiguru vagy. Az elekroakusztikai átalakítók hatásfokáról annyit hogy egy valódi "hangforrás" teljesítményét ecseteljem, valamikori oktatóm Emil bácsi szernt egy 500 tagu férfikórus (szabadtéren) forte fortisszimó üvölt az kb.1W (!) akusztikai teljesítmény. A csöves erősítők nimbuszát (marketingjét) maj egy másik hozzászólásban verem szét, aki ezt benyalta tölcsért tehet a fejére.

nyaki

...ezért zárják őket koncertterembe, legjobb esetben akusztikai odafigyeléssel csakúgy, mint ahogy a hangszórókat  is dobozolják, kisebb-nagyobb sikerrel.
Azért egy kis számolással, méréssel és odafigyeléssel, már igen jó hatásfokú termek és hangdobozok építhetőek.
Mindenesetre a dolog sok szereplős és igen bonyolult tud lenni, ami néha megoldatlan is marad.
A csöves erősítőket csak mély tartományra használnám, korlátozott teljesítménnyel, de akárhogy is csűrjük-csavarjuk, eljárt felettük az idő és bár a mai miniatürizált világunkban igen látványosak tudnak lenni, ezért az ismeret hiányos gazdagokat meg lehet vele győzni.

alphamooncamp

Nyaki !

Akkor, most a linkelt helyen tehetem fel a kérdésem, ahol talán érdemben válaszolnak, vagy itt találom a konkrét válasz a problémámra?! ( Egy egész mondatnak jobban örültem volna :( )



Sámli !

Igen, ez is megfordult a fejemben. Benzin motort kitehetnék az erkélyre, de inkább nem .... ;) Itt ugye a hatásfok lehet a fő kérdés... ( Komplett tájékozatlan vagyok a kérdésben azért kérdezek egy szakmai fórumon. Kérem nézd el nekem hogy szakmailag szokatlan, ne adj isten teljesen elvetemült -hülye- gondolatom támadt. ) A kérdés itt a megvalósíthatóság, és mennyibe kerülne, ha egyáltalán működne.


Simon Endre !

Ezt most megint nem értem. Akkor most azt ajánlod, hogy akkuról tápláljam az egész rendszert?! Biztos félreértettem valamit. Nem hiszem, hogy ez lenne a járható út. Ugyan léteznek szünetmentes tápok, de ekkor teljesítmény igénnyel nem tudnának megbirkózni, arról nem is beszélve, hogy a dinamikai csúcsok hiányát ez nem oldja meg, vélhetően ugyanolyan lapos erőtlen lenne a hang mintha a hálózatról napközben nélküle.

Emil bácsi érdemeit nem vitatom, de hogy jön ez ide?! Meg hát ezt a csöves dolgot sem értem, profi stúdió monitorjaim, egy hozzá illő sub vannak, valamint egy kisfogyasztású sztg. és egy projektor.

Na jó, akkor tételesen mit kéne kiszolgálnia ha teljesen kiépül: Sztg. kb 80W. Aktív monitorok darabonként 127W. 7-szer. sub 500W, előerősítő 35W, projektor 300W összesen kb.max 1730W. Ezek az adatok nem a zenei teljesítményre vonatkoznak, hanem ez az a teljesítmény amit max. felvehetnek a hálózatból - ha úgy tetszik ezt írta a gyártó a tápkábel mellé a készülékre. ( Nyilván ennyit soha nem fognak felvenni, ez csak egy tájékozató adat )

Megvalósításra ötlet?

Könyves Kálmán

Milyen teljesítményigényt nem tudsz szünetmentes táppal kiszolgálni? Nálunk 80 kVA-es a legnagyobb, de ez messze nem a csúcs... Hifit nem használunk róla, de minden másra megfelelt eddig. Mondjuk némi zsebpénz nem árt hozzá, az biztos  ;)

nyaki

Igen, a megadott linkeken regisztráltként bármilyen elektronikával kapcsolatos kérdést fel tudsz tenni.
Egyébként ha az épületben hosszú a villamos hálózat és tele van nagy átmeneti ellenállású kötésekkel, akkor sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Próbára használhatsz egy megfelelően nagy teljesítményű on-line delta vagy kettős konverziós üzemű szinuszos invertert az erősítő(k) számára, ugyanis azokban igen jó szűrők és egyéb védelmek vannak és ami a legfontosabb, hogy a kimenetük független a hálózattól. Ha ez túl költséges lenne, akkor a villamos hálózatot helyre kell hozni, ami megint csak nem olcsó mutatvány. Az erősítő tápjának is rendben kell lenni, hiszen az évek múlásával a szűretlensége is nő.

simonlaszlo787

Sziasztok! 

Tud valaki megbízható villanyszerelőt?

Segítséget előre is köszi.

Fecó

Ezen a fórumon csak megbízható, és szakmailag magasan képzett villanyszerelők vannak, de szerénységük miatt ezt senki nem fogja felvállalni nyíltan...

sanyika