• A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi. 4 7
Jelenleg:  

Szavazás

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.8%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
52 (91.2%)

Összes szavazó: 57

Szerző Téma: A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.  (Megtekintve 41754 alkalommal)

Nem elérhető alphamooncamp

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • alphamooncamp nincsen befolyása.
Re:A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.
« Válasz #195 Dátum: 2017. Március 14., 20:03:50 pm »
Üdv !

Nem tudom hova fordulhatnék..., és teljesen járatlan vagyok ebben a kérdésben.

Hifi rendszerrel kapcsolatos a probléma. ( Több mint 10 éve gyűjtögettem rá a pénzt, és hát nem azt a teljesítményt nyújta, amit optimális körülmények között tudna. )

Panelban lakom, és nap közben képtelenség zenét hallgatni, mert annyira "koszos" az áram.

Az ötlet az lenne, hogy a hifimet, sztg.-emet stb. elektronikát, a hálózattól teljesen különálló áramkörre un. szigetre köttetném, ahol az áramellátást egy áramfejlesztő szolgáltatná.

Azt olvastam, hogy valódi színusz hullámot szolgáltató áramfejlesztőre lenne szükségem.

Nem tudom, létezik-e olyan áramfejlesztő, amit elektromos áram hajt, és mechanikusan ( ékszíj, folyadék, stb.) kapcsolódik egy generátoroz, ami aztán valódi színusz hullámú 230V-os váltóáramot fejleszt.

Ezt az un. "tiszta"  áramot használnám az elektronikák hajtására.

Fogalmam sincs, hogy ez kivitelezhető-e elméletben, és hogyan nézhetne ki gyakorlatban.

Várható fogyasztás ( folyamatos ) maximum 1500W. a csúcs, vagy pillanatnyi fogyasztás felszökhetne durván, olyan 5000W-ig is. 

Nem tudom ki tudna segíteni.

Amennyiben itt senki, úgy kaphatnék útbaigazítást?!

Köszönöm Péter

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Fecó talán lesz valaki.Fecó talán lesz valaki.
« Válasz #196 Dátum: 2017. Március 14., 20:37:24 pm »
Üdv !

Nem tudom hova fordulhatnék..., és teljesen járatlan vagyok ebben a kérdésben.

Hifi rendszerrel kapcsolatos a probléma. ( Több mint 10 éve gyűjtögettem rá a pénzt, és hát nem azt a teljesítményt nyújta, amit optimális körülmények között tudna. )

Panelban lakom, és nap közben képtelenség zenét hallgatni, mert annyira "koszos" az áram.

Az ötlet az lenne, hogy a hifimet, sztg.-emet stb. elektronikát, a hálózattól teljesen különálló áramkörre un. szigetre köttetném, ahol az áramellátást egy áramfejlesztő szolgáltatná.

Azt olvastam, hogy valódi színusz hullámot szolgáltató áramfejlesztőre lenne szükségem.

Nem tudom, létezik-e olyan áramfejlesztő, amit elektromos áram hajt, és mechanikusan ( ékszíj, folyadék, stb.) kapcsolódik egy generátoroz, ami aztán valódi színusz hullámú 230V-os váltóáramot fejleszt.

Ezt az un. "tiszta"  áramot használnám az elektronikák hajtására.

Fogalmam sincs, hogy ez kivitelezhető-e elméletben, és hogyan nézhetne ki gyakorlatban.

Várható fogyasztás ( folyamatos ) maximum 1500W. a csúcs, vagy pillanatnyi fogyasztás felszökhetne durván, olyan 5000W-ig is. 

Nem tudom ki tudna segíteni.

Amennyiben itt senki, úgy kaphatnék útbaigazítást?!

Köszönöm Péter
A fórum címe alapján épp jó helyen jársz :)

Nem elérhető Sztrogoff

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #197 Dátum: 2017. Március 14., 21:42:23 pm »
Még sosem néztem panelben hullámalakot, de a generátorok sem adnak ki tökéletes szinuszt, mivel nem végtelen a horonyszámuk, stb.
Ha a szomszédok befolyásolása zavarja a dolgot, akkor csak úgy hasraütésszerűen három lakásnyi méretet elfoglaló teljesítményű szerkezet tudna nulla és 5 kW között gyakorlatilag változatlan paraméterű szolgáltatást nyújtani.
De én nem bánom, ha nincs igazam, abból is tanulok.

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
  • Hírnév erő: 4
  • 980POWER nincsen befolyása.
« Válasz #198 Dátum: 2017. Március 14., 22:04:57 pm »
Tiszta áramot fejleszteni vagy a piszkosat szűrni, esetleg ebben az irányban is lehetne gondolkodni!

Miben mutatkozik meg a jelenség? Mármint mit halassz vagy nem hallasz ami ebből adódóan rontja a zenei élményt?

Mondjuk engem hamar kipattintanának egy panelból, ha zenét hallgatnék.  A 2 X 20 W kis Orion tornyot fél hangerővel megeresztve már a polcok, ablakok rezegnek rendesen, a nagy tornyot nem is lehetne használni panelben , oda nem is való hifi, vagy "szeretem, ha szomszédaim is jó zenét hallgatnak" lesz úrrá.  :) Van néhány régi hifitornyom és egy újabb Jamaha ez utóbbit napi szinten használom. A keverőn fel van tolva a hang, de nincs bemeneti jel és hagyományos izzót valaki felkapcsol, akkor hallani, hogy pattan a hangfal.

• Új tag
  • *
« Válasz #199 Dátum: 2017. Március 15., 08:54:17 am »
Köszönöm a gyors választ.

Azt gondolom, hogy csak jó alapra érdemes építkezni.

Ebből kiindulva "piszkos" áramot szűrni talán nehezebb, mint tisztát előállítani, de javítsatok ki, ha nem így van.

A jelenség:
Nap közben a zene lapos, dinamikátlan. Ugyanez este, amikor már nem megy a szomszédban a mosógép, meg a légkondi, meg akármi más, csak mondjuk egy TV, akkor visszatér a dinamika.

Ezek a számok ráhagyással jöttek ki, koránt sem fog felvenni ekkor teljesítményt, és nem is bömböltetni akarom, csak hát kellene az a fránya dinamika.

Igazából csak a dinamikai csúcsok kiszolgálása miatt gondolom, hogy szükség lenne ekkora teljesítményre.

Másik út meg az lehet, amit az autóhifiben is alkalmaznak ugyanebből a célból - tápkondenzátor.http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=413

Vagy ennek a kettőnek a keveréke, nem tudom, csak gondolkozok, ötletelek, hogyan lehetne függetlenedni a szomszédoktól áramügyileg.

Szóval minden megoldás érdekelne.

Üzenet összefûzve: 2017. Március 15., 09:09:09 am
Csak hogy Fecónak is válaszoljak, miért ide...

http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=2279.0

Itt azt olvastam, hogy bizonyos kazánok rendkívül érzékenyek az áram milyenségére. Nekem is vmi. hasonló problémám van, ezért ide.

Mint írtam, szívesen fogadom, azt is ha a megfelelő fórumra irányítotok.

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!

Nem elérhető sámli

• Aktív tag
  • **
  • sámli nincsen befolyása.
« Válasz #201 Dátum: 2017. Március 15., 12:38:15 pm »
Idézet
Ebből kiindulva "piszkos" áramot szűrni talán nehezebb, mint tisztát előállítani
Ugye ezt nem a villanymotor-generátor kombóra értetted.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #202 Dátum: 2017. Március 15., 14:50:35 pm »
A garantáltan bíztos elválasztás a hálózattól akuról üzemeltetett gépkocsi hangrendszer, természetesen ebben is van átalakítás, mert csak a meghajtó erősítő megy közvetlenül a tápról a teljesítmény fokozat kettős tápja inverteres, de ezt ha meghallod csodafülü hifiguru vagy. Az elekroakusztikai átalakítók hatásfokáról annyit hogy egy valódi "hangforrás" teljesítményét ecseteljem, valamikori oktatóm Emil bácsi szernt egy 500 tagu férfikórus (szabadtéren) forte fortisszimó üvölt az kb.1W (!) akusztikai teljesítmény. A csöves erősítők nimbuszát (marketingjét) maj egy másik hozzászólásban verem szét, aki ezt benyalta tölcsért tehet a fejére.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
« Válasz #203 Dátum: 2017. Március 15., 17:34:12 pm »
...ezért zárják őket koncertterembe, legjobb esetben akusztikai odafigyeléssel csakúgy, mint ahogy a hangszórókat  is dobozolják, kisebb-nagyobb sikerrel.
Azért egy kis számolással, méréssel és odafigyeléssel, már igen jó hatásfokú termek és hangdobozok építhetőek.
Mindenesetre a dolog sok szereplős és igen bonyolult tud lenni, ami néha megoldatlan is marad.
A csöves erősítőket csak mély tartományra használnám, korlátozott teljesítménnyel, de akárhogy is csűrjük-csavarjuk, eljárt felettük az idő és bár a mai miniatürizált világunkban igen látványosak tudnak lenni, ezért az ismeret hiányos gazdagokat meg lehet vele győzni.

• Új tag
  • *
« Válasz #204 Dátum: 2017. Március 15., 17:59:19 pm »
Nyaki !

Akkor, most a linkelt helyen tehetem fel a kérdésem, ahol talán érdemben válaszolnak, vagy itt találom a konkrét válasz a problémámra?! ( Egy egész mondatnak jobban örültem volna :( )

Sámli !

Igen, ez is megfordult a fejemben. Benzin motort kitehetnék az erkélyre, de inkább nem .... ;) Itt ugye a hatásfok lehet a fő kérdés... ( Komplett tájékozatlan vagyok a kérdésben azért kérdezek egy szakmai fórumon. Kérem nézd el nekem hogy szakmailag szokatlan, ne adj isten teljesen elvetemült -hülye- gondolatom támadt. ) A kérdés itt a megvalósíthatóság, és mennyibe kerülne, ha egyáltalán működne.

Simon Endre !

Ezt most megint nem értem. Akkor most azt ajánlod, hogy akkuról tápláljam az egész rendszert?! Biztos félreértettem valamit. Nem hiszem, hogy ez lenne a járható út. Ugyan léteznek szünetmentes tápok, de ekkor teljesítmény igénnyel nem tudnának megbirkózni, arról nem is beszélve, hogy a dinamikai csúcsok hiányát ez nem oldja meg, vélhetően ugyanolyan lapos erőtlen lenne a hang mintha a hálózatról napközben nélküle.

Emil bácsi érdemeit nem vitatom, de hogy jön ez ide?! Meg hát ezt a csöves dolgot sem értem, profi stúdió monitorjaim, egy hozzá illő sub vannak, valamint egy kisfogyasztású sztg. és egy projektor.

Na jó, akkor tételesen mit kéne kiszolgálnia ha teljesen kiépül: Sztg. kb 80W. Aktív monitorok darabonként 127W. 7-szer. sub 500W, előerősítő 35W, projektor 300W összesen kb.max 1730W. Ezek az adatok nem a zenei teljesítményre vonatkoznak, hanem ez az a teljesítmény amit max. felvehetnek a hálózatból - ha úgy tetszik ezt írta a gyártó a tápkábel mellé a készülékre. ( Nyilván ennyit soha nem fognak felvenni, ez csak egy tájékozató adat )

Megvalósításra ötlet?

Nem elérhető Könyves Kálmán

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • Könyves Kálmán nincsen befolyása.
« Válasz #205 Dátum: 2017. Március 15., 20:23:39 pm »
Milyen teljesítményigényt nem tudsz szünetmentes táppal kiszolgálni? Nálunk 80 kVA-es a legnagyobb, de ez messze nem a csúcs... Hifit nem használunk róla, de minden másra megfelelt eddig. Mondjuk némi zsebpénz nem árt hozzá, az biztos  ;)

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
« Válasz #206 Dátum: 2017. Március 15., 21:06:13 pm »
Igen, a megadott linkeken regisztráltként bármilyen elektronikával kapcsolatos kérdést fel tudsz tenni.
Egyébként ha az épületben hosszú a villamos hálózat és tele van nagy átmeneti ellenállású kötésekkel, akkor sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Próbára használhatsz egy megfelelően nagy teljesítményű on-line delta vagy kettős konverziós üzemű szinuszos invertert az erősítő(k) számára, ugyanis azokban igen jó szűrők és egyéb védelmek vannak és ami a legfontosabb, hogy a kimenetük független a hálózattól. Ha ez túl költséges lenne, akkor a villamos hálózatot helyre kell hozni, ami megint csak nem olcsó mutatvány. Az erősítő tápjának is rendben kell lenni, hiszen az évek múlásával a szűretlensége is nő.

Felhasználók, akik megköszönték:

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
21 Válaszok
7507 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2016. Június 22., 20:32:36 pm
írta Novill
0 Válaszok
1169 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Január 13., 14:58:30 pm
írta nova
0 Válaszok