Két ember fogyaszthat havonta 18.000 forintnyi áramot??

Indította jucipuc, 2013. május 14., 14:09:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

jucipuc

Üdv mindenkinek,

Én is csak egy lelkes áramfogyasztó vagyok, a lelkes azért is mondható, mert borzalmasan sok a villanyszámlánk már lassan másfél éve. Adott az albérletünk, a lakás 36 m2, ketten élünk benne, barátom előtt egyedül laktam, addig is 10.000 forint volt a villanyszámlám, 120 literes 1800 wattos régi olasz bojlerem volt. Barátom beköltözött, akkor megnőtt az átalányunk 13.000-re, azt is sokalltuk, de akkoriban a bojler már szinte mindig fűtötte a vizet, majd aztán az a régi bojler ki is lyukadt (már volt szerelve, nem javasolták a mentését, cserét ajánlottak), szóval úgy gondoltuk amiatt ugrott meg a számla. Az új bojlert 2012 februárjában szereltettük fel, a fal állapota miatt ugyanolyan módon rögzíthetőt (olasz..) választott a szerelő, azt mondta egy Hajdút máshol kellene felfogatni és nem meri fúrni a falat újabb helyen, a régi tartó pedig stabil.

Most fent van 2012 február óta egy 120 L-es, 1800 wattos Ariston bojler. Ketten élünk a lakásban és 18.000 forint a havi áramszámlánk. Két hónapon keresztül vezettem naplót a villanyról, mikor mit csináltunk és mennyi áram fogyott, hagytuk a lakást úgy is otthon, hogy kihúztunk mindent a hűtő kivételével, de volt hogy azt is kihúztuk, hogy megnézzük hátha valaki lopja az áramot, de nem találtuk nyomát, az óra meg se moccant. Amit találtunk viszont, hogy a bojlerünk magában generál naponta legalább 5-6 kwh fogyasztást és teszi ezt úgy, hogy reggel mind a ketten lezuhanyzunk és kész. Mosogatni már egy éve csak lavórban szoktam, öblíteni pedig csak hideg vízzel. Amit tudtunk cserélni takarékosra, már megtettem én mikor beköltöztem: nincsenek hagyományos izzók egyáltalán a házban, takarékosak vannak vagy ledek. Még a karácsonyi égősort is cseréltük ledesre. Ami biztosan fogyaszt az a hűtő (kis Zanussi hűtőnk van, az a mini fajta, aminek csak egy kis belső fagyasztó rekesze van), wifi routerünk is van, heti 2-3x megy a mosógép, annak a fogyasztása reális (mosás előtt és után néztem óraállást és megegyezett a fogyasztása a füzetében megadott értékkel), illetve esténként szokott égni egy kis szobalámpa (2 E27-es takarékos lámpa van benne, pár órát megy a tv, ahhoz upc médiabox bekapcsolva, illetve a barátom asztali számítógépe szokott menni 3-5 órát esténként. Ő azt aláírja, hogy erősebb gép és többet fogyaszt, de a problémánkat az okozza, hogy a bojler fogyasztását tartjuk irreálisan soknak. Még azt fontosnak gondolom, hogy a hőfok nagyon magasra van véve, mert másképp nem elég meleg a víz már az első zuhanyzónak sem. Hülye számozása van a hőfoknak, ha 1-10-ig lenne számozva, akkor minimum 6-osra kell felvenni, de inkább 7 a biztos, hogy elég meleg legyen a víz zuhanyozni. Így is a második ember már el kell hogy zárja a hideget és csak a meleggel zuhanyzik. Illetve ha engedek mondjuk mosogatáshoz egy lavór vizet - nem sokat, akkora a lavór, ami belefér a mosogató tálcájába, nagyon maximum 10 L lehet - akkor a bojler 1-1,5 kwh óra áramot elhasznál és 1 órán keresztül ki-be kapcsolja magát, 4 percet fűt, 4 percig nem, megint pár perc be, megint pár perc és ki, ez megy, meg az áram egy jó darabig. Ugyanígy kapcsolja magát egyből, ha kinyitom a meleg vizes csapot. Ismerősök hajdújával tudtam összehasonlítani, másoknál alig van felvéve a bojler és mégis melegebb a víz, illetve másnál arcot és fogat simán mosok folyó meleg víznél úgy, hogy egyáltalán nem kapcsol be utánam a bojler.

Tehát röviden az lenne a kérdésem röviden, hogy lehetséges-e, hogy egy majdnem másfél éves Ariston bojler (1800W/120L) ennyit - 5-6 kwh/nap - fogyasszon a leírt felhasználás mellett vagy esetleg hibás vagy hibásan lett beszerelve?? Vagy én vagyok naiv és reális a generált fogyasztás?

A tulaj az elműt ajánlotta fel, hogy ő szívesen kifizeti a vizsgálat díját. Mi mondtuk neki, hogy mivel kihúzott fogyasztókkal nem jár az óra - ezt többször is kipróbáltuk, nem csak egyszer - mi úgy tudjuk, hogy az elmű mást nem fog csinálni, az óra nem jár, tehát jól mér, viszlát.

Mit tudunk tenni? Egy villanyszerelőt keresni, az biztos..

Köszönöm előre is a válaszokat!

NagyPS

1. lépés kikapcsol a bojler mikor elmentek és óra leolvas majd haza és óra leolvas ha nem mozdult ok a bojler a ludas, mert attól függ hogy működik, hogy mekkora hőfok van beállítva neki.
2. lépés bojler hőfokával játszadozni nem maximumra tekerni hanem félálásba

jucipuc

Ezekkel már megvagyunk, volt olyan próbálkozásunk is, hogy csak egyszer engedtük felfűteni a vizet naponta, amikor a lámpa lekapcsolt, lekapcsoltuk a bojlert, de egyrészt nem a középkorban élünk, hogy trükközni kelljen, másrészt ugyanannyi áram fogyott így is. Biztosan a bojler fogyaszt annyit! Működési hőmérséklettel kísérletezni meg már nem nagyon tudunk, ha mondjuk 1-10ig lehet beállítani és 10 értelemszerűen a maximum, akkor minimum 6ra kell állítani, hogy ne langyos legyen a víz, de télen ez inkább 8as. És így is néha nem elég a meleg víz télen kétszer 5 perc zuhanyra. Ezt nem tudom eldönteni, hogy ilyen egy ariston bojler és rosszat választottunk, vagy esetleg hibás és azért fogyaszt ennyit.

Gyurmaúr(fi-relé)

Juckó, sztem először érdemes lenne egy jókis "mélyműveléses" vízkőtelenítést véghezvinni, mert lehet, hogy -bár a készülék újdonsült- esetleg van már benne egy szép adag vízkő?! Egyébként az Ariston bojlerben nem annyira nívós, arról már nem is beszélve, hogy a 120 L-es boálőrbe inkább 2, sőt 2.5kW-os fűtőszálat szoktak betenni, mert minél hosszabb a fűtőszál, nos annál nagyobb vízfelülettel érintkezik, ergo hamarabb melegíti azt fel! Báj dö véj; éjszakainak csúfolt áramotok nincs véletlenűl?? Mert az nem ártana, ráadásul az szintúgy "alanyi jogon jár", méghozzá ugyanannyi fázissal és csatlakozási értékkel, mint a "normál"! Én egyébként azt szoktam csinálni, hogy amikor elkezdek zuhizni, akkor 0-ra tekerem a termostat tekerőjét, mert teljesen feleslegesen kapcsolja be a fűtőszálat addig, ameddig engedem ki belőle a melegvízet és tódul be helyette a hideg, ugyanis azalatt úgyse tudja melegíteni azt. Ezzel -ha 1 ember mondjuk naponta 10 percet zuhanyozik, mosdik- akkor egy hónap alatt az ugye 300 perc, azaz 5 óra, azaz -ha 2kW-os a fűtőszál- 10kWh-t takaríthatunk meg. 2 ember esetén- ha nem együtt zuhiztok, amit én szerelmespárok esetén melegen ajánlok, hiszen miért ne?!- ez már 20kWh. Az mindenképp ajánlott, hogy reggel,amikor elmentek, egész egyszerűen kapcsoljátok le a bojler főkapcsolóját -ha ilyen van, elvileg kötelező lenne, hogy legyen!- és csak akkor kapcsoljátok vissza, ha otthon vagytok. Teljesen felesleges, hogy napközben a kicsike folyton-folyvást bekapcsolgasson, mert ő úgy érzi, hogy "fázik"...

Villanyreszelő

Üdv jucipuc!
Ha biztos a bojler a ludas,
én azt tudnám elképzelni,hogy erősebb fűtőszál van benne,de ez nem biztos hogy kivitelezhető.
Ennek egyszerű a kiszámítása,lakatfogó,vagy AC Amper mérő a bojler betáp vezetékre 1800/230=7.8 Amper az áramfelvétele.
Ha ennyi,akkor 1800W. El tudom még képzelni,hogy sokat jár a vízkő miatt nehezen fűt fel,vagy valahol szivárog a meleg víz.
Esetleg le lehet mérni még máshol is az áram fogyasztást,pl.szivárgó áramok.

Szelei

Érdemes lenne a bojler belsejében lévő meleg víz kivezető csöve ép-e, ezt meg nézni. Nem-e eltört és mindig kevert alsó rétegben lévő vizet képes csak ki adni. Ez többször volt már gond és főleg azoknál a készülékeknél ahol műanyag csövet építettek be spórolás gyanánt. Idővel el öregszik és darabokra törik. :'(

helcs

Ellenőrizni kellene a visszacsapó szelep állapotát, nem áramlik-e meleg víz vissza a hideg hálózatba. A nagyobb teljesítményű fűtőbetét nem okoz nagyobb fogyasztást, mivel az elvégzett munka ugyan annyi.

Novill

Ha a bojler 1800 W-os, ez bizony sokat fogyaszt.. Akkor a teljes felfűtés kb. 4-5 óra, ez 7.2 - 9 KWh. Írod, hogy napi 5-6 KWh a bojler napi fogyasztása. Ez kb. napi 3-3,3 óra üzemet jelent.  Ha napi 6 KWh-t számolunk naponta , ez már kb. 180 KWh-t jelent a bojler részéről. A kb. 1 év 3 hónap üzem után nem valószínű a vízkövesedés oly mértéke amely vízkötelenitést igényelne.  Érdemes megvizsgálni tv, számítógép, mosógép,stb. fogyasztókat is, mert itt is léphet fel plusz fogyasztás. Csak a teljesen leválasztott ( kihúzott dug villa) nem fogyaszt. Így például az automata mosógép kikapcsolása után is van fogyasztás, ez a helyzet a tv-nél, számítógépnél is.   A bojler 180 KWh-hoz hozzá kell számolni a többi fogyasztok fogyasztását és ezt kell összehasonlítani a havi fogyasztással. Az éjszakai vezérelt merőre való rákötés vagy kiépítés mérlegelendő.