• Kibújhat az áramszolgáltató a felelőssége alól? 5 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Kibújhat az áramszolgáltató a felelőssége alól?  (Megtekintve 3971 alkalommal)

Nem elérhető gyurimo83Topic starter

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • gyurimo83 nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
  • Vill.szer., PLC programozó, Automatikai technikus
Kibújhat az áramszolgáltató a felelőssége alól?
« Dátum: 2013. Május 02., 13:00:11 pm »
Jelenlegi házunk anno „TSZ” szolgálati lakás volt, ahogy a szomszédos további négy ingatlan is. Akkoriban a „TSZ” saját kisfeszültségű villamos hálózatot épített ki a szolgálati lakások villamosenergia-ellátása céljából. A szolgálati lakások több mint 20 éve magántulajdonba kerültek, és az akkori áramszolgáltató fogyasztásmérőket szerelt fel, majd szerződést kötött az itt lakókkal. Mivel a villamos hálózat nem volt több mint 50 éve karbantartva, így mára életveszélyes állapotba került, ugyanakkor erős szélben zárlat keletkezik, aminek a helyreállítása csak abban az esetben lehetséges, ha javul az időjárás. Az áramszolgáltató nem akarja elhárítani a hibát mivel a villamos hálózat jelenleg is a „TSZ helyén lévő XY agro Zrt.” tulajdonában van. A villamos hálózat felújításával kapcsolatban megkerestem az áramszolgáltató ügyfélkapcsolati irodáját levélben, ahol közölték, hogy a vonalat nem áll módjukban sajátjukként kezelni, mivel főfogyasztásmérő van a XY agro Zrt. telephelyén lévő transzformátorállomásnál, és a transzformátorállomástól a fogyasztási helyig tartó vezetékszakaszt a tulajdonos XY agro Zrt.-nek kell elvégeznie. Viszont a XY agro Zrt. nem kér a hálózat használatáért üzemeltetési díjat, ugyanakkor nem tudná a vonal felújítását finanszírozni, de nem is áll szándékukban, mivel a vonalon nincs saját fogyasztója, csak az áramszolgáltatónak 7 aktív fogyasztója.
2012 júliusában a nevemre írattam a fogyasztási helyet, viszont a hálózathasználati szerződésben nem olvastam arról, hogy a villamos energiát magánvonalról kapjuk, és arról sem olvastam, hogy nem vagyok jogosult a hibaelhárítási szolgáltatásra. A hálózathasználati szerződésemben nem tájékoztattak a hálózati körülményekről, csak annyi szerepel, hogy a csatlakozási pont a főfogyasztó csatlakozási pontjával azonos helyen van, viszont ez nem minősül tájékoztató jellegű adatnak, nem beszélve arról, hogy a hálózathasználati szerződésem 2. pontjában biztosítják a fogyasztási helyemen rendelkezésre álló lekötött teljesítmény folyamatos ellátását, ami nem érvényesül.
Jelenleg a harmadik levelemet küldtem az áramszolgáltató ügyfélkapcsolati irodájának, amelyekbe sérelmezem a kritikán aluli villamosenergia-ellátást, de ezek a levelezések szinte csak „jogi sakkozás” mivel általában az áramszolgáltató próbálja védeni a saját érdekeit, még abban az esetben is, ha a törvény nem őket igazolja, úgyhogy továbbiakban-tervemben áll bírósághoz fordulni. Az áramszolgáltatónál biztos az idegeikre megyek az ügyintézőknek, főleg hogy szakember vagyok.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:Kibújhat az áramszolgáltató a felelőssége alól?
« Válasz #1 Dátum: 2013. Május 02., 19:18:09 pm »
Egy kicsit úgy tűnik, hogy áramszolgáltató ön gólt lőtt magának. Azzal, hogy a szerződésnél nem tért ki  a hálózati tulajdonviszonyra. Én is találkoztam egy hasonló esettel, a vége az lett, hogy átvette a hálózatot. Igaz nem ment simán.  Érdemes lenne a fogyasztóknak közösen fellépni, akár jogi útra terelni az ügyet.

Más

Ma halottam egy érdekes esetet ÉMÁSZ területről. Ahol a fogyasztásmérőt a fogyasztóval vetették meg az üzletben. Ez számomra hihetetlen.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #2 Dátum: 2013. Május 02., 20:33:36 pm »
Hmmm. És ki hitelesíti, mikor, hogyan, kifizeti? ::)

Nem elérhető NagyPS

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • NagyPS nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2013. Május 02., 21:51:40 pm »
Első lépésként tisztázva lettek kinek mi a tulajdona? Mert ha valóban a trafótól a házak mérőig a TSZ jogutódjáé akkor a villamos hálózati szolgáltató nem fog vele érdemben foglalkozni. Két megoldás lehetséges:
- a felhasználók megegyeznek a jogutóddal hogy ingyé átveszik a hálózatot és sk pénzből kicserélik
- a felhasználók a jogutóddal karöltve tárgyalnak a hálózati szolgáltatóval, hogy vegye át a vezeték hálózatot
Mind két esetben a cégnek a saját részét át kell alakítania, hogy ne az órájuk után legyen a hálózat ami titeket ellát hanem előtte csatlakozzon le.

• Új tag
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2013. Május 03., 09:12:48 am »
Kedves NagyPS!
  Kérdésedre válaszolva, a hálózathasználati szerződés megkötésekor nem lettünk tájékoztatva a tulajdoni jogviszonyokról, egy mondat nem utal benne arra, hogy a trafótól a felhasználási helyig tartó vezetékszakasz a TSZ jogutódjának tulajdonában van. Itt van is egy bibi a történetben, ugyanis szerződésbe kellene állnunk a TSZ jogutódjával, mivel amint az később kiderült, hogy az ő hálózatukra csatlakozunk, de velük egy tollvonásnyi szerződésünk sincs a villamosenergia-ellátást illetően annak ellenére, hogy a VET előírja. Az ingatlanoknál felszerelt fogyasztásmérők az áramszolgáltató tulajdonában van, és el vannak látva plombával, illetve az áramszolgáltató záró matricáival. Abban az esetben jogosan állna el az áramszolgáltató a vonal felújításától, vagy karbantartásától, ha a hálózathasználati szerződés megkötésekor tájékoztatta volna a fogyasztókat a hálózati körülményekről, pl. hogy a TSZ jogutódjának tulajdonát képezi a villamos energiát biztosító 0,4 kV-os hálózat, és hogy ezzel korlátozott jogok illetnek meg minket, vagy csatlakozhatunk a közcélú villamos hálózathoz, amiről készített volna egy díjkalkulációt mivel az pénzbe kerülne. Ezt mi a fogyasztók aláírásunkkal igazolva tudomásul veszünk.
Teljes mértékben igazat adok Novill mesternek, csak az a baj, hogy az áramszolgáltató mindenáron ki akar bújni a kötelezettsége alól, mivel a vonal felújítása komoly költségekkel járna, továbbá egy transzformátort is telepítenie kellene, bár a 20 kV nem messze van a vonalunktól.
Szerintem célszerű lesz fordulni az ügyben.

Üzenet összefûzve: 2013. Május 03., 09:14:02 am
Bocs!
Célszerű lesz ügyvédhez fordulni az ügyben.

Nem elérhető NagyPS

• Villanyász
  • NagyPS nincsen befolyása.
« Válasz #5 Dátum: 2013. Május 04., 15:39:35 pm »
Akkor már értem a helyzetet az lesz a gond hogy menni fog az egymásra mutogatás a szolgáltató és a tsz jogutós között.

• Új tag
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2013. Május 04., 17:11:43 pm »
Ez jelenleg is így van, az első levelemre érkezet hivatalos aláírt válaszlevelükben az áramszolgáltató garantálta, hogy annak ellenére, hogy a TSZ jogutódjáé a 0,4 kV-os hálózat, elhárítja a hibát, viszont a kiszállásokat kiszámlázta a TSZ jogutódnak, aki nem volt hajlandó fizetni, mivel nem rendelt semmit az áramszolgáltatótól, így a legutóbbi áramszünetünk 2 napig tartott, mivel az áramszolgáltató megtiltotta a szerelő munkatársainak, hogy a vonalon javítási munkálatokat végezzenek. A hibát a TSZ jogutód villanyszerelője végezte el, az áramszolgáltató itt egy 2. öngólt rúgott magának, de ezt az ügyet elvittem a Magyar Energia Hivatal Villamos energia-  és Távhő felügyeleti- szabályozási Főosztályára. amire várom a választ. Természetesen úgy derült ki, hogy az áramszolgáltató nem akarja elhárítani a hibát, hogy a szerelő munkatársuk felhívott az 5.-ik bejelentés után hogy tájékoztasson. Az áramszolgáltatónál tettem egy telefonos panaszbejelentést, amire érkezett egy válaszlevél, amiben leírták, hogy valóban elhárítják a TSZ vonalon keletkezett hibákat, de ez a fogyasztók belső hálózatára nem érvényes. Szinte mint ha megpróbálná hülyének nézni a szolgáltató a fogyasztót, mikor eleve három különböző fogyasztási helyről is érkezett hibabejelentés, akik történetesen szintén a TSZ vonalról kapják a villamos energiát.

Nem elérhető exchange

• Rendszeres látogató
  • exchange nincsen befolyása.
    • Almasiweb
« Válasz #7 Dátum: 2013. Május 05., 12:04:34 pm »
Érdekes esett ez a egész, Bár nem az első esett az ilyen. Szerintem már akkor átkellet volna vennie ezeket a vonalakat a áramszolgáltatóknak, Mert ez a egymásra mutogatós dolognak nincs sok értelme.

Hasonló ügy: Igásiak sertéstelepről kapták a vizet, csak hogy a cég felszámolás alatt áll, és díj nem fizetése miatt az áram szolgáltató kikapcsolta az áramot  a telepről így a víz szivattyú nem működik ezáltal víz sincs
http://makohirado.hu/varos-es-videk/harom-hete-nincs-vezetekes-viz-igason Szerintem ezt se így kéne rendezni

• Új tag
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2013. Május 05., 21:19:52 pm »
Nem azért, de ez is egy Makó közeli ügy, és a vezetékes ivóvizet ettől a TSZ jogutódtól vásároljuk...

• Új tag
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2013. Május 10., 18:17:51 pm »
Kedves Novill mester!

Bár kissé elcsúsztam a reakcióval mivel egyéb munkákkal foglalkoztam... :-\
Nem lehet, hogy csak a fogyasztásmérő szekrényt akarják kifizettettni a fogyasztóval az ÉMÁSZ területen?
Elég furcsa, hogy a fogyasztásmérőt megvásároltatják a fogyasztóval, miközben ez ütközik a VET-ben leírtakkal...
Egyébként az áramszolgáltatónk a legutóbbi levelem válaszadására haladékot kért, de nem bonyolítom az ügyet, ugyanis egyéb okokból is szerződést kötök a DAS jogi képviselettel, akiknek ünnepélyesen átadom az ügyet...

Nem elérhető helcs

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • helcs nincsen befolyása.
« Válasz #10 Dátum: 2013. Május 10., 20:29:22 pm »
Díjfizetés alapjául szolgáló fogyasztásmérőt biztos hogy nem vásároltatnak a felhasználóval. A fogyasztásmérő hely kialakításának költsége viszont a fogyasztót terheli. A kettő nem ugyan az. Egyetlen kérdés tisztázásával megoldható a probléma, nevezetesen hol van a csatlakozási pont. Ha ez meg van akkor lehet érdemben vitatni az elszámolást.

• Új tag
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2013. Május 11., 17:13:42 pm »
Én is pont erre gondoltam, a fogyasztásmérőhely kialakításának költsége a fogyasztót terheli, a fogyasztásmérőórát viszont az áramszolgáltató adja.

Más téma:
 Kivétel persze, amennyiben a fogyasztó teljesítménynövekedést igényel 32A-ig, és a fogyasztásmérő a csatlakozási ponttól 30 méteren belül van, és a fogyasztásmérőhely falba van süllyesztve, úgy díjmentes. Persze a szolgáltató a partnerszerelőkkel a méretlen vezetéket a ház homlokzatán vezetteti el.

Nekem még várnom kell ezzel, amíg a jogvita tisztázódik az áramszolgáltatómmal..

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
13 Válaszok
10560 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Február 26., 21:43:10 pm
írta cyberfox011
2 Válaszok
1241 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. November 09., 20:25:05 pm
írta nova
4 Válaszok
1676 Megtekintések