Wireless (WIFI) hálózat kialakítása

Indította nova, 2011. május 29., 19:30:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Jeffrey

Én egy ilyennel oldottam meg a saját két szintes házamban, még a pincében is 90%-os a jelerõsség! http://www.dealextreme.com/p/kasens-6000mw-802-11b-g-n-150mbps-wifi-wireless-network-adapter-black-112223 Tökéletesen bevált.
A neve ha esetleg a link nem mûködne: KASENS 6000mW 802.11b/g/n 150Mbps

by_ron

Jeffrey, ha hihetek a leírásnak ez 6W-al ad, innentõl gondolom mikrohullámú sütõt nem vettél a konyhába.
Csak, hogy lásd a nagyságrendet az otthoni berendezések max. 100mW adóteljesítménnyel adnak, mert ez a megengedett maximum! Azt hogy ezt sokan köztük a szolgáltatók is átlépik az egy esemény, de én megmondom õszintén nem lennék a routereddel egy szobában 1sec-nél tovább!

Jeffrey

Kint van az antenna a tetõn :D így nem okoz problémát. Remélem.... :-[ A laptop wifi adapterét elnyomja néha sajnos. (1w-ig nem engedélyköteles)
Lehet egészségkárosító hatása?
Sok "ismerõsömnél" van ilyen http://www.dealextreme.com/p/2000mw-high-power-802-11a-b-g-usb-wireless-network-dongle-with-10dbi-antenna-41934 Ez kb 1 km-re sugároz.

by_ron

A tetõn lévõ antennát azért jó hallani :)
Életünkben az elektroszmog szerintem elég komoly probléma, egy ilyen kaliberû állandó sugárzás pedig biztos nem tesz jót (nem hiába emlegettem a mikrohullámú sütõt). A technika relatív friss volta miatt, egészségkárosító hatását mérni nem igazán tudják még. Én szoftverbõl (ha lehet) visszavenném az adó teljesítményt addig, ahol még mindenhol van elfogadható jel és fölöslegesen nem nyomnám maxon, de ez a Te döntésed.

Illetve gondolkodj el egy fizetõs hotspoton, ha ennyire lefeded a környékedet is. :D

Jeffrey

Köszönöm a jó tanácsot. Megpróbálom lemérni mennyire lehet csökkenteni a teljesítményt, hogy azért még mûködjön is.

mountainman

Bocsánat, de új vagyok itt.
Szóval szerintem van olyan router, ami megy repeater módban!
A többi már helyszíni mérés kérdése.
Üdv!

daky5555

Sziasztok..Segítséget szeretnék kérni...szomszédomtól kapom a netet wifin amit egy tp-link wn422g adapterrel veszek...az a problémám h telóról is szeretném használni a wifit de kicsi a jel erõsség és meg szeretném osztani ezt a wifis netet...gépen win Xp fut...van a gépben még egy realtek 8185l-típusú wifi kari amit tudok ap-módban használni...a problémám az h ha beállítok mindent fix ip-vel meg akárhogy akk minden okés telóval csatlakozok de 1 weblapot sem nyit meg + a gépen proxi hiba van és ott sincs net...nem lehet ezt valahogy beállítani??

mountainman

Helló!
Végy egy routert, ami tud repeater módot!
Nekem is van így felkonfigolva eszközöm!

Szia!  Feri

daky5555

Értem..tehát ezt máshogy (nemtudom/egyszerûbb)megoldani egy routerrel?..:)) köszönöm a választ..:)


mountainman

Biztos lehet másként is, de így egyszerûbb.
Én 3000 ft-ért vettem erre a célra egy használt routert!
Ennyit gondolom megér a történet.
Feri