Wireless (WIFI) hálózat kialakítása

Indította nova, 2011. május 29., 19:30:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Hát elvileg ezeket is a kialakított EPH ponthoz kellene kötni. Ha beillesztenél az általad készített csatlakozásról és a túlfeszültség védõrõl egy képet lehetne okosabbat mondani. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Kedves norci23!
Elõször is, érdeklõdnék, hogy te nõci vagy? Mert ha igen,akkor triplán le a kalappal, hogy aktívan szerelsz. Ami pedig a "kütyûd" földelését illeti, nos azt biza EPH-ba kéne -egyebek mellett- kötni, bár az az igazság, hogy vannak különbözõ "misztikumok" a túlfesz/villámvédelemmel kapcsolatban. Tudni illik,hogy ez egy rendszer, mely akkor lehet KÖZEL és itt a nagyon nagy hangsúly a közel-en 100%-os, ha annak minden egyes eleme passzol, azaz megvan, jelen van és profi módon van installálva. Kezdjük mindjárt a legelején; az utcáról bejövõ 4 vezetõs szabad(3F+N), vagy szintén 4 vezetõs(3F+PEN) kábelcsatlakozásnak egy tokozottba kell érkezni, melybe érkezik a min 16mm2-es fõföldvezeték (PE), mely ugye az EPH csatlakozóba érkezik, ahová minden olyan cuccot be kell ÖNÁLLÓ földelõvezetékkel (min 6mm2) kötni, mely 3m-nél nagyobb fémes felülettel bír, illetve pl. a gyengeáramú hálózatokat védõ túlfesz egységet is. Nos, ebben a tokozottban helyet kap az NH0-ás, vagy 00-ás gG/gL típusú késesbizti, mely az ú.n. elõtétbiztosítója is a "B"-s, szikraközös túlfesz/villámvédelmi egységnek. Ezután a már 5 vezetõs rendszer (TN-S) megy az órákhoz, majd a ház fõelosztójához, ahol is helyet kap a "C"-s (varisztoros) túlfeszvédelmi egység. Az igazán nagy gourmanok alkalmazzák még a lokális, azaz 1-1 készülék (tûzhely, LCD TV, router, computer, kazán,stb) csatlakozóhelyén bekötött "D"-s eszközöket is. Na, egy ilyen rendszerbe már szinte tuti, hogy nem csap bele a mennykõ, bár amennyiben az épület nincs külsõ villámvédelemmel ellátva, nos akkor azért erre ne vegyünk mérget. Remélem, jól írkáltam, ha nem akkor kéretik nem hurrogni, köcce... :-[

nova

Szerintem teljes jól írtad :)

Bár szerintem az eszköz melyet norci23 szerelt tippem szerint olyasmi lehet aminek két végén van a koax kábelek közén pedig mondjuk egy kis földelõ vezetõ, melynek végén egy kis szemes sarú, melyet a megfelelõ helyre kell csatlakoztatni. Ezért is írtam, hogy egy kép sokat segítene :) vannak hasonló kialakítások lan kábelekhez is. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Huuujjjjé, akkor okos vagyok!!! ;D
nova, szerintem ez koaxra erõsítendõ Dehn, vagy Pröpster kütyû, olyan lehet, mint amilyent az utcai villanyoszlopokra biggyesztett, szigeteltvezetékes 3play kábelek házhoz történõ beérkeztetési pontjánál szoktak közbeiktatni?!? Nah, mindegy, majd okosabbak leszünk ha norci23 (fhûû,de fúrdal a kíváncsiság, hogy milyen nemû a fórumtárs) prezentál vmi fotóalkotást az eszközrõl.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

by_ron

Szerintem ilyesmirõl beszélünk.
2.4 GHZ Lightning & Surge Protector

A dolog villanyszerelési oldalát kevésbé ismerem, de gondolom a villám "teljes" energiája a levezetõ földelés felé folyna, tehát hogy az most villámvédelmileg jó-e a fûtéscsövön vagy inkább a külsõ villámvédelmi hálóba kéne kötni, erre én is kíváncsi volnék...

L.ZOLTÁN

Üdv. Mindenkinek!

A  nagyon árnyékolt családi házakban a fiam javaslata szerint a POWERLINE készülék is  jó megoldás. A ház elektromos hálózatát használja fel jeltovábbításra. Egy lényeges dolog van, hogy azonos fázison lévõ konnektorokba kell bedugni a dugasztáp méretû készüléket és akkor már  hasít is a NET, pincétõl a padlásig. Ha valaki a kertben is használni szeretné a gépét akkor egy AP pontot kell betenni a házban lévõ készülék után.

by_ron

Idézetet írta: L.ZOLTÁN Dátum 2011. október 07., 18:54:58 DÉLUTÁN
Egy lényeges dolog van, hogy azonos fázison lévõ konnektorokba kell bedugni a dugasztáp méretû készüléket

Én csak ezt szeretném kiemelni még egyszer! A technológia jó, bár nagyon korlátozottan használható, hisz kinél van például két emelet egy fázison?

gyulagy

Szerintem ez a legdrágább megoldás, egy kisebb strukturált-hálózat áthidalja az egész problémát.
Nagyon sok ilyen hálózaton vagyok túl, ha munka nélkül, bontás nélkül kell megoldani akkor ez is jó, de a költségébõl+ 20% már egy szakszerû gigabites hálózat is kialakítható.

L.ZOLTÁN

Üdv by_ron !

Én két szintes házban lakom és egy fázissal /25 A/ bõven elvagyok
szerintem nagyon sokan vannak akiknek ez elegendõ. Mi TP-LINK WIFI routert használunk, még a pincében is kifogástalan a jel.