Laptoppal a fürdőkádban

Indította Novill, 2013. március 12., 20:24:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

[error]Adminisztrátori bejegyzés:
Személyeskedéseket tényleg tegyétek szerintem félre. Ha esetleg kettőtök között valamilyen jellegű félreértés van, akkor azt érdemes első körben egymással a privát üzenetküldő rendszeren keresztül megbeszélni. Nem a fórum nyilvánossága előtt esetleges félreértés miatt egymást lejáratni. Úgy gondolom mindenki van annyira komoly ember ilyen tekintettben a fórumon és az itteni közösségben, hogy ezt egymással meg tudjátok beszélni és elsimítani a félreértéseket. Mindenkinek toleránsnak kell lennie valamilyen mértékben a másikhoz.

Köszönöm.
nova[/error]
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Laca83

Üdv mindenkinek! Én csak abból indulok ki,hogy sokan lebecsülik a feszültségszinteket. Pl,jaj nagyfeszültség,áhh,ez gyengeáram,meg törpefeszültség...Azt senki se felejtse el,hogy :nem vagyunk egyformák,nem derült ki a kérdésből hogy egy szívbeteg, egy árambehatásra fokozottan érzékeny személy használja -e a laptopot a fürdőkádban...És ha jól tudom a szakkönyvek némelyike jelzi ,:tudunk nagyfeszültségen (20KV) nem halálos és 20V alatti(!)feszültségen történt halálos kimenetelű balesetről.

Szirty

Üdv Laca83!

Idézetet írta: Laca83 Dátum 2013. április 11., 18:29:18 DÉLUTÁN
És ha jól tudom a szakkönyvek némelyike jelzi ,:tudunk nagyfeszültségen (20KV) nem halálos és 20V alatti(!)feszültségen történt halálos kimenetelű balesetről.

Nyilván. Hiszen az áram okozza a bajt.

980POWER

Végül is mi lett a vizsgálati eredmény? A 8. tételünk a Hibavédelem. (Érintésvédelem.). Ebben írja hogy:
- Üzemi vagy működési törpefeszültség: nem érintésvédelmi szempontból, hanem a villamos szerkezet működése miatt alkalmazott törpefeszültség, nem felel meg a nagyobb feszültség áthatolása elleni védelem biztonsági követelményeinek. (Functional Extra Low Voltage)

Szirty

Üdv!

Idéz- Üzemi vagy működési törpefeszültség: nem érintésvédelmi szempontból, hanem a villamos szerkezet működése miatt alkalmazott törpefeszültség, nem felel meg a nagyobb feszültség áthatolása elleni védelem biztonsági követelményeinek. (Functional Extra Low Voltage)

Ez így rendkívül kétértelmű és bizonytalan.
Így ebben a formában ez azt jelenti, hogy az ilyen berendezés megfelelősége jóformán csak egy definíció kérdése.

pgz

Üdv !

1. Novill hogy áll a vizsgálat, mit lehet tudni, milyen következtetésekre jutottál??

2.Megnéztem a tápokat itthon, földelt dug villáról üzemelnek, mérhető folytonosság a szekunder és a védőérintkező között. Akkor ennek- ilyen  tápegységnek mi az érintésvédelmi osztálya? A kettős jelölés nincs rajta , szerintem az összes vizsgálóállomás jelölés szerepel rajta  és szöveg olvashatatlanul aprón. Be van vezetve a védővezető, de műanyagházas.

3. Ha a tápegység nem biztonsági kivitelű, akkor a róla táplált készüléknek / laptop de lehet pl  hasonló tápról üzemelö kódleolvasó , vagy bármi más is / mi az érintésvédelmi osztálya, és akkor az megfelelő-e felülvizsgálat során??

pgz





Novill

A témával kapcsolatosan már korábban részletesen kifejtettem a véleményemet egyértelműen. Voltak akik egyet értettek velem, de voltak akik  nem értettek egyet velem. A lényeg, hogy a vonatkozó szabványnak megfelelő volt a tápegység. Amivel én ugyan nem értettem egyet, de nem lehetett rá vonatkozó érvényes szabvány ponttal elmarasztalni. Így a tulajdonos volt elmarasztalható csak a jogszabályban előírt  érintésvédelmi  ellenőrzési kötelezettséget elmulasztotta.