• Laptoppal a fürdőkádban 4 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: Laptoppal a fürdőkádban  (Megtekintve 19103 alkalommal)

Nem elérhető pgz

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 1
  • pgz nincsen befolyása.
Re:Laptoppal a fürdőkádban
« Válasz #75 Dátum: 2014. December 15., 21:06:11 pm »
Üdv !

1. Novill hogy áll a vizsgálat, mit lehet tudni, milyen következtetésekre jutottál??

2.Megnéztem a tápokat itthon, földelt dug villáról üzemelnek, mérhető folytonosság a szekunder és a védőérintkező között. Akkor ennek- ilyen  tápegységnek mi az érintésvédelmi osztálya? A kettős jelölés nincs rajta , szerintem az összes vizsgálóállomás jelölés szerepel rajta  és szöveg olvashatatlanul aprón. Be van vezetve a védővezető, de műanyagházas.

3. Ha a tápegység nem biztonsági kivitelű, akkor a róla táplált készüléknek / laptop de lehet pl  hasonló tápról üzemelö kódleolvasó , vagy bármi más is / mi az érintésvédelmi osztálya, és akkor az megfelelő-e felülvizsgálat során??

pgz

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 23
  • Novill erőteljes akarata van.Novill erőteljes akarata van.Novill erőteljes akarata van.Novill erőteljes akarata van.Novill erőteljes akarata van.Novill erőteljes akarata van.Novill erőteljes akarata van.
    • Villanyszerelõ
Re:Laptoppal a fürdőkádban
« Válasz #76 Dátum: 2014. December 15., 21:25:17 pm »
A témával kapcsolatosan már korábban részletesen kifejtettem a véleményemet egyértelműen. Voltak akik egyet értettek velem, de voltak akik  nem értettek egyet velem. A lényeg, hogy a vonatkozó szabványnak megfelelő volt a tápegység. Amivel én ugyan nem értettem egyet, de nem lehetett rá vonatkozó érvényes szabvány ponttal elmarasztalni. Így a tulajdonos volt elmarasztalható csak a jogszabályban előírt  érintésvédelmi  ellenőrzési kötelezettséget elmulasztotta.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
8 Válaszok
3415 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. Április 13., 15:55:02 pm
írta nova