• Laptoppal a fürdőkádban 4 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: Laptoppal a fürdőkádban  (Megtekintve 19880 alkalommal)

Nem elérhető pgz

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 1
  • pgz nincsen befolyása.
Re:Laptoppal a fürdőkádban
« Válasz #75 Dátum: 2014. December 15., 21:06:11 pm »
Üdv !

1. Novill hogy áll a vizsgálat, mit lehet tudni, milyen következtetésekre jutottál??

2.Megnéztem a tápokat itthon, földelt dug villáról üzemelnek, mérhető folytonosság a szekunder és a védőérintkező között. Akkor ennek- ilyen  tápegységnek mi az érintésvédelmi osztálya? A kettős jelölés nincs rajta , szerintem az összes vizsgálóállomás jelölés szerepel rajta  és szöveg olvashatatlanul aprón. Be van vezetve a védővezető, de műanyagházas.

3. Ha a tápegység nem biztonsági kivitelű, akkor a róla táplált készüléknek / laptop de lehet pl  hasonló tápról üzemelö kódleolvasó , vagy bármi más is / mi az érintésvédelmi osztálya, és akkor az megfelelő-e felülvizsgálat során??

pgz

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:Laptoppal a fürdőkádban
« Válasz #76 Dátum: 2014. December 15., 21:25:17 pm »
A témával kapcsolatosan már korábban részletesen kifejtettem a véleményemet egyértelműen. Voltak akik egyet értettek velem, de voltak akik  nem értettek egyet velem. A lényeg, hogy a vonatkozó szabványnak megfelelő volt a tápegység. Amivel én ugyan nem értettem egyet, de nem lehetett rá vonatkozó érvényes szabvány ponttal elmarasztalni. Így a tulajdonos volt elmarasztalható csak a jogszabályban előírt  érintésvédelmi  ellenőrzési kötelezettséget elmulasztotta.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
8 Válaszok
3497 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. Április 13., 15:55:02 pm
írta nova