Laptoppal a fürdőkádban

Indította Novill, 2013. március 12., 20:24:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv JUVILL!

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2013. március 15., 09:39:16 DÉLELŐTT

De hol van az leírva, hogy ezeket a berendezéseket vizes környezetben, akár fürdőkádban is lehet használni?

Vagy az, hogy nem lehet?! :-)

Azért ezzel vigyázzunk, messzire vezethet...
Ki ne ismerné a mikrohullámú sütő leírásában élő állatok szárítására vonatkozó figyelmeztetést, vagy a visszapillantóra kötelezően gravírozott feliratot, miszerint az abban látható tárgyak a valóságban közelebb vannak?



(A mindennapi életben az ésszerűség sokat segíthet)

Novill

JUVILL!
Igen feltehetően vannak használati leírások utasítások, még az is előfordulhat, hogy magyar nyelvű. Ma már a legtöbb esetben el se olvassák ezeket, tisztelet a kivételnek. Az emberi butaság olykor magasságokat ölt.  Ez a vitatott tápegység teljesen zárt műanyagházas, így nem is lehetett megérinteni.  Gondolom te is nagyon sok hajmeresztő megoldással találkoztál már, mint ahogy én is. Egyik érdekes eset volt, amikor fürdőszobában normál bakelit foglalat volt bekötve MCu vezetékkel, ez volt a világítás. Ez az MCu vezeték ki volt feszítve és ruha szárítóknak használtak. Vagy itt vannak a hajszárítós balesetek, melyek döntően a fürdés utáni hajszárítás a vízzel telt fürdő kád előtt. Itt a nedves kéz hatására beleesik a kádba a hajszárító és reflexszerűen utána nyúlnak és ekkor következik be a baleset. Amikor ezek vizsgálata folyik, legtöbb esetben a végén mindig valakit elmarasztalnak valamilyen mulasztás vagy szerelési hiányosság miatt.

Villanyreszelő

Üdv a csapatnak!

A tápegység primer részére csatlakozik a PE vetető,tehát normális esetben földpotenciálon van.
Ennek gondolom megvan az oka,túlfesz védelem.
Gondolok a számítógép tápokban elhelyezett varisztorokra,már amelyikben van.
Gondolom,az elektronika PE bevezetését,nem fázis bevezetőnek tervezték,érthető lenne a jól működő töltőnél a meghibásodás.

Novill

Az iratokból az egyértelműen ki derül, hogy a PE pont szekunder oldal össze van kötve a szekunder oldal negatív pontjával. Én ilyen megoldással még nem találkoztam. Ha ez így van netán, akkor nagy probléma  van a termékkel érintésvédelmi szempontból. A szakvéleményekben az van leírva, hogy ez be vett gyakorlat némely külföldi termékeknél.

balzsi

Nekünk TOSHIBA laptop van, annak szerencsésebb ez a megoldása, mivel nincs is PE érintkezője, így ilyen baleset nem fordulhatna elő. Jól gondolom, ha hasonló megoldással készül egy telefontöltő, akkor annál is előfordulhat hasonló eset?

Novill


Szirty

Üdv Novill!

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. március 15., 16:33:34 DÉLUTÁN
Az iratokból az egyértelműen ki derül, hogy a PE pont szekunder oldal össze van kötve a szekunder oldal negatív pontjával. Én ilyen megoldással még nem találkoztam.

Milyen problémát okozhat ez szerinted?

Novill

Ha hiba folytán a dugaszoló aljzat PE pontja feszültség alá kerül, és érinthető fém részre rá kerül egyértelműen borítékolható az életveszély helyzet kialakulása. Akkor, ha nincs beépítve ÁVK, védővezető nem folytonos,stb. Jelen esetben halált okozott! vagy vitatható ez?

Villanyreszelő

Ha szabványos a földelt szekunder, ilyen esetben nem lesz hibás a gyártó szerintem.
Az albacomp egy magyar informatikai cég,el tudom képzelni, hogy a mérnökei szabvány szerint terveznek,de nem akarom védeni őket.
Vajon szétszedik vizsgálatra a töltőt?



Szirty

Üdv Novill!

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. március 15., 18:27:07 DÉLUTÁN
Ha hiba folytán a dugaszoló aljzat PE pontja feszültség alá kerül, és érinthető fém részre rá kerül egyértelműen borítékolható az életveszély helyzet kialakulása. Akkor, ha nincs beépítve ÁVK, védővezető nem folytonos,stb. Jelen esetben halált okozott! vagy vitatható ez?

Mivel (erre a fórumra jellemzően) megint nem dönthető el egyértelműen ki melyik hozzászólásra reagált, csak feltételes módban tudok reagálni egy kérdéssel:
Ki vitatta a halálesetet?