Villámvédelmi EPH

Indította tothgyula, 2020. június 05., 11:28:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Javasolom, hogy a "Villanyszerelők Lapjá"-ban újonnan megjelenő szakcikkeket vegyük górcső alá. Ez mindannyiunk számára hasznos lehet és segíti a naprakész ismereteket. Természetesen szerzői jogokat nem sértve! Van-e ennek akadálya?

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. június 05., 11:28:20 DÉLELŐTT
Javasolom, hogy a "Villanyszerelők Lapjá"-ban újonnan megjelenő szakcikkeket vegyük górcső alá. Ez mindannyiunk számára hasznos lehet és segíti a naprakész ismereteket. Természetesen szerzői jogokat nem sértve! Van-e ennek akadálya?

Szia!
Úgy látom az érdeklődés hiánya?
Bár csak ma vettem észre ,eddig valahol bujkált ez a felvetés.

tothgyula

Nem akarok a "Villanyszerelők Lapjának" reklámot, de úgy érzem,hogy egy villanyszerelő polcáról nem hiányozhat.Évi 6500.-Ft, a szabványok jóval drágábbak.De az "Elektrotechnikát" is 30éve olvasom.

Sztrogoff

Sok értékes információt adott az már a nagyközönségnek, és sok kétes dolgot is írtak ott. Én írtam oda vagy egy tucat kommentárt, de több apró változtatást csináltak a honlapon, aminek következtében ezek mindig eltűntek. :D Az utolsók egyike, ami eltűnt az a 2016. július-augusztusi számban a Miért éppen 50 Hz? című cikknél a Scott-transzformátorral kapcsolatos megjegyzésem volt, miszerint lehet azt egy vasmagra is építeni. A szerző válasza az volt, hogy nem. :D No de én meg egyrészt az elmúlt időszak nagy neveinek könyveiből tanultam, ez benne van a Liska József: Villamos gépek I. Transzformátorok című könyvben - például. Ezen felül mai gyártók weblapján is látszott egy vasmagra épített Scott. :) És persze már ennek a hozzászólásnak sincs nyoma. :D

tothgyula

Kikerestem az általad említett 2016.aug-i szám cikkét  Scott transzformátorról.Megvallom eddig nem ismertem,de hasznos volt elolvasni.
A Goole-ban is böngésztem e témáról, sok anyag van fenn. De hogy miért szerkesztették 2különálló vasmagra nem tudom. Lehet, hogy bizonyos teljesítményig lehet egy magon, és afölött pedig 2magon, gazdaságossági kérdés miatt???De az is lehet, hogy egyszerűbb volt így megtekercselni. Tény, hogy az elektromos autók terjedésével szükség lesz egyre több és egyre nagyobb teljesítményű hálózati transzformátorokra.