Terrárium megvilágítása neon csővel

Indította kovino1, 2012. november 20., 17:56:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

kovino1

nem tudom jó helyre írok e ,tud e itt valaki segíteni nekem.a kérdésem a következő lenne.ha kicsit bonyolult azért elnézést.
terrárium fölé szeretnék neoncsövet szerelni.van egy bontott lámpatestem amiben benne van a trafó, foglalat.de a polcba csak 90-100cmes ha jól tudom ez 30wattos cső fér el. a lámpába viszont ennél hosszabb így erősebb volt. a kérdés az h ha közelebb teszem a foglalatot akkor működni fog e v teljesen már trafó kell hozzá?

Szelei

Két vagy max 3000 Ft. a konyhaszekrény alá szerelhető 18 W.os fénycső armatúra amit szerelés nélkül azonnal tudna használni.

Várhatóan az Ön által talált fénycső alkatrészek 36-40 W-os armatúra anyaga. Itt 2 X 18 W-os csővel lehetne használni. Ehhez 4 fénycsőfoglalat 2 gyújtó foglalat kell. Ezeket megfelelő módon sorba kötve lehet kialakítani a rövid lámpatestet.

Ha Ön nem villanyszerelő ennek átalakításával inkább bízzon meg szakembert! :)

Olcsóbb ha készített / vesz 11 W-os kompaktcsöves fénycsöves armatúrát. Trafója 650-700 Ft. foglalat 1 db. 350 Ft. hozzá a cső 700 Ft. (cső tartalmazza már a gyújtót is). 2-3 év garantált működés.

kovino1

nem vagyok szerelő.az a gond a 18wattossal h abból  2db kellene egy polcra nekem 3 polcra kéne így az 6x3000ft lenne a meglévő alkatrészekkel viszont fénycső áron meg tudnám oldani amennyiben műküdne.a hossz miatt így a 30wattos lenne a leg praktikusabb hisz az épp beillene a terráriumokhoz.nem kéne annyi kötés a trafonkénti 2 csőhöz.

JUVILL


Ha megengedsz egy szakmai kérdést ehhez a szereléshez.
Az általad megszerelt lámpatesteknek milyen lesz az érintésvédelme, és az IP védettsége?

Szelei

Ha lehet legalább a trafón (folyton) lévő adatokat olvasd le és oszd meg velünk.

JUVILL tett fel jó kérdést milyen védelemmel készíted? Nehogy másokra veszélyes legyen mert alatta vízzel teli akvárium nem a legjobb párosítás.


kovino1

:Delvileg mint egy búra nélküli armatúrának..???
ha gyárit vennék arról is leszedném h minél több hő kerüljön a terráriumba.és nem nyúlkál ott senki belső sarokban lenne elötte egy takaróbútorlap barabbal.

kovino1

madárpókokat tartok így a víz és a pára nem okoz gondot száraz föld van alattuk.

JUVILL


Lehet, hogy én kérdeztem. ;)
A lényeg. Pénz megtakarítás céljából nagyon sokan barkácsolnak otthon.
Bocsáss meg, nem a kedved akarom elvenni ettől, mert úgy gondolom jó helyre tetted fel a témát.
Hallgass a szakemberekre, és a tanácsaikra.
Lehet, hogy most senki nem fog ott nyúlkálni. Majd egyszer valaki, de a nem megfelelő kialakítás végett elképzelhető, hogy többet nem fog.
A víz, és a villamosság egy helyen kissé necces.
Megfelelő érintésvédelem és IP védettség kell. Úgy gondolom ez megér egy misét a szerelés előtt.

Bocs közben jött egy egy válasz. Ettől függetlenül is fenntartom a véleményem a szerkezeti kialakítás, műszaki megvalósítás tekintetében.
Talán víz nélkül egy kicsit könnyebb. :)

kovino1

ne haragudjatok ha ugy tűnik nem adok hozzáértők véleményére.ez nem így van.csupán szeretném saját magam megcsinálni.ezért is gondoltam erre a régebbi gyárira mert így nem kötözök össze vissza csupán annyi lenne h egymáshoz közelebb rögzítem a foglalatot és bele is rakhatom a 30wattos csövet.de ha az a vélemény h ez nem teljesen jó megoldás,akkor más megoldást keresek.ez csupán azért érdekelt h én csinálhassam.

JUVILL


Szeretném megjegyezni, hogy 30 W-os csövet nem igen fogsz kapni.
8W-os, 18W-os, 36W-os, és 58W-os van.
Jó munkát!