Milyen szerszámos ládát (táskát) használjak villanyszereléshez?

Indította petike199600, 2012. november 16., 19:29:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Na! Sziasztok!  :D
Megvan a láda.Már szombaton megvettem csak nem volt időm.
A BAUHAUS-ban vettem a ládát.
Voltak műanyagok és fém ládák.A műanyagok nekem nagyon nem tetszettek mert belenéztem és azt láttam hogy egy nagy rekesz amibe csak bele lehet szórni a szerszámokat és nem lehet elrendezni.Úgyhogy ezután rögtön megszülettett a döntésem főleg hogy megláttam egy fém koffer féleséget ami nekem nagyon megtetszett és megis vettem rögtön.Nem volt drága 10000ft.
Itt van róla pár kép.
Mit szóltok hozzá?

Marton

Jól néz ki, remélem kellően tartós is. Gratulálok. Mindenképpen praktikusabb mintha egy ládába lennének összehalmozva a szerszámok. Ha majd anyagilag is teheted igyekezz a csupaszítófogód Weidmüller Stipax-ra vagy hasonlóra lecserélni.

petike199600


Marton

A linkelt formát  is a jobbak közé sorolom, bár ezeket is többen gyártják, nem egyformák, ebben is vannak gagyik. Ez tapasztalat.  A jelenlegi fém csupaszítónak egyik "baja" hogy fém, másik, hogy néhány fix vezeték keresztmetszetre való. Nem lehet vágási erőt sem állítani.

JUVILL


Gratulálok!
Praktikus, és jól felszerelt. A szerszámokat bármikor tudod cserélni, és áttekinthető.

petike199600

Köszönöm!
A csavarhúzókat nem szándékozom hamar cserélni 15 rugó volt a 6 darab BETA.
A kobinált fogót is most vettem 6 ezerért.
Blankoló fogót akarok venni mert ami a képen van az apámé.
Krimpelő fogót is most vettem 10ezerért.
Még akarok venni csőrös fogót.Meg egy jó csípőfogót.

mikerulz

Üdv mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni  szerszám márkákkal kapcsolatban.
Jelenleg a karbantartáson dolgozó három villanyszerelő szerszámkészletét tervezem "felfrissíteni". Kalkulálásaim alapján nem kis költség lesz ha darabonként és nem készletben szereztetem be a dolgokat. Viszont a HAUPA-nak most elég kedvezőnek mondható kofferakciói vannak, amelyek szerszámokkal vannak töltve.
http://www.elektroprofi.hu/dynamic/akciok/Haupa%202013-2014.pdf

Kezdetben és KNIPEX és WÜRTH szerszámokat néztem de egyre jobban hajlok már a HAUPA felé viszont egy multiméteren kívül más gyakorlati tapasztalatom még nem volt ezzel a márkával kapcsolatban.

Szóval a legfőbb kérdésem az lenne, hogy a HAUPA által képviselt szerszámok élettartama mennyire időtálló ipari felhasználás tekintetében. Vagy milyen más márkákat ajánlanátok. Fontos megjegyezni, hogy 3 villanyszerelő majdnem teljes felszerelése lenne cserélve ami költségben nem kis összeg ezért lehet kompromisszumokat is kell kötni.

nova

Prés szerszámaik sem rosszak a Haupának. Kérdés, hogy milyen időtávra tervezitek a beruházást, például a csavarhúzók tekintetében. Szerintem nem egy rossz márka összességében.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Úgy gondolom jó márka, sok villanyszerelő örülne ilyen szerszámoknak.

mikerulz

Sajna a nehézkes beruházás miatt a lehető legtovább. És mint tudjuk azért a költség arányos az élettartammal.