Milyen szerszámos ládát (táskát) használjak villanyszereléshez?

Indította petike199600, 2012. november 16., 19:29:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Kérdés, hogy milyen munkát akarsz végezni.
Én a fém koffert használom. Áttekinthető, esztétikus, alsó szerszámos része méret szerint változtatható. Nem kell benne turkálni. Ha a szerszám mérete megkívánja, az alsó rész rekeszeit arra az időre kiszereled.

petike199600

Hát én majd épületvillamosággal szeretnék foglkozni.
Akkor egy 5-10 ezer forintos műanyag láda? vagy fém.

nova

Műanyag bően elég, szerintem Fecó által leírtakat érdemes megszívlelned-e tekintetben. Ha majd tényleg napi szinten fogod használni akkor úgyis kialakul melyik a számodra a legideálisabb táska villanyszereléshez.  ;)

Idézetet írta: FecóEz megint egy olyan kinek a pap, kinek a paplan téma.

Ez ugyanolyan téma mint a fúrógép, mindenkinek más a tapasztalata és a munkakörnyezete.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Nekem ez tetszik,ti mit szóltok hozzá?

Műanyag szerszámtartó láda

És egy eléggé fontos kérdést elfelejtettem:Mekkorár érdemes venni?

nova

A célnak megfelelhet, bár úgyis a belső elrendezés az egyik meghatározó elem. Ezeknek a táskáknak az egyik gyenge pontja a kézi fogantyú és a táska műanyag zárja. Persze ez nem kell, hogy megrémítsen. Ha figyelsz arra, hogy ne legyen túl súlyosan bepakolva nem lesz probléma. 
Mint már többször leírtam nem érdemes nagy költségekbe verned magadat, hiszen ha ténylegesen elkezdesz dolgozni úgyis kialakulnak ezek a dolgok.  ;)
Szerszámokat is be kell szerezned és inkább azok legyenek kicsit jobb minőségűek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Hát én úgy gondolkodtam hogy ebbe a ládába raknám a kéziszerszámokat.Pl.:Csavarhúzó készlet.
Kombinált fogó,csípőfogó,blankoló fogó,csőrös fogó,Lakatfogó,kalapács,vésők,sniccer stb...
Erre meglelel nem?

nova

Szerintem igen, de úgyis megnézed gondolom mielőtt megveszed. Ha már tudod mit akarsz belerakni akkor tudod a helyigényt is. Ha majd gyakorló villanyszerelő leszel úgyis kialakulnak az igényeid a villanyszerelő ládát illetően. Előző hozzászólásokban hasznos támpontokat kaptál.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Sziasztok!
Ma bentvoltam a Bauhausban és láttam egy nagyon jó kis fém koffer-láda féleséget.
Nagyon megtetszett és holnap lehet meg is veszem.Tudom azt irtátok hogy ha lehet akkor műanyagot vegyek de én erre is nagyon fogok vigyázni.Szerintetek rosszul döntöttem?

Szelei

Csak pár képpel mutatom hogyan tárolom anyagokat szerszámokat amik mindennapos használatban vannak.

petike199600

Értem hogy vannak rendszerezve.
Köszönöm szépen már amúgy is akartam kérni egy képet.
Köszönöm Szelei ÚR!!
Ön szerint jó lesz a fém ládám?