Milyen szerszámos ládát (táskát) használjak villanyszereléshez?

Indította petike199600, 2012. november 16., 19:29:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Az új kérdésem:Milyen szerszámosládát vegyek?
1.: Fém legyen vagy műanyag?
2.:Mekkora?
Ha lehet akkor tesztek fel a fórumra képeket hogy ti hogyan tároljátok szerszámaitokat?

Marton

Nem láda hanem koffer a jó. A (jó)koffer drága, nem föltétlen az építőipari környezetbe való, inkább a gépszerelések esetén érdemes használni. Tehát mégis a láda jöhet szóba. Nekem az volt a bajom a ládával, hogy a szükséges szerszámot általában mindig a láda aljából kellett előbányászni. Koffernél mindennnek "van" helye, általában. Tehát minden kéznél van, áttekinthető, látható az esetleg a hiányzó szerszám. Tehát én koffert használok.
Egyébként kapható zsebes táskák is, olcsóbbak a koffernél. Ezeket is jobbnak tartom a ládánál.

petike199600

ez igaz én is szeretném rendben tartani a szerszámokat.
Mennyi egy jó koffer? és milyen a jó?

nova

Olyan 30 000 forint körül indulnak és határ a csillagos ég.:)
Én is a koffer mellett vagyok, tény nem építőipari környezetbe való. Hiszen a folyamatos pór nincsen túl jó hatással ezekre sem. Így ha ilyen munka környezetben fogsz dolgozni akkor nem biztos, hogy jó megoldás ilyen környezetbe drága táskát venni. A szerszámos táska ha koffer kivitelű még az az előnye, hogy egy idő után minden szerszámnak meglesz a maga helye, így egy idő után ha valamelyik munkahelyen összepakolsz akkor egyből feltűnik melyik szerszámod hiányzik.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

hát gondolom eléggé fogok majd porolni ha dolgozok.
Akkor ide mégis inkább a láda?

Marton

A tényleg jó koffer úgy 50ezertől fölfele, alatta nem strapabíróak vannak, ha vannak. Drágák mert általában német területről valóak. Vannak nagy barkács árúházakban ólcsó aluminium kofferek de azok pakolhatósága nem tetszik, inkább nem veszek olyat. Kevés a "csavarhúzós" hely, nincs alsó térnek megfelelő lezárása az apróbb anyagok széthullása ellen ha felállításra kerül az alu koffer. Néztem akciós, jó kinézetű oszták koffert szerszámostól a Baumaxban, tetszet, ára is jó volt de a tartalma és egyéb pakolhatósága nem felelt meg.

petike199600

hát én még egyenlőre 50 ezret nem akarok kiadni egy kofferért de még 30-at sem.
Akkor inkább egy jó láda

nova

Számodra valószínűleg tényleg a műanyag ládák lehetnek jó megoldások. Ezek is kopó, fogyó alkatrészek lesznek. Nem sokat bírnak. Méretben nem érdemes nagyot választani, mert egy idő után úgyse lesz kezelhető. Inkább a munkafolyamatok szerint szétbontva érdemes a ládák méretét megválasztani.
Például egyik ilyen ládásban lehet tartani a vésési feladatok kiegészítő szerszámait, ha nem rének a a gépek dobozában. Ha esetleg villanybojlerek javításával is foglalkozol majd, akkor abban is érdemes egy két olyan alkatrészt,vezetékeket tartani, melyek általában gyakrabban használatos. Természetesen ezek majd idővel kialakulnak. Ráadásul az ilyen jellegű szelektálás azért is jó, mert nem mindegy mennyit kell pakolni egy-egy helyszínen.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600


Fecó

Ez megint egy olyan kinek a pap, kinek a paplan téma. A régi öregek még ma is bőrtáskával a vállukon mászkálnak, és arra esküsznek, sokan ládát használnak (szerintem inkább műanyagot) ebben ha vannak kiegészítő kis rekeszek, sok apró anyag is elfér, és szerintem lehet benne rendet tartani. De például van egy FAM szerszámkészletem, ami egy szétnyitható bőrből készült szerelőbőröndben van, ebbe vannak a szerszámok bedugdosva, így jól átlátható, kereshető és ellenőrizhető. A kofferek is jó szolgálatot tehetnek, de Én inkább precízebb, tisztább villanyszerelési munkákhoz ajánlom, de van aki erre esküszik. Egy jól megválasztott műanyag láda szerintem általános célra a legjobb, leggazdaságosabb. Szerintem ebben gondolkodj, és ha szorgos munkával eltöltesz 1-2 évet Te magad fogod tudni hogy mit kell vegyél, hiszen akkorra kialakulnak az igényeid. Egy 3-5 ezer forintos műanyag ládával nem csinálsz felesleges kiadást. Fémládát nem preferálom, előfordult már hogy szemerkélő esőben dolgoztunk, és a láda is ki volt téve ennek, nem akarnék rozsdát takarítani. Bár munkavédelmi szempontból letagadom, de olyan is volt hogy a masszív anyagú műanyag ládát használtuk egy kis alkalmi "lépcsőként" elég stabil és szigetelt alkalmatosság. Ha sok-mindennel fogsz foglalkozni, valószínűleg lesz 2-3 különböző ládád, és teljesen más szerszámokkal mész kábelt szerelni, lakást villanyt szerelni és elosztó berendezést bekötni. Ne agyalj sokat, mérd fel mennyi szerszámra van most igényed, milyen munkákat akarsz csinálni, és dönts. Te magadnak kell tudni, neked hogy jó...