Áramszolgáltató dolga

Indította petike199600, 2012. november 08., 19:14:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy mi az áramszolgáltató dolga.
Arra gondolok hogy pl mikor kell nekik összekötni a PE és N-et  ( ezt mi szabja meg).
És a második kérdésem hogy amikor az áramszolgáltató beköti az órát akkor onnan még az áramszolgáltató dolga továbbvinni a lakáselosztóig a mért fővezetéket? vagy azt már csinálhatja a normál villanyszerelő?
a harmadik kérdésem pedig.
Láttam már olyat hogy a betáplálásnál a méretlen fővezeték késes biztosítókra csatlakozik és láttam olyat hogy egyből a kismegszakítóra jön be a fázis.
a negyedik ha az  áramszolgáltató összeköti a PE és  N vezetékeket akkor ez hol tönrténik?
Az óra  mögött sorkapcsokon vagy hol?
Köszönöm szépen!

nova

A nullázással kapcsolatban mintha már lett volna egy téma, melyet ha jól emlékszem te indítottad. Ott esetleg nem kaptál választ a villanyóra és a föld és nulla vezetők kötésével kapcsolatban?


A kérdéseid másik felére a válasz a regisztrált villanyszerelő, hiszen aki rendelkezik regisztrált villanyszerelői jogosultsággal ő szereli a villanyóra helyett az áramszolgáltatói szabályzások alapján. Majd ha valakinek lesz ideje esetleg lehet leírja a tudástárban, hogy mi is az a regisztrált villanyszerelői jogosultság és miért van rá szükség. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Tudásbázisban összedobtam egy rövid leírást a regisztrált villanyszerelő témában.

Regisztrált villanyszerelő

Ha van olyan amit még érdemes a témához hozzáfűzni akkor lehetőség van ott is a vélemény írás részben kiegészítéseket hozzáfűzni. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!