Vezeték nélküli villanyszerelés

Indította faxelektro, 2012. október 23., 19:43:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

Riasztós vagy kapuautomatikai kereskedésekben általában forgalmaznak szabadon felhasználható rádiós távvezérlőket. Ezek általában 12VDC-ről müködnek, kaphatóak hozzájuk további távvezérlő adó melyeket hozzá lehet tanítani. Hátrány, hogy kell hozzájuk egy 12V-os kis táp, habár ilyet is forgalmaznak ugyan ott. Továbbá valószínüen a saját kimeneti reléje nem felel meg a 230V-os lámpa kapcsolására, ekkor egy további "erősítő" relét kell még hozzá építeni 12Vos tekerccsel.

nyaki

Én minden eddigi családi háznál a garázsbejárati és garázs világítást a garázsnyitó motor vezérléséről oldottam meg, így a távirányító működtetésekor nem csak a kapu nyílik, hanem a világítások is felkapcsolódnak automatikusan arra az időre, amíg a garázsnyitó motoron lévő lámpa is világít. Persze lehet a lámpákat külön is kapcsolni.
Ehhez nincs másra szükség, csak egy 12V-os, vagy egy 230V-os működtető tekercsű kontaktorra, vagy mágneskapcsolóra, vagy egy kis Finder relére, attól függően, hogy milyen feszt tudunk levenni a motorról és ezt egy kéteres vezetékkel bevezetem az elosztótáblába, ahova szintén be van vezetékezve a lámpák vezetéke, a kapcsoló vezetéke, valamint egy alkonykapcsoló, a nappali garázslámpák bekapcsolásának tiltására és egyéb funkciók vezérlésére.
Remélem érthető volt. ::)

faxelektro

Még egyelőre nincs szerelve távirányítós garázsajtó.

Ez ideiglenes lenne.

http://www.thomson.addel.hu/search.php?searchtext=rsl

találtam a fenti oldalon egy RSLR2 Vezetéknélküli lámpafoglalatba tekerhető 433 Mz 100W, max. 25 m vevőt. Megprobálnám ezzel helyettesíteni 2x36 W-os lámpatestet csak nem tudom hogy ez csak egy távirányítóról működik-e. Mi a véleményetek???

köszönöm.

Marton

A foglalat önmagában nem biztos, hogy praktikus megoldás mert akkor a világítás csak távvezérlővel kapcsolható. Ha viszont pl. a RSLW rádiós kapcsolót és hozzá négy RSL mini egycsatornás távirányítót használnál akkor helyből kézikapcsolóval is müködtethető a lámpa. A jelenlegi kapcsolót kell lecserélni. Igy a kapcsoló a foglalathoz képest bruttó 1500,-tal drágább és praktikusabb. A lámpatest (foglalat) úgyis már megvan.

faxelektro

Kaptam az angyaltól egy: RSLT rádiójelvezérlésű LCD távirányítot és egy RSL rádiójel vezérlésű dimmelő készletet. Fontos hogy a lakásunkban szereljem fel.

Tanácsot kérnék hogy hova és hogyan szereljem fel?
Ilyet még nem szereltem.
Köszönöm!

faxelektro

Jó estét
          A képen látható rádiófrekvenciás adó-vevőt(gondolom kínai gagyi) felszereltem egy mennyezeti lámpába amiben egy 5 w lead izzó van de csak kb 2-3 méter távolságról működött.
pedig 20 méter van rá írva a hatótávolságnak. Igaz,hogy a vevőt felraktam a gipszkarton álmennyezet fölé.Aztán leszereltem és este haza érve a műhelyben gondoltam felszerelem és ki próbálom.Egy foglalatot kötöttem rá egy normál izoval és még 30 méterről is normálisan működik. Létezhet,hogy a lead izzó bezavar a rádiófrekvenciás adó-vevőnek.         .
                                                                                   Köszönöm


























r

NagyPS

Hát ... próbáld ki úgy hogy az állmenyezett alatt legyen ideiglenesen, és inkább az alu profil rács hatására gyanakodok.

Marton

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2015. május 14., 21:28:34 DÉLUTÁN
Igaz,hogy a vevőt felraktam a gipszkarton álmennyezet fölé.Aztán leszereltem és este haza érve a műhelyben gondoltam felszerelem és ki próbálom.Egy foglalatot kötöttem rá egy normál izoval és még 30 méterről is normálisan működik. Létezhet,hogy a lead izzó bezavar a rádiófrekvenciás adó-vevőnek.         .

Nem gondolom. Inkább a környezetben rádiófrekvenciás árnyékolás jelensége lehet.
Próbálkozni kellene a vevő különböző elhelyezésével, mennyezet alá lógatásával próbálkozni. Így tesztelni.