• Vezeték nélküli villanyszerelés 4 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Vezeték nélküli villanyszerelés  (Megtekintve 7540 alkalommal)

Nem elérhető faxelektroTopic starter

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • faxelektro nincsen befolyása.
Re:Vezeték nélküli villanyszerelés
« Válasz #15 Dátum: 2015. Május 14., 21:28:34 pm »
Jó estét
          A képen látható rádiófrekvenciás adó-vevőt(gondolom kínai gagyi) felszereltem egy mennyezeti lámpába amiben egy 5 w lead izzó van de csak kb 2-3 méter távolságról működött.
pedig 20 méter van rá írva a hatótávolságnak. Igaz,hogy a vevőt felraktam a gipszkarton álmennyezet fölé.Aztán leszereltem és este haza érve a műhelyben gondoltam felszerelem és ki próbálom.Egy foglalatot kötöttem rá egy normál izoval és még 30 méterről is normálisan működik. Létezhet,hogy a lead izzó bezavar a rádiófrekvenciás adó-vevőnek.         .
                                                                                   Köszönöm

r

Nem elérhető NagyPS

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • NagyPS nincsen befolyása.
« Válasz #16 Dátum: 2015. Május 14., 22:55:12 pm »
Hát ... próbáld ki úgy hogy az állmenyezett alatt legyen ideiglenesen, és inkább az alu profil rács hatására gyanakodok.

Nem elérhető Marton

• Villanyász
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 6
  • Marton talán lesz valaki.Marton talán lesz valaki.
« Válasz #17 Dátum: 2015. Május 14., 22:55:54 pm »
Igaz,hogy a vevőt felraktam a gipszkarton álmennyezet fölé.Aztán leszereltem és este haza érve a műhelyben gondoltam felszerelem és ki próbálom.Egy foglalatot kötöttem rá egy normál izoval és még 30 méterről is normálisan működik. Létezhet,hogy a lead izzó bezavar a rádiófrekvenciás adó-vevőnek.         .

Nem gondolom. Inkább a környezetben rádiófrekvenciás árnyékolás jelensége lehet.
Próbálkozni kellene a vevő különböző elhelyezésével, mennyezet alá lógatásával próbálkozni. Így tesztelni.