Csengõ A-tól Z-ig!

Indította krisz1986, 2012. március 16., 19:50:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Adott 2 db 8V-os csengő, mindkettő saját trafóval felszerelve, egy dobozba kihozva a 8V, onnan a csengőkapcsolóhoz megy. A csengők működnek a nyomógomb megnyomásakor, viszont, ha az egyiket feszültség mentesítem, akkor mindkettő berreg, ami valljuk meg zavaró, mivel a tulaj kérésére kapcsolhatónak kel lennie. Néztem a trafót, a kötést, hátha a másik zavar be, de ez a jelenség megmaradt, a vezetéket is néztem hátha megsérült vhol.
Nem ez  az első csengő bekötés, ahol egynél többet kellett egy gombról müködtetni, volt ahol 5 is kellett, de ilyet nem tapasztaltam. Mit nem néztem?

nyaki

Hosszú, egymás mellett futó vezeték szakaszok, valamint hagyományos trafóval előállított törpefesz és induktív csengő esetén, ez előfordulhat.
Próbára köss egy kis értékű ellenállást, a trafóból kikötött vezetékkel párhuzamosan, azaz, rontsd le a rezonáns kör jóságát, de ha bekötve nem jelentkezik, akkor nem kell túllihegni, hisz nem egy rakétaindító.
...esetleg használj egy trafót a kettő helyett. Kicsi az esélye, hogy egyszerre fogják használni.

coyote2

Próbáltam a 2db 4VA helyett egy 8VA-ossal, akkor viszont érdekes modon a trafo melletti halkabban, mig a masik normal hangon szolalt meg.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

nyaki

Akkor a törpefeszültségű szakasz túl hosszú és a csengő valszeg kis áramú típus, ami a vezetékkapacitáson felszedett zavarófeszt már nem tudja söntölni. Használj nagyobb áramú/kisebb impedanciájú csengőt, vagy köss vele párhuzamosan egy kis értékű ellenállást, figyelve a termelt hőre és a trafó terhelhetőségére.