Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: [1] 2 3 ... 10
1
A lakókocsit és a büfékocsit szétválasztanám, hiszen a büfékocsi gyakorlatilag munkahelynek minősül, amire nem csak az MSZ HD 60364-7 szabvány ide vonatkozó iránymutatásai vonatkoznak, hanem egyéb rendeletek is.
2
Bemutatkozás / Üdvözlünk tamasik
« Utolsó üzenet: írta Villanyszerelõ fórum üdvözlõ robot Dátum Tegnap - 21:31:26 »
Üdvözlünk tamasik a villanyszerelõ szakmai fórumon!

Ha gondolod ebben a rovatban hozzászólásként nyugodtan leírhatod, hogy mivel foglalkozol,  milyen céllal érkeztél a fórumra.

Jó olvasgatást és tapasztalat szerzést kívánunk. Nézz körül a fórumon, ha véleményed van valamirõl írd meg nyugodtan szakmai véleményed, szólj hozzá fórumozóink témáihoz. Ha kérdéseid lennének a villanyszerelés és a villamos felülvizsgálatokkal kapcsolatban akkor a fórum megfelelõ részében nyugodtan tedd fel õket és a fórum közössége a lehetõségeikhez képest igyekszik megválaszolni õket.

Téma nyitásnál kérlek ügyelj a jól megfogalmazott címre, melybõl kiderül mivel kapcsolatban nyitod az adott témát. (érdemes átolvasni: Villanyszerelõ fórum közlemények )

A fórum szabályzatát is érdemes tanulmányozni, hogy késõbb esetleges félreértések elkerülhetõek legyenek.

Villanyszerelõ szakmai fórum csapata.
3
Felülvizsgálók / Re:EPH
« Utolsó üzenet: írta Fecó Dátum Tegnap - 18:52:48 »
Semmi gond, remélem hasznos volt az infó, érdemes átolvasni a szabványi lapokat is hozzá. Úgy vettem észre, az új megközelítés, már jobban összemossa a védővezetőt és eph vezetőt, nem véletlen lett mindenből már védővezető, védőösszekötő-vezető. Még oktatásokon is sok helyen használják az EPH szót ha jobban értelmezhetőek akarnak lenni :)
4
Felülvizsgálók / Re:EPH
« Utolsó üzenet: írta Tamás Dátum Tegnap - 16:20:31 »
Tisztelt Fecó!

Köszönöm a válaszod!

Tudom , hogy hivatalosan már nincs EPH igazad van , de én sajnos már az öregebb korosztályhoz tartozom, így nekem ez már EPH vezető marad!  :)

Valamint abban is igazad van, hogy ez nem ide való témakör, de miután lenyomtam az entert, már nem tudtam korrigálni!  :)

Tamás

5
Erõsáram / Re:Nagy teljesítményű elektromos autó töltő otthon
« Utolsó üzenet: írta nova Dátum Tegnap - 13:11:33 »
Nem éppen a magyar valóság, de Amerikában is kérdéses a hálózat terhelhetősége elektromos autók töltésével kapcsolatban. Itt plusz akkumulátorokkal és napelem rendszerrel kompenzálják részben a szükséges teljesítményt.
Egész felhasználóbarát módon megjelenített folyamat ábrákkal a mobiltelefonon.

Az alábbi cikk is az általam felvetett témával foglakozik.
Erre kevesen gondolnak akik elektromos autóra vágynak

A cikkben olvasható, hogy az áramszolgáltatók egyenlőre nem foglalkoznak a kérdéssel, hiszen elegendő tartalék áll rendelkezése. Azért érdekes lenne, ha tényleg robbanásszerűen terjedni kezdene ez a technológia valamilyen oknál fogva, akkor hogyan reagálna erre a villamos hálózat?
6
Egyéb továbbképzések / Re: Államilag elismert napelemszerelő képzés- április
« Utolsó üzenet: írta nova Dátum Tegnap - 12:51:27 »
Két témát összevontam, hiszen ugyanazzal a témával foglalkozik.

@ EU solar örülök, hogy kicsit részletesebben írtál. :)
Ha valaki érdeklődik az ilyen jellegű tanfolyam iránt jobban tud kicsit tájékozódni.
7
Kérdések - válaszok / Re:Regisztrált villanyszerelői státusz megszerzése
« Utolsó üzenet: írta nova Dátum Tegnap - 12:41:57 »
@frici kicsit átneveztem a témát, hogy egyértelműbb legyen miről is szól a téma. :)
8
Felülvizsgálók klubja / Lakókocsik, büfé kocsik érintésvédelmi felülvizsgálata
« Utolsó üzenet: írta Novill Dátum Tegnap - 11:02:58 »
lakókocsik, büfé kocsik és hasonló építmények érintésvédelmi felülvizsgálatának  gyakorlati tapasztalatai. Milyen szempontok alapján, miket vizsgáltok és milyen minősítő iratot állítotok ki, mire kell oda figyelni? Vajon ma egyre jobban terjedő elektromos autóknál van-e valami felülvizsgálati kötelezettség és ezzel foglalkozik-e jogszabály?
9
Felülvizsgálók klubja / Re:Kölcsönzők elektromos eszközeinek Év.mérései.
« Utolsó üzenet: írta tothgyula Dátum Tegnap - 10:46:52 »
Üdvözletem
A 10/2016.(IV.5.)NGM rendelet vonatkozik" a munkaeszközök és egészségügyi követelményeinek minimális szintjéről" a Kölcsönzőkre is. A 40/2017.(XII.4.)NGM rendelet sem veszi külön bonckés alá a témát.
Ezek letölthetőek.
Üdv:TothGyula: felülvizsgáló.
10
Kérdések - válaszok / Re:Regisztrált villanyszerelői státusz megszerzése
« Utolsó üzenet: írta frici Dátum Tegnap - 07:57:22 »
Legyél egyéni vállalkozó, és igazold le magadnak...

Szia, köszi.

Azt hiszem, hogy két évesnek kell lennie a bizinek, hogy kiválthasd az ipart. Még nincs meg a kellő idő, ahogy azt korábban írtam.
Jól tudom ezt?  Örülnék ha valaki rám cáfolna.
Oldalak: [1] 2 3 ... 10