Elektromos fûtések

Indította lackó, 2011. március 07., 02:40:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Na a felsõ hirdetõ sorban pont egy ilyen hírdetés volt csak ez a Daewoo fûtõ fólia.

Ahogyan nézem akkor ez tényleg az autó fûtõfóliára hasonlít. :)

A youtubon nem igazán lehetett találni olyan nyelvû videót amit megértek :( (magyar, angol, német)



Érdekes a hideg és a meleg pont csatlakoztatása, gondolom nem a videón látott a szabványos megoldás. Egyszeres szigetelés?
Gondolom nem gyengeáramú a rendszer mûködtetése, hiszen 12 A-t mértek a videón is.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Köszi a videót, még nem láttam. Elég "oroszos" a kivitelezés, na ennyit a speciális fogóról.
Azt mondták meg ne próbálja senki másmilyen szerszámmal kivéve, ha nem akar jóval melegebbet!  ;D

lackó

Kõburkolat alá én a DEVI fûtõszõnyeget vagy más a kereskedelemben kaphatóakat ajánlom 150/m2.Ezek közvetlenül a ragasztóba fektetthetõk.

Novill

Mi is Devi fûtõ szõnyeget szoktunk telepíteni. Itt egy linket becsatolok róla.  http://www.eurovill.com/devimat.pdf   Ha részletek kellenek, ezen az e-mail címen kaphatsz segítséget is árajánlattal együtt.   eur.prof@mail.datanet.hu
Ezeket a fûtõ szõnyegeket csak beltérire ajánlják. Ugyanúgy lehet hozzá érzékelõt, termosztátot telepíteni. A piacon egyébként vannak még más gyártok termékei is.

nova

Idézetet írta: L.ZOLTÁN Dátum 2011. március 17., 21:59:38 DÉLUTÁN
Köszi a videót, még nem láttam. Elég "oroszos" a kivitelezés, na ennyit a speciális fogóról.
Azt mondták meg ne próbálja senki másmilyen szerszámmal kivéve, ha nem akar jóval melegebbet!  ;D

Nagyon speciális a fogó is, de a kábel vezetésének a módja se rossz :) Más nyelven nem igazán találtam, róla anyagot. A szerkezeti ábrát is csak más gyártóét találtam meg a fûtõfóliához.
Árban esetleg nézted a fûtõfólia és a fûtõkábel összehasonlítását?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Azt már írtam, hogy a CALEO nem olcsó. Azt is mondhatnám, hogy "..." drága. Tavaly kb 10eFt /m2
volt telepítéssel. Ez ott jöhet szerintem számításba ahol más fûtési mód nem lehetséges vagy hely nincs más megoldásra.
Nekem azért tetszene, mert kiválthatnám a gázkonvektort, mert csak ez az egy készülék üzemel gázról. Állítólag a gázhoz képest 10-15%-al olcsóbb az üzemeltetés, mivel infra elven mûködik és szinte azonnal meleget ad.
A másik elõny a vezérelhetõség, na itt már jóval több a megtakarítás lehetõsége. Nem beszélve a távirányítás lehetõségérõl.
Persze fûtõkábellel is megoldható, de szerintem az tehetetlenebb, mert ugye az aljzatbetont fûti.
Viszont utána már tárolja is a hõt.

Azért érdeklõdtem, hogy mik a tapasztalatok az elektromos padlófûtéssel kapcsolatban, mert a gyártók, forgalmazók a saját terméküket dícsérik. A mindennapi használat során nem biztos, hogy egyezik a fogyasztó véleménye.

nova

AZ általad említett padlófûtõ fólia is ugyanúgy fûti a padlót mint a fûtõkábel. Ráadásul még a szigetelõ hatása van a padló burkolatnak is. Lehet érdemes lenne valamilyen mennyezeti fûtési rendszer után is utánanézni, hiszen itt nincsen járólap, szõnyeg, parketta.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Pont az a lényege, hogy nem a padlót és a levegõt kell melegítenie. Lásd CALEO honlap: FIR távoli infravörös sugárzás. Nem is lehet bármilyen padlóval telepíteni. Azért egy lakószobában nem tennék fel semmilyen mennyezeti fûtést.
Ha lesz egy kis szabadidõm mégiscsak kimegyek a forgalmazóhoz, és kicsikarok egy referencia címet.
Ha az eddigiek felkeltették volna mások érdeklõdését is, szívesen beszámolok.

nova

Engem érdekel a beszámoló. Bár megmondom õszintén ha olyan a szerkezete mint a fentebbi kép amit belinkeltem akkor az nem tûnik olyan nagy technikának. De majd kiderül.  :D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

fügelaci

Én nem gondolkodnék mennyezeti fûtésen, hiszen a fizika törvényei szerint a meleg levegõ felfelé száll, csak akkor halad lefelé a meleg levegõ, ha keringetik, ami ugye feltehetõen zajos, és intenzív légáramlással jár, amit nem mindenki visel el. Vagy olyan intenzív hõsugárzás kellene, mint a gázzal mûködõ infra készülékek, amik ugye megint nem lakásba valók, esztétikai megfontolásokból.