Dugalj szám meghatározása helyiségekben

Indította unakit, 2011. december 14., 10:03:35 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

flatskerrobert

     Volt egy cég illetve most is van. Ahol megkövetelték, hogy a dugaljak és az UTP aljzatok még véletlen se legyenek egy keret egységben. Kérdeztem, hogy miért. És tudjátok mit válaszolt?
Mert az egyik erõsáram a másik gyengeáram, igen és, az erõsáramért mi felelünk, szelvényestõl, vezetékestõl tokkal vonóval, a gyengeáramért pedig egy másik informatikai cég felet tokkal vonóval. Munkavédelmi meg jogi okok miatt nem akarta a közös keretet. Mert, ha az egyik UTP aljzat bedöglik, akkor az egész keretet, erõsáramú dugalj elõlapokkal együtt le kell bontania, és ezt nem akarták. Ezért nem kerültek közös keretbe a szerelvények.
Ez a cég a T-mobil volt.
Egyébként van egy Kaiser nevû cég, gondolom ismeritek, aki mindenféle jó szerelvénydobozokat, meg elágazó dobozokat (jó drágán forgalmazzák) gyárt és neki van a süllyesztett alagutas rendszerhez 2cm távtartócsonkja, gondolom nem véletlenül!
    Ha jól emlékszem a Dunplastnak is van valami hasonló verziója.
FR.


lelkes érdeklõdõ

Tisztelt Mesterek!

a/ Milyen szerelvénymagasságot javasoltok (lakás) konyhákban a munkapultok konnektoraihoz?
b/ Illetve milyen magasságra építhető dugalj a beépített mosogatógépnek, mosógépnek stb.?
c/ Kell-e csapfedeles dugalj a mosogatóhoz közeli, illetve a munkapult síkja alatti dugaljokra?
d/ Mostanság milyen magasságba illik tenni a világítási kapcsolókat? Volt itt valami kavarás még Megyóék alatt, ha jól rémlik...
e/ Miért javasolt a hűtőgépnek a külön áramkör, mikor csak ~250W körüli terheléssel kell számolni?

Előre is köszönöm!

nyaki

Tisztelt érdeklődő!
A konyhapult feletti elhelyezés nem vészes, olyan magasságba teszed ahova jól esik, de ha a pult fedeléhez 30cm-nél alább esik, akkor én mindenképpen a csapfedeleset ajánlom csakúgy, mint a mosogató közelit. A pult alatt nem indokolt a csapfedeles, de ajánlott, főleg, ha alacsonyabban van a vízcsaptól.
A kapcsolókat is oda rakod ahova jólesik, bár a padlószinttől mért 1-1,5m-en belül tanácsos elhelyezni. Én 1,2m-re szoktam tenni, mert a vízszintesen behajlított kar pont oda esik egy átlag felnőtt esetén, és a kisebb gyerekek is kényelmesen elérik.
A hűtőnek azért javallott, mert függetleníteni lehet a többi áramkörtől zárlat esetén, így nem fordulhat elő az a helyzet, hogy hosszabb távolmaradás esetén, leolvad a fagyó része. Csupán ennyi a lényege, de nem kötelező ez sem.

lelkes érdeklõdõ

Köszönöm Nyaki a kimerítő válaszokat! :)

Így már logikus a hűtő konnektora is :)

Gyurmaúr(fi-relé)

És azt azért még hozzátenném, hogy csapfedeles dugaljak erősen javallottal pl a fürdőszobába is, hiszen ott aztán önfeledten szoktunk gőzölni, ergo megadunk minden esélyt arra, hogy a vízpára jól belepje az érintkezőket, vezetékvégeket. ami pedig a hűtő Á.K-t illeti, nos amennyiben az külön biztosítást kap, akkor annak max 4A-es kismegszakítót tegyünk be és akár köthetjük a fi-relé elé is, hiszen pontosan az a lényege a külön hűtő Á.k-nak, hogy az függetlenűl működjön az épület többi Á.K-jától, tehát amennyiben elutazunk otthonról, akkor mondjuk a fi-relé segítségével leáramtalaníthatjuk az egész kérót, de a hűtőt nem, így elkerülhetjük, ameddig nem tartózkodunk otthon, addig valamilyen cucc zűrzavart okozzon...

lelkes érdeklõdõ

Köszönöm Gyurmaúr a hasznos tanácsokat, azóta most tudtam csak felnézni ide. :)

Gyurmaúr(fi-relé)

No problémó, én sem túl gyakori vendég vagyok itt, pedig rám fér némi okosodás, mert ahogy elnézem, még 1 jóideig villanyászásból (is) fogok élni, ami végsőfokon nem gáz, csakhát amit kap az ember a gürizésért, a konstans gondolkodásért -mertugye egy villanyásznak nem lehet felfüggeszteni a gondolkodást, ha jót akar magának... :'(- nos az már a Robert Redfordi tisztességtelen ajánlat kategória, igaz, skacok?! Egyébként, megoldottad a problémát???