Schneider Zelio

Indította BB80, 2013. május 31., 13:40:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

BB80

Persze leteszteltem, nem csak kamura húzgáltam össze a blokkokat!
Egy valag szimulációt kellett végrehajtanom, rájöjjek mi , hogy működik mit , hogy kell beállítani,és a boolean blokkot is kellet egy párszor szimulálnom míg be tudtam állítani.
Nem volt egyszerű összehozni másképp kel gondolkodni mint a létránál, nincsenek nyitó-záró érintkezők .
De amúgy tetszik ez is csak sokat kell gyakorolni és menni fog úgy érzem.

Üdv:BB
 

flatskerrobert

Egyetértek azzal, hogy sokat kell gyakorolni, meg nem árt szakkönyvet olvasgatni. Menni fog!
Bizonyos műveleteket csak funkcióblokkban lehet megcsinálni. Pld. analóg értékeket kezelni stb.
Ha kitalálsz valamilyen kapcsolási módozatot akkor azt szövegesen írd le, hogy miről szól, mert 3 hónap múlva el fogod felejteni aztán kezdheted visszafejteni. Ha később kell valahová hasonló kapcsolás, akkor csak be kell illeszteni és esetleg csak adaptálni kell az új projektbe, nem kell még egyszer kitalálni.
FR.


Marton

BB80!
Egy másik jó tanács. A "vezetékezés" így nehezebben áttekinthető, sok a kereszteződés. Ajánlom a vezetékre kattinva (kijelölve) azokat olyan helyre húzni ahol minél kevesebbszer keresztezik egymást. Továbbá a logikai elemeket elmozgatva is tud rendeződni az áttekinthetőség. A logikai elemek optimálisabb bemeneti ponját választva is csökkenhet a keresztezödés.
Jelen logika korrekt megétéséhez a Boolean összefüggést is ismernünk kellene, mit állítottál be.

Üzenet összefûzve: 2013. július 01., 13:03:20 DÉLUTÁN

Jobban megnéztem a Y/D "logikát", nem tartom jónak. Ezzel a megoldással deltában is el tud indulni ha a delta mágneskapcsoló beragadt. A klasszikus alapvezérlést kellene alkamazni, azaz előbb a Y kapcsoló huzzon meg, és ha ez meghúzott akkor húzhatna a H kapcsoló, majd időzítve a delta kapcsoló megfelelően reteszelve. Az időzítést természetesen biztosíthatja a Zelio, mindenféleképpen egy további bemenetet kell alkalmazni, az meg úgy látom rendelkezésre áll.
Készítettem egy variációt, mellékelve.

BB80

Üdvözlet Marton !

Ezért szeretem ezt a fórumot sok okos dolgot mondanak, és hasznos tanácsokkal is ellátnak  :) !
Gondoltam így első nekifutásra lesznek benne hibák de legalább tanulok belőle,hogy kellene helyesen csinálnom !!
Akkor úgy gondolod a delta mágneskapcsolójának a nyitón érintkezőjét rá kellene kötnöm a Zélio bemenetére és csak akkor húzhatna meg a mikor nyugalmi állapotba van,és csak akkor tudna meghúzni a csillag mágneskapcsoló?
Nekem még nagyon újak ezek a dolgok ezért a boolent is csak szerényen állítottam be  :-X töltöttem is fel egy képet róla.

Tisztelettel BB

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Marton Dátum 2013. június 30., 17:48:22 DÉLUTÁN
BB80!
Egy másik jó tanács. A "vezetékezés" így nehezebben áttekinthető, sok a kereszteződés.

Egy pont a létrának: Ott nincs kereszteződés :)

IdézEzzel a megoldással deltában is el tud indulni ha a delta mágneskapcsoló beragadt.

Kérdés melyik eset a "jobb":
Ha egy hiba miatt deltában is el tud indulni, vagy ha egy hiba miatt örökké csillagban megy (ez valószínűleg leégeti a motort).

Marton

Szia Szirty!
Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. július 02., 15:13:32 DÉLUTÁN
Egy pont a létrának: Ott nincs kereszteződés :)
Ezzel teljes mértékben egyetértek. Sokkal bonyolultabb dolgokat lehet programozni a létrával, mert nem köti meg a kezet az elrendezés, terület nagysága, I/O kiosztás sorrendje. Csak írni kell a parancsokat sorrol sorra. Viszont az összefüggések nehezebben "láthatóak".

Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. július 02., 15:13:32 DÉLUTÁN
Kérdés melyik eset a "jobb":
Ha egy hiba miatt deltában is el tud indulni, vagy ha egy hiba miatt örökké csillagban megy (ez valószínűleg leégeti a motort).
Mindenre lehet megoldást találni. Egy ilyen programozható eszközt haszálva még az átkapcsolás megtörténtét is ellenőrizhetjük ha van még szabad bemenetünk, a többi meg a megfelelő ellenőrző logika kialakítás kérdése.

Szia BB80!
Idézetet írta: BB80 Dátum 2013. július 02., 13:13:24 DÉLUTÁN
Akkor úgy gondolod a delta mágneskapcsolójának a nyitón érintkezőjét rá kellene kötnöm a Zélio bemenetére és csak akkor húzhatna meg a mikor nyugalmi állapotba van,és csak akkor tudna meghúzni a csillag mágneskapcsoló?
A közölt ötletemnél a Y kapcsoló figyelését választottam, és pedig annak egy záró érintkezőjét figyelném, ha az meghúzott, akkor billen be a B13 flip-flopp, majd a Q1 kimenen a H kapcsoló. Persze lehetne nyitó érintkezőt is figyelni mert a programban bármilyen logikát, összefüggést beleírhatunk ami csak az adott eszköz parancskészlete biztosít. Ez a szép benne. Befolyásolhat még a rendelkezésre álló mágneskapcsoló gyártmánya, típusa, szabad érintkezője.
Szirty ötletét felhasználva egy másik bemeneten figyelhetnénk a D meghúzását az időzítő átbillenésével szinkronban időtűréssel, és ha nem történt Y/D átkapcsolás akkor lekapcsolna mondjuk a boolen egyik bemenetén keresztül egy tárólóval kombinálva melyet nyugtázni kellene, különben újraindulna. De ez is további beneneti pontot igényelne. Dönteni kell mit várunk el tőle és mennyit akarunk rá költeni. Bizonyosan más ötletek is előkerülnek.