Schneider Acti 9

Indította nova, 2012. november 09., 19:57:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Ha jól értem akkor igazából a smartlink és a vele kapcsolatos infók érdekelnének.

Üzenet összefûzve: 2012. november 12., 15:30:10 DÉLUTÁN

Megnéztem ezek a dokumentumok vannak melyek esetleg érdekelhetnek a samartlinkkel kapcsolatban. A többi szerelési és egyéb leírások, melyek így átfutva nem tartalmaznak túl sok információt.

Acti 9 Communication System User Manual
Acti 9 Smart Test Software User Manual
Acti 9 Communication System Diagnostics User Manual

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Most délután fogom talán átolvasni  az ACTI9 communication system user manual c. kiadványt, érdekelne a többi is! Ha megoldható és időd engedi, feltölthetnéd valahova, vagy átküldhetnéd e-mailben!

nova

Idézetet írta: nova Dátum 2012. november 12., 15:11:23 DÉLUTÁN
Acti 9 Communication System User Manual

Ezt az előző hozzászólásomban már feltöltöttem, a mostaniban pedig az említett másik kettő is megtalálható. ;)
Acti 9 Smart Test Software User Manual
Acti 9 Communication System Diagnostics User Manual


Még én sem néztem át őket, ha találsz bennük olyan információt melyek érdekesek. Akkor a fórum hasábjain nyugodtan osszad, meg hogy okosodjunk mi is. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Köszönöm ezt a kettőt is! A mérőhálózat elkészültekor és a szoftveres kezelőfelület kialakítása után mindenképpen tervezem egy bemutató megosztását. A száraz számhalmazok már most is megvannak, de ez nem túl látványos, én egy informatívabb felületet képzeltem el, de ehhez még a programozó kollégának van egy kis munkája, míg kész lesz. Röviden csak annyit, ha valaki ilyenben gondolkodik, a MODBUS nagyon jó választás! Egyszerű szerelni, kiépíteni, az eszközöket beállítani, eddig minden működött elsőre. Schneider eszközökről van szó.

Üzenet összefûzve: 2012. november 12., 18:08:23 DÉLUTÁN

Nova! Ha már ennyire el vagy látva az acti9 infokkal, árakról nem hallottál esetleg valamit?

Könyves Kálmán


nova

Sajnos árakat én sem tudok még. A Multi 9 típusokat fogják váltani az Acti 9 termékcsaláddal. Legalábbis ha jól tudom (termék cikkszám váltó típusok táblázatot mintha láttam volna valahol)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


nova

Ha az árban tényleg tartják azt, hogy ugyanazt a szintet tartják mint a multi 9 esetében akkor ha vásárlásnál lehetőségünk van érdemesebb az Acti 9 eszközöket vásárolni. Persze ez inkább komplett szekrények bővítésénél számít. Viszont még az is érdekes kérdés lehet, ha egy meglévő multi 9 kismegszakító sorba behelyezzünk egy Acti 9 kismegszakítót egy gyűjtősínnel összekötve, akkor is figyeltek-e a típusváltásra. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Valamelyik leírásból úgy rémlik, hogy magasabbak az új készülékek, a plusz funkciókat be kellett építeni valahova. Azt most nem tudom, hogy a bekötési pontjaik hol vannak, de megpróbálok visszakeresni.

Üzenet összefûzve: 2012. november 17., 20:17:28 DÉLUTÁN

"Egymás mellé sorolásuk a régebbi családdal megoldható, de szintkülönbség adódik a két termék között. Áruk pedig – az új funkciók ellenére – megegyezik a Multi 9 árával. – Terveink szerint 2013 harmadik negyedévére az Acti 9 teljesen leváltja elődjét, a Multi 9 termékcsaládot – mondta Spilkó József, a Schneider Electric magyarországi leányvállalatának vezérigazgatója."

nova

Utánanéztem és az általam felvázolt gyűjtősínes példánál nem lesz megoldható az akti 9 és a multi 9 egymás mellé sorolása. Az új termékcsaládnál a gyűjtősín alulra került és felül lehet bekötni a tápláló vezetékeket. Ez persze egy jó megoldás, mert sokkal könnyebb lesz a sín fölé bekötni a vezetékeket, mint alá.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!