Áramvédő kapcsoló hibakeresés

Indította kormy, 2013. december 20., 21:03:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Én először a PE és az N közös részén, azaz a szétválasztásuknál keresném a hibát, mert a N vezető csakis akkor hat vissza a PE vonalra, ha a szétválasztásnál a közös pont kontaktos lehet.  ::)

Gyurmaúr(fi-relé)

de nyaki, a PE-N szétválasztás még a fi-relék előtt van, ezért számomra még mindig tök felfoghatatlan, hogy miért egy teljesen más áramkör Fi-reléje old le a szoli beüzemelésnél. Bájdövéj; fekvő szoli?! Régebbi ilyen irányú megélt tapasztalataim alapján bizton állíthatom, hogy abban a szoliba sokszor befolyhatott, szivároghatott az izzadság, főként ha már a fekvő felület plexije némileg repedezett. Ehhez, elég ha pár hajszálrepedés van a plexin, azokon már gond nélkül beszivárog a veríték, mely bőséggel termelődik egy ,mondjuk 10 perces rundó alatt...  8)

faxelektro

Tegyél az 5-ös  áramkörre egy 100mA  FI relét akkor lássuk a 3-as áramkört veri le
Igaz,hogy sokkal nem leszel okosabb

tothgyula

Hali!
Hasonló gondom volt, a kondi volt ahibás!
Üdv: Toth Gyula

Simon Endre

Kormy barátom !
A hibaáram kapcsolók leoldását a nulla ésa PE közti zárlat, (átvezetés ) is okozhatja főleg akkor, ha a nullán jelentős feszültségesés alakul ki, modjuk a szauna köhevítője nem szimmetrikus, mert meghibásodott vagy eleve egyfázisú. a hibás áramkört lekapcsolt hibaáramkapcsolók mellett  vizsgálóeszköz áthidalással kell vizsgálni a névleges feszültséggel és fontos hogy egyenárammal. Ez nem olyan bonyolult, midössze egy 5-15 W-os izzóval sorba kell kötni egy diódát a polaritás nem számít fő hogy kapacitív áramok ne vegyenek részt a mérésben az igazán jó pilács egy NG-4-es glimm lenne, azon látnád is hogy a kábel, (vezeték) feltöltődik, vagy folyamatos fénnyel jelzi a fennálló átvezetést. A fogyasztóknál lévő kapcsolóknak bekapcsoltnak kell lenni. hogy a teljes fogyasztói redszer része legyen a vizsgálatnak.

birok57

üdv. Kormy !
Mivel a hiba csak induláskor jelentkezik egészen biztos, hogy nincs szó semmilyen zárlatról és a pára sem lehet, mert ekkor menet közben is okozna lekapcsolásokat. A hiba valószínűleg egy meghibásodás elején járó kondenzátor.
Az öt Fi-relédből nagyon valószínű, hogy az ötödik áramköré a legérzékenyebb ill. a leggyorsabb.
Induláskor a kondenzátoron nagy áramlökés keletkezik ami a következő periódusban a PE felé kiegyenlítődik, ezzel nagyon rövid időre megemeli a PE vezető potenciálját. Tudom, hogy ez  a szonda felé lecseng de még is elég ahhoz, hogy a nagyon gyors Fi-t megzavarja. (mivel az egész hálózat PE vezetőjén van egy pillanatnyi potenciál emelkedés)
Ezt csak egy nagyon gyors hálózatregiszterrel tudnád kideríteni.

kormy

Még akkor sem értem, ha a szaunakályha hibás, hogy miért oldja le a másik áramkör ÁVK-ját.(Amúgy nem szauna, hanem szolárium és ott ugye nem lehet aszimmetrikus a terhelés, mert az azonnal látszana a csövekből)

Üzenet összefûzve: 2013. december 22., 21:09:14 DÉLUTÁN

Nincs jobb ötletem!!!Kicserélem az ÁVK-t egy 100 milisre....Aztán majd meglátjuk!

faxelektro

Kormy
       
      Sikerűlt meg találni a hibát

Simon Endre

Faxelektro !
Azt azért jó lenne tudni, hogy mi is volt az ami ahibát okozta, mert ha a hibaáramkapcsoló
"feltuningolása" volt a megoldás azt nem nevezném hibaelhárításnak. Bocs...

faxelektro

 
      Jó estét
         
                   Nem azt mondtam ,hogy ez a jó megoldás csak gondoltam ,hogy
                  hátha segit a hiba megtalálásában. Ennyi