KNX Dimmeles

Indította Vandit, 2012. augusztus 17., 21:00:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Vandit

Sziasztok,

van egy dimmelos aktorom, az egyes kanalisok egyforman vannak beallitva es nemtudom miert, de ha elmegy az aram es visszajon akkor az aktorra kotott lampaknak lecsukva kellene maradniuk a 4 kanalisbol 3 ugy is marad egy kivetelevel es nemtudom, hogy miert. valakinek valami otlet?

Zoli

Milyen gyártmányú/típusú dimmered van? milyen terhelések vannak rákötve?

Vandit

Schneider MTN649330, MTN649315 a 300W-os dimmeren csak az 1-es kanalis van hasznalva es halogen lapa van rakotve. a 150W-os dimmeren egyenlore 2 kanalist hasznalok abbol az eggyiken halogen lampa van az rendessen mukodik a masikon hagyomanyos izzo azzal gond van. Az egyes kanalisok majdnem egyforman vannak beallitva nemtudom mar, hogy hol keressem a hibat. Tuti valami jo nagy okorseg lesz megint :D

Zoli

Megtaláltam (nagy nehezen) a leírását a négycsatornás dimmernek:
http://www.iqmarket.sk/files/products/doc/Schneider%20Electric/p6493_561_00_gb.pdf
Ennek az utolsó oldalán írja le (X: Priority control), hogy milyen beállítások lehetségesek, ha visszatér a táp vagy a bus feszültség. Egészen el van bonyolítva... :) de mindegy! Valószínû itt van valami gubanc (a 29. oldalon kifejti, hogy mi-mit jelent..).
Még arra is gondoltam, hogy esetleg kicsi a terhelés rajta, hogy jól láttam izzólámpából min. 30W-ot rá kell tenni, és mivel automatikus fogyasztó felismerõje van, lehet, hogy azzal nem boldogul... esetleg cseréld meg a két csatorna terhelését, hogy akkor mit csinál...
sok sikert! :)

Vandit

Idézetet írta: Zoli Dátum 2012. augusztus 23., 15:21:44 DÉLUTÁN
Megtaláltam (nagy nehezen) a leírását a négycsatornás dimmernek:
http://www.iqmarket.sk/files/products/doc/Schneider%20Electric/p6493_561_00_gb.pdf
Ennek az utolsó oldalán írja le (X: Priority control), hogy milyen beállítások lehetségesek, ha visszatér a táp vagy a bus feszültség. Egészen el van bonyolítva... :) de mindegy! Valószínû itt van valami gubanc (a 29. oldalon kifejti, hogy mi-mit jelent..).
Még arra is gondoltam, hogy esetleg kicsi a terhelés rajta, hogy jól láttam izzólámpából min. 30W-ot rá kell tenni, és mivel automatikus fogyasztó felismerõje van, lehet, hogy azzal nem boldogul... esetleg cseréld meg a két csatorna terhelését, hogy akkor mit csinál...
sok sikert! :)


Meglesem, de nekem az a furcsa az egeszben, hogy a tobbi dimmerem rendben van ugyan ugy vannak beallitva a priority funkciot nem is hasznaltam alapbol van minden kanalison a general ful alatt egy olyan hogy mi tortenjen ha visszater a bus feszultseg oda beraktam, hogy switch off es valamiert nemukodik. Na majd meg probalkozok megnezem a priority funkciot is. Amugy a leirasok fent vannak a schneider electric oldalan eleg beirni a keresobe az aktor szamat es kidobja. Koszi a segitseget ha sikerul megoldanom leirom, hogy megint mi volt a baj :)

Zoli

Na, lett megoldás a problémára?

Vandit

Idézetet írta: Zoli Dátum 2012. szeptember 04., 21:17:47 DÉLUTÁN
Na, lett megoldás a problémára?


Sajnos meg nemtudtam vele foglalkozni remelem hetvegen hozzajutok.