Szabálytalan áram vételezés

Indította nova, 2014. július 02., 18:56:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

nova; nem médiák, hanem médiumok, illetve a média...  ;)
Mellesleg; édes mindegy, hányszor pofázzák rojtosra a szájukat, úgyis lesz 1-2 nettó balek kretén, aki jól megszívja, egész egyszerűen azért, mert olyan a magyarosch néplélek, amilyen... :'(

exchange

újabb: Áramlopással vádolják a nyugdíjas asszonyt.
Ez számomra fura: "– A lejárt órám helyett 2011-ben olyat helyeztek fel, amit csak éjszaka, a bojler működése közben lehetett leolvasni – kezdte mesélni történetét. "

980POWER

Olvastam a Facebookon is a hozzászólásokat. Borzasztó eszetlen népség is képes hozzászólni és állást foglalni olyan dologról, amihez minimum a helyszínen, valamiféle szemlét kellett volna tartania. Megnéztem a képet is. Hogy lehet ilyen trehányul felszerelni valamit? Rendben van, hogy gúmantáblán van az óra, de akkor is miért tették másikra a mérő előtti kismegszakítókat, oldalukra döntve?

exchange

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2014. szeptember 04., 00:04:08 DÉLELŐTT
Olvastam a Facebookon is a hozzászólásokat. Borzasztó eszetlen népség is képes hozzászólni és állást foglalni olyan dologról, amihez minimum a helyszínen, valamiféle szemlét kellett volna tartania. Megnéztem a képet is. Hogy lehet ilyen trehányul felszerelni valamit? Rendben van, hogy gúmantáblán van az óra, de akkor is miért tették másikra a mérő előtti kismegszakítókat, oldalukra döntve?

Ígyvan, Sajnos ez a környék ilyen mi városukban soha nem jó semmi mindenbe csak belekötni tudnak Látnád a Makón élek facebook csoportot hogy ott mik vannak-főleg így választás előtt.
Egyébként tényleg fura szerelés, én már azt sem értettem amit írtam: "A lejárt órám helyett 2011-ben olyat helyeztek fel, amit csak éjszaka, a bojler működése közben lehetett leolvasni – kezdte mesélni történetét. " Egyáltalán hogy lehet ilyen mérőt felrakni ami csak akkor mutatja ha épp aktív a vezérelt áram. Mondjuk ez nekem gyanús egy nem használt épületen láttam hogy az okosmérő mutatja a 0 KWH értéket, pedig a főkapcsolók kivoltak kapcsolva-legalábbis amire ráláttam. Szóval itt hogy nappal nem mutatta szerintem itt valami nagyon rosszul volt bekötve is, vagy fogalmam sincs.

980POWER

A kérdésre a regisztrált szerelők tudnának valós választ adni. Én úgy tudom régen, amikor még csak analóg órák voltak, mindig előtte volt a kismegszakító a mérő órának, de az új digitális órák működéséhez (értem ez alatt a kijelző mutatja a számokat vagy van, amelyik háttérvilágítással is meg van áldva) kell a folyamatos áramellátás talán ezért meg engedett a fordított sorrendben való szerelés, vezérelt esetében a mágnes kapcsoló is az óra után van szerelve. Új bekötésnél egyértelmű a dolog, de itt cseréről volt szó, tehát minden maradt a régi az óra pedig bekerült a régi helyére, ezért ha nincs, vezérelt áram az óra sem jelez. (Nappal is van vezérelt áram terheléstől függően, de szombaton és vasárnap majdnem egésznap. Legalábbis nálunk, tehát le lehetett olvasni nappal is)
Kicsit a kismegszakítóról is had írjak! Nálunk egy az egyben leolvadt az AEG felső fele az éjszakai mérőóra gúmantáblájáról. Jelentettük, jöttek és kicserélték. Az ok a kismegszakító és az óra közé párhuzamosan két vékonyabb vezeték volt bekötve és meglazult a csavar :P a kismegszakítón. Nem problémáztak semmin (e-on) Sajnos nem tudom lefényképezni, pedig egy darabig ott maradt a szekrényben mutatóba. :(

Laca83

Üdv! Elég érdekes,ez az áramlopási ügy.Amit a képen láttam ott se egy vezérlő készülék ,se egy régebbi kapcsolóóra,se dugalj nem látható.Tippem lenne arra hogy miért nem mutat a mérő semmit sem.Ha a vezérlőkészülék vagy kapcsolóóra adná a mérőbe a méretlen tápot akkor emiatt nem jelez.De a lopótöknek kellene a 230V-os dugalj.Ezek nélkül nem tudsz "lopótökkel tekergetni".