Sorolható dobozok elhelyezése gyakorlati villanyszerelési tippek

Indította petike199600, 2012. november 23., 16:36:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

A symalen technológiához nem lehet használni a szokásos dobozokat?Csak a Kaisert lehet hozzá használni?
Még egy kérdés.
Ti a soroló dobozok helyét mivel jelölitek ki hogy vízszintben legyen?
Láttam már interneten ilyen szintezőt aminek 7 cm enként voltak a lyukjai és volt rajta vízszint is.
Ti mivel jelölitek ezeket ki ?

Szelei

Én speciel mérőszalag faléc (egyenes gyalult) felmért magasságnál odateszem a lécet rajra a vízi mérték meghúzom a közép vonalat, rá mérem a hétcentis közepeket (fal, ajtó szélétől 10 centire indul az első doboz széle). Majd dobozhely fúróval kifúrom. :)

nyaki

A sorolható szerelvénydobozok, illetve a sorolni való szerelvények pontos távolsága 71,4mmm....csak a pontosítás kedvéért. :)

Szelei

Gipszkartonnál lényeges de téglafalnál úgy is összekel szakítani az öregeket és itt 1 cm rel úgy is nagyobbat kell vésni, hogy a gipsz körbe vonja a dobozt.

Amúgy köszi.

petike199600


Szelei

Igen ha soroló dobozokat egymásba illeszted és az egészet nézed vízszintesnek. Ne feled a fal és ajtó szélétől elhagyni a 10 cm es távolságot. Nagyobb lehet de kevesebb nem.

petike199600

Köszönöm és még valami lenne .
A magasságot azt mivel szoktad kijelölni?
Nyáron mikor villanyt szereltem a mesterrel úgy jelöltük ki a magasságot hogy volt neki egy 2 méteres vízmértéke azt függőbe állítótuk és megvolt rajta jelölve a magasság pl.: 150 cm és oda húztunk egy vonalat utána ezt a vonalat vízszintesen meghúztuk és mérőszalaggal a 7cmeket kijelöltük.

nova

[warning]Urak annyit kérhetnék majd a jövőben, hogy a témáknál próbáljunk az eredeti témáknál maradni, ha nagyon eltérünk akkor nyissunk neki új témát, vagy meglévő másikban beszélgessünk.  ;)
Azért szeretném ezt kérni, hogy a témák áttekinthetősége, rendezhetősége megmaradjon. [/warning]

Köszönöm.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Bocsánat nova!
De ezt még megkérdezhetem itt?

a  kérdés Szelei Úrnak szól vagy akárkinek

A magasságot azt mivel szoktad kijelölni?
Nyáron mikor villanyt szereltem a mesterrel úgy jelöltük ki a magasságot hogy volt neki egy 2 méteres vízmértéke azt függőbe állítótuk és megvolt rajta jelölve a magasság pl.: 150 cm és oda húztunk egy vonalat utána ezt a vonalat vízszintesen meghúztuk és mérőszalaggal a 7cmeket kijelöltük.

Szelei

Ma a szabvány nem egyértelmű a magasság szempontjából.

Amit én használok: dug-aljzatok lent 40 cm-re a padlószintöl, kapcsolók 150 cm padlótól. Kötődobozok 20 cm mennyezettől.

Rokkantaknak kapcsoló 80 cm padlótól.

Vizes helységeknél kapcsolót én még mindig nem rakok a helységbe csak dug aljzatot.