Alu tokozat használata

Indította redvill, 2013. január 17., 19:20:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ELEKTOR-KALANDOR

80-as években mikor megjelentek ezek a szekrények nagy előre lépés volt /az öntöttvasat váltotta fel / Jó volt vele dolgozni .Még mindig lehet velük találkozni .Szakszerű  szerelésnél nem fordult elő áramütés. Kíváncsi lennék rá hol lesznek ezek a műanyag szekrények 30 év múlva  ,5 éves  szekrényben  már nem lehet leolvasni a mérőórát sem mert szétsüti a nap.

nyaki

Piacgazdaság van, tisztelettel. Erre szavaztatok 98'-ban. ;)

Szelei

Szerintem nincs köze a piacgazdaságnak az alu tokozotthoz. Mellesleg rengeteget szereltem össze nagy elosztókká. Utáltam az össze állítást, mivel a rengeteg sorja csavarozás közben össze vissza vágta az ember kezét. Vagy ha nem kapott sínszekrényt kivágni az oldalakat, összefúrni és mire minden tokozottat összeföldelt az egy népművészet. Jó szerelés esetén 20-30 évet is kényelmesen ki bírnak karbantartás nélkül. Silótelepeken nagyon jól bevált de sertéstelepeken az ammónia végett szinte szét porlad. A mostani cégemnél is van belőle jó pár darab. Viszont macerásak mert kismegszakítóval van tele és dug aljzatoknál sűrűbben kell vissza kapcsolni és hát itt a hátránya az a rengeteg csavar és tömítő gumi. Most már drága is meg a fedelet viszik mint a cukrot és akik viszik egyikért sem fizetnek! ???

flatskerrobert

nyaki!


Az évszámot eltévesztetted.
Még valamit eben a szakmában a kontroll nagyon fontos!
Nekem kb 2-3 évente zsibbad le a kezem, nem a "villany" a hibás.


ELEKTRO-KALANDOR


Egyébként tényleg az AL tokozott szerelése felüdülés volt az öntöttvas szekrényekhez képest.
Az igaz, hogy munkás feladat volt mechanikusan összeállítani egy AL tokozott egységet + levezetékezni.
Kétségtelen egy mai M szekrényt rövidebb idő alatt lehet eladhatóvá tenni.
Egyébként 94-ben raktam fel egy Hensel csapófedeles elosztót kültérre.
Még ma is egyben van, nem tört le a teteje, de erősen bemattolt, a kismegszakító értékét viszont  már nem lehet látni.
FR.

olo

Üdv mindenkinek!

Az volna a kérdésem, hogy alu tokozott szekrény fedeléhez tud-e valaki bowdenes csavar beszerzési forrást?
Ennek hiányában van-e más megfelelő (elfogadott) módszer a nyithatóvá tételre fedélcsere nélkül?

Simon Endre

Ismeretlen csavarfajta, nem véletlenül bajonett "csavar" belső hatlap vagy hornyos fejjel, mert olyan van. Továbbá van bowdenes csavarhúzó és csavarkulcs és bówdenállító csavarzat. Lehetséges hogy ez egy kiesésgátló kompozíció ?

sámli

Nem hiszem, hogy találsz. Ilyen tokozottal se találkoztam kereskedelmi forgalomban évek óta.