Kapacitív áram mérése vagy számítása?

Indította tothgyula, 2014. augusztus 17., 11:58:04 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Tisztelt Kollégák!
Segítségeteket kérem az alábbi témában. Van egy egyfázisú, 1100W-os motorom.In=6,7A. Ford:2900/min.Indítókondi:100mF. Üzemi kondi:40mF/450V. Ezt az értéket táblázatból néztem meg. A motor 5 perc után már erősen melegszik, nem állja a kéz. Ez terhelés nélkül van. Ebben az esetben a felvett üzemi áram 3,5A lakatfogóval mérve. Kicseréltem az üzemi kondit 10mF-ra, így nem melegszik, felvett üzemi árama 6,5A és terhelhető a motor, dolgozik.
Kérdésem:A segédfázissal sorbakötött 40mF-s üzemi kondi miatt melegedhetett a segédfázis tekercse? Mennyi kapacitív áram folyik ekkor? És mennyi 10mF esetén?
Köszönöm. TothGyula

szmihaly

Üdv!

IdézA segédfázissal sorbakötött 40mF-s üzemi kondi miatt melegedhetett a segédfázis tekercse?

Nagyon nagy valószinüséggel! Az a motor eredetileg nem inditó relés volt? Mert ha a segédfázis tekercs nem üzemikondenzátoros üzemre van tekercselve, akkor bizony előbb melegszik,utánna meg leég. Oda meg nem kell üzemikondi. Lehet valaki valamikor kidobta belőle az inditórelét, igy akarta megoldani hogy ne kapcsolgasson állandóan az inditó relé. Ha üzemikondenzátoros lenne a segédfázis tekercselése,simán menni kellene vele.

tothgyula

Kedves Mihály!
Köszönöm a véleményed, nagyon is igazad lehet mert ez egy újra tekercselt motor.
Még az érdekelne, hogy mennyi lehet ennek az 1,1kW-os motornak a főfázis és a segédfázis tekercsének ohmikus ellenállása?
Köszönöm Gyula

szmihaly

Üdv!

Szivesen megmondanám, de most per pillanat nincs a környezetemben ilyen motor. Régebben eggyik cégnél dolgoztam, ahol volt tekercselő részleg is, ott ragadt rám egy kis tekercselési tudomány, de hogy mennyinek kell lennie, ezt így megmondani hirtelen nem tudom. És ha a segédfázison nincs kondi, akkor mennyi? kevesebbnek kellene lennie valamivel, de ha nem melegszik,használhatod így is nyugodtan.