Fogyasztói leágazás mérése több helyen

Indította nova, 2012. október 10., 18:12:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Adott egy fogyasztói leágazás melynek fogyasztását több helyen szeretnénk méri. Tehát az áramváltón keresztül mérjük a fogyasztói leágazást, majd ezt az áramváltó által mért értéket szeretnénk egymástól távoli két helyen mérni. Ha jól tudom egy hurkot képezve több táblamûszerrel megoldható a mérés.

Milyen buktatói lehetnek ennek az elgondolásnak?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Miért akarsz azonos áramváltóról két müszert müködtetni? Egy ilyen mérésnél pont ez a legkisebb költségü alkatrész szerintem. Magam nem találkoztam még ilyen megoldással, ez mondjuk nem jelenti azt, hogy nem lehetséges.
Van más megoldás arra is hogy egy müszer adatait akárhonnan láthasd.
(Számítógépen keresztül) persze a konkrét igényt nem ismerve ez lehet, hogy túlbonyolítása a problémának.

czapi

Idézetet írta: nova Dátum 2012. október 10., 18:12:30 DÉLUTÁN
Adott egy fogyasztói leágazás melynek fogyasztását több helyen szeretnénk méri. Tehát az áramváltón keresztül mérjük a fogyasztói leágazást, majd ezt az áramváltó által mért értéket szeretnénk egymástól távoli két helyen mérni. Ha jól tudom egy hurkot képezve több táblamûszerrel megoldható a mérés.

Milyen buktatói lehetnek ennek az elgondolásnak?

Az áramváltó közelébe tennék egy árammérõ mûszert 4-20mA-es kimenettel(Pl.: Datcon DT4260), a távoli helyre egy folyamatindikátort(Pl.: Datcon DT4220) a két mûszer között 4-20mA-es áramhurok. Így akár száz méter is lehet a távolság, messzebbre RS485.

Könyves Kálmán

UPDATE: Megnéztem az árakat, ha csak egyszerû analóg táblamûszerekrõl van szó, akkor nem biztos, hogy ennyire egyértelmû a dolog. (Nekem már rá van állva az agyam a komplexebb megoldásokra, nagyobb információszükséglettel erre pedig inkább az 50-70 ezres multifunkciós hálózatmérõket használjuk pl. Schneider PM9C)

JUVILL


Miért van erre egyáltalán szükség?
Fõmérõnek lenni kell, ezt olvassák le, ez van a szerzõdésben.
A továbbiak, teljesítménymérõk, almérõk.
Mûszaki megoldás van számtalan, de fõmérõ egy helyrajzi számon csak egy lehet.
Olyan megoldást a szolgáltató nem engedélyez, hogy egy helyrajzi számhoz, több bejelentett mérõ legyen.

nova

A lényeg az, hogy van egy külön betáplálás a rendszernek. Gondoljunk például a generátoros sínrendszerre a kapcsolószekrényekben. Több szinten vannak elosztó szekrények, melyekben táblamûszer van beszerelve. Az áramváltók a betáplálási pontnál vannak felfûzve és minden elosztó szekrényben azonos teljesítmény viszonyokat kell mérni.

Idézetet írta: JUVILLFõmérõnek lenni kell, ezt olvassák le, ez van a szerzõdésben.
A továbbiak, teljesítménymérõk, almérõk.
Mûszaki megoldás van számtalan, de fõmérõ egy helyrajzi számon csak egy lehet.
Olyan megoldást a szolgáltató nem engedélyez, hogy egy helyrajzi számhoz, több bejelentett mérõ legyen.

Saját mérésre van szükség, nem kell hitelesített mérés.  ;) Tulajdonképpen tájékozódás miatt kell, hogy minden szekrényben megjelenjenek az adott teljesítmény viszonyok.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL

 
Akkor ennek semmi akadálya.
Akár 35-ös kalapsínre rögzíthetõ mérõvel is meg lehet valósítani. Már 100 A-os digitális direktmérõket is lehet kereskedelmi forgalomban kapni. ;)

czapi

Idézetet írta: nova Dátum 2012. október 10., 20:52:40 DÉLUTÁN
A lényeg az, hogy van egy külön betáplálás a rendszernek. Gondoljunk például a generátoros sínrendszerre a kapcsolószekrényekben. Több szinten vannak elosztó szekrények, melyekben táblamûszer van beszerelve. Az áramváltók a betáplálási pontnál vannak felfûzve és minden elosztó szekrényben azonos teljesítmény viszonyokat kell mérni.

A külön betáp árama szétosztódik szinti elosztókon, mi a célja a külön betáp áram szerinti szintenkénti teljesítmény mérésnek.
Fõleg, hogy a szintenkénti elosztók betáp feszültsége is el fog térni.

nova

A célja az lenne, hogy a külön betáplálási pont teljesítménye korlátozott, szeretnék látni a két szinten elhelyezett elosztókon, hogy mekkora teljesítmény áll még a rendelkezésükre.  Tehát nem az adott szekrény mérése érdekli õket, hanem a két szint összes felvett árama, mely egy fõelosztó szekrénybe elhelyezett áramváltón keresztül mérõdne.

Igazából már van egy kiépített rendszer, melynél az áramváltók áttételét állítottam be a mûszereken. Gondoltam feldobom itt kérdésként, hogy ki milyen megoldással oldaná meg a mérést, az általam leírtaknak mi az esetleges buktatói.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

metrigraf

Az áramváltó szekunder körét ha nagyobb teljesítménnyel terheljük mint a rá jellemzõ névleges érték  a sorba kötött mûszerek  az áramváltó által mért értéknél kevesebbet mutatnak.

A helyes mérés feltétele:

Sáramv > Iszek2 * (Rvez +R1 +R2+...) [VA]

ahol R1, R2 a mûszerek belsõ ellenállása
       Rvez  a szekunder kör vezeték ellenállása
       Iszek az áramváltó szekunder árama