Felelős műszaki vezető 2013

Indította Novill, 2012. december 28., 17:32:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Igen én is hallottam, hogy évente kívánják ezt a 9000.- Ft-t beszedni tőlünk. Ez egyre érdekesebb lesz. Minden építési engedélyhez kötött munkához szakági felelős műszaki vezető kell. Amely a vállalkozás alkalmazásában kell, hogy legyen. Ami még érdekes egy összejövetelen hallottam, hogy a felelős műszaki vezető csak egy építkezésen tartózkodhat. Vagyis nem láthat el egyszerre több építkezést. Azon kívül neki is meg kell minden jogosultságának lenni-e, amit fel ügyel. Ehhez jön még az elektronikus építési napló vezetés anomáliái.

zsizsi

Kedves Novill!

Van már kidolgozott eljárás, forgatókönyv az E-építési napló vezetésére vonatkozólag?
Tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban, de nem csak én hanem akivel eddig beszéltem mindenki.

üdv.. Zsizsi

Marcika

Az elektronikus építési naplóra való felkészülés jegyében össze szedtem a jogosultságokat a törvényből. Amennyiben nem változik a helyzet úgy néz ki, hogy egy építkezés 1 felelős műszaki vezető. Sajnos ez tovább van bonyolítva, hogy a villamos szakma még fel van bontva még további részekre.
A 244/2006. (XII.5.) Korm. rendelet szabályozza a kérdést. A rendeletből készítettem egy kivonatott a villamos részről, mellékletben csatolva.
A menyiben valamit pontatlanul van az anyagban kérem jelezzétek javítom, vagy esetleg egyéb rendeletet is hozzá kelen csatolni.

A büntetés mértéke a 322.2012.(XI16).Korm rendeletben lehet megtalálni. Az oldalszáma pedig a 25481.

Novill

Ma én is megkaptam a mérnök kamarától 9 000.- Ft regisztrációs csekket. El gondolkodtam rajta, hogy kb. a hosszabbításért ( ha jól emlékszem!) közel 30 ezret kifizettem, most egy évre    9 000.-Ft ( 5 évre kb. 5x9000.- Ft), és mit kapok ezért. Megszüntették más céggel való szerződést, csak saját munkánkat lehet felelős műszaki vezetnünk. Fizetünk az ipari és kereskedelmi kamarának is regisztrációs díjat, és mit kapunk érte. Ezen kívül még több helyre fizetünk kényszerből, mert szükséges munkánkhoz, ha dolgozni akarunk.  A gyakorlatban viszont a csökkenő megbízások jellemzőek.

kolo2002

Sziasztok!

Én most készülök a vizsgára, a jogi részre a felkészülést mennyire kell komolyan venni?

NagyPS

Vedd komolyan.

Amúgy MMK információ várhatóan változni fog a jogszabály és vissza tér a régi lehetőség, hogy külsős megbízásos is lehet a FMV. De a kivitelezés nagyságától és módjától függő szakágiak szerepe nem fog változni.

Novill

Ezen az új rendszerű továbbképzésen vett-e már valaki részt? A jogi képzés több modulból áll, nem igazán tudok eligazodni a leírtakból, hogy ez az egész mennyibe kerül.

Novill

Láttátok már, hogy a kamarai díj 9eFt-ról 14 eFft-ra emelték? A pénz behajtás  művészete folyik a semmiért kell fizetnünk!

nyaki

Abszurdisztánban én már semmin nem csodálkozom, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy ezt meddig lehet tűrni tettlegesség nélkül. :-\

Gyurmaúr(fi-relé)