Fi relé -van -mégis áramütés ért.

Indította horgaben, 2015. május 22., 06:21:36 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NagyPS

Idézetet írta: Szirty Dátum 2015. május 23., 09:55:50 DÉLELŐTT
Ez a gyönyörű benne. Az hogy a havi teszt célú lekapcsolgatás miféle következményekkel jár arról valahogy nem nagyon esik szó sehol.
Minden ilyen vélt vagy valós következményt egyszer s mindenkorra lesöpörnek az asztalról azzal, hogy a biztonság előbbre való.

Vannak olyan helyek felhasználási csoportok ahol egy teszt valóban problémás, ha csak úgy csinálják, de mindent lehet tervezni. Így nem okoz problémát ha max 10 percig egy része a rendszernek lekapcsolva van.
Amúgy csak egyszer ne működjön és lesz egy halálos kimenetelű baleset, az üzemeltető valamint az a személy aki felelős a műszaki állapotért majd megtudja milyen kellemes procedúra kezdődik  8)

Ja igen még valami, a kapacitás töltés különbségből eredő kiegyenlítést nem említette senki meg. Nekem is volt megrázó élményem egy RCD védte hálózatban leoldás nélkül, pedig FAMban szereltem részben :) a kezem ért hozzá a dróthoz.

Simon Endre

Megoldható a zavarmentes teszt akár a 3f 40A-es"S" típusu ÁVK-nál is ideiglenes rövidrezárással. Kulcsos vezérlésű kontaktorral vagy lakatolható 4s kézikapcsolóval. A kulcshasználat az ellenőrzési napló rovata és a kulcs a  naplóhoz van sodronyozva. Gázriasztóknál és cseppfolyósgáz nukleáris szintmérőknél láttam ilyen megoldást. Folytonos üzemmenetű rendszereknél ez a ráfordítás semmi a termeléskieséshez képest. A védelem kiiktatása a teszt idejére (Haneywell gyártmányú) UV égésbíztosítóknál be van építve a berendezésbe, persze az mindent automatikusan csinál az optika ideiglenes takarását és az elektronikus naplózást is. Ez nem kazánházban vagy egy edzőkemencénél van, hanem egy fokozottan robbanásveszélyes (hidrogénes) vegyipari berendezés része.

Szirty

Üdv NagyPS!

Idézetet írta: NagyPS Dátum 2015. május 23., 15:38:35 DÉLUTÁN
Amúgy csak egyszer ne működjön és lesz egy halálos kimenetelű baleset, az üzemeltető valamint az a személy aki felelős a műszaki állapotért majd megtudja milyen kellemes procedúra kezdődik  8)

No igen. Bingó! Épp erre utaltam amikor ezt írtam: "Minden ilyen vélt vagy valós következményt egyszer s mindenkorra lesöpörnek az asztalról azzal, hogy a biztonság előbbre való."