Ilyen volt ilyen lett kapcsoló szekrények, tokozatok.

Indította Szelei, 2012. október 27., 11:07:33 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szelei

Elképzelésem szerint szeretném ha mindenki megtudná mutatni, példát adni kezdõk számára hogyan kell, lehet régi szerelvényeket lecserélve használhatóvá tenni elosztókat, gép vezérlõket. A nélkül, hogy az eredeti még használható dobozok átmenthetõk maradnak, és mégis át tekinthetõbb használhatóbb marad minden.
Esõ példában egy tokozott nehezen javítható és költséges NKI aljzatait cseréltem kismegszakítókra és választottam le a világítást, 230 V-os aljzatok be tápját a gyorsabb javíthatóság érdekében.


Üzenet összefûzve: 2012. október 27., 11:13:29 DÉLELŐTT

Második átalakítás egy gép amit Kínában készítettek és a beüzemelés elõtt nem teljesen felelt meg a mi szabvánnyinknak, és szerelési kultúránknak.

nova

Sokszor persze egyszerûbb az adott szekrényeket kompletten cserélni, ha van rá lehetõség. Hiszen ilyenkor elkészíthetõ az egész a komplett új szekrény és addig üzemelhet a régi és csak a csere idejére kell leállni az ellátott fogyasztókkal.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Kisebb elosztóknál gépeknél tény járhatóbb a csere de amikor üzemrész be tápja a tét amit folyamatosan használnak inkább átalakítás a járhatóbb. Nekem is jobb a kulccsal nyitható szekrény mint a rengeteg csavarral rögzített kiesõ tömítéssel szerelt tokozott, nincs fûzött vezetékezés hanem csatornában takartan és esztétikusan gyorsan szerelhetõ, bõvíthetõ. A töm-szelencék elhelyezése nem ütközik akadályokba. :)

Egy vezérlõszekrényt most alakítok át (rendezettebbé teszem a belsejét) közben elkészítem a mûködtetési rajzát. Még nincs teljesen kész de a javán túl vagyok.


Üzenet összefûzve: 2012. október 27., 20:53:48 DÉLUTÁN

Kínai brikettátlógép ráégetõ fûtõbetétek kialakítása szinte hajmeresztõ!
Itt ennek rögzítését be táp kábelének cseréjét, és burkolatát készítettem el.

Szelei

Elkészült a gép teljes átalakítása és megosztom veletek a változást.
Bocs de elfelejtettem meg említeni mind ezt 0 és -5 fokon szereltem egy használatból kivont szárító terében egy 36 W os fénycső és egy 100 W-os lámpa mellett. Ablak tea nélkül. :'(


czapi

Üdv

Csináltam a honlapunkhoz egy képet, gondoltam megosztom itt.
Én csak az újra tervezés fázisában vettem részt, a kivitelezésben nem.

flatskerrobert

   Hát mit ne mondjak, ráfért az átalakítás a szerintem nem is olyan nagyon régi szekrényre!
Ugyan az a régi vezérlő lett átszerelve? Látom a PLC le lett lecserélve.
A motorok mágneskapcsolói hova lettek?
FR.




nova

Ahogyan nézem a szekrény is cserélve lett, nem csak a szerelőlap. Legalábbis az oldalán lévő szerelvények alapján.  :)
Ha már szerelvények az oldalán, miért nem lettek pont oda szerelve? Lehet erről valamit tudni?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2013. január 07., 23:11:34 DÉLUTÁN
   Hát mit ne mondjak, ráfért az átalakítás a szerintem nem is olyan nagyon régi szekrényre!
Ugyan az a régi vezérlő lett átszerelve? Látom a PLC le lett lecserélve.
A motorok mágneskapcsolói hova lettek?
FR.
Új szekrénybe lett szerelve, a vezérlés korszerűsítve és a mágneskapcsolók a frekvenciaváltó mellé kerültek.

Üzenet összefûzve: 2013. január 07., 23:39:33 DÉLUTÁN

Idézetet írta: nova Dátum 2013. január 07., 23:13:52 DÉLUTÁN
Ahogyan nézem a szekrény is cserélve lett, nem csak a szerelőlap. Legalábbis az oldalán lévő szerelvények alapján.  :)
Ha már szerelvények az oldalán, miért nem lettek pont oda szerelve? Lehet erről valamit tudni?
A régi szekrényen is ott volt a kezelő felület és a régi szekrény funkcióit meg kellet  tartani.

Könyves Kálmán

Szombat-vasárnapi foglalkozás tárgya:

Üzenet összefûzve: 2013. február 20., 20:20:56 DÉLUTÁN

Ti is ki szoktátok bontani az ajtóra szerelt működtetőkarokból a bekapcsolt állapotban reteszelő kütyüket? Szerintetek normális dolog az, hogy egy ilyen elosztóban például közel 40 áramkör van, és le kelljen kapcsolni a főkapcsolót, amíg visszanyomsz egy kismegszakítót, vagy kicserélsz egy biztosítékot?

Marton

Kálmán!
Gratulálok a munkádhoz, szép.
A Schneider ajtókuplungos teljesítmény kapcsolókkal van rossz tapasztalatom, nehézkes az ajtót rácsukni az elhajlása miatt.
Közben olvasom a kiegészítő írásod, igen engem is zavar a reteszelés. Van olyan hely ahol kiiktatva. Ennél a Moeller-Eaton jobb mert azt egy csavarhúzóval kivülről ki lehet akasztani a bekapcsolt helyzetbeni nyitáshoz.