Sorolható dobozok elhelyezése gyakorlati villanyszerelési tippek

Indította petike199600, 2012. november 23., 16:36:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Arra viszont figyelni kell hogy amikor még csak a szerelő beton van meg és csináljuk a dobozok helyét akkor megkell kérdezni hány cm jön még rá és ugy kell számolni.
Nehogy aztán 100cm en legyen a kapcsoló és a dugalj meg 10 cm en  :D  ;D

Ígyvan nem?
De a kérdésemre nem válaszoltál.
A kérdésem azt volt hogy mivel jelölöd ki a magasságot?

Szelei

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. november 23., 17:02:52 DÉLUTÁN
Én speciel mérőszalag faléc (egyenes gyalult) felmért magasságnál odateszem a lécet rajra a vízi mérték meghúzom a közép vonalat, rá mérem a hétcentis közepeket (fal, ajtó szélétől 10 centire indul az első doboz széle). Majd dobozhely fúróval kifúrom. :)

Légy szíves a válaszokat gondosabban elolvasni! Mert szerintem ezt már ha lehet válasznak tekinteni meg válaszoltam. :'(

Ács ceruzával!!!!!!!! Bocs. ;D

petike199600

Jó tényleg ezt nem olvastam bocsánatot kérek.
Elnézést!
Köszönöm szépen!

Padre

IdézVizes helységeknél kapcsolót én még mindig nem rakok a helységbe csak dug aljzatot.
Ha mosdó felett egy lámpát akarok elhelyezni, hogy lássak rendesen pld. borotválkozáskor, akkor azt te, hogy oldod meg. Egy IP44-es két pólusú kapcsoló sem elég jó?
A dugaljakat csak fedővel IP44-es védettségüt szabad szerelni?

Szelei

Tisztelettel.

Nálam nem az a lényeg, hogy nem elég jó!

Ezen az oldalon található a csapfedeles dug aljzat de mellette ott van még a cseppenő vízálló keret is amit együtt kell használni.

Kapcsolóknál hasonló a helyzet.

Itt a link:http://balintkft.unas.hu/spl/436072/Prodax-Classic-IP44-Feher-vizmentes

Ezzel érzésem szerint viszont a zuhanyozáskor, kád feltöltésekor keletkező párát nem teljesen tudják kezelni és az áramütés veszélye itt jelentkezik. Vagy ha van megfelelő védelem be építve 30 mA.-es FI relé várhatóan a gőz,pára hatására működésbe fog lépni és le kapcsolja a rendszert. Én ezért helyezem el az ajtó külső oldalán mind a mennyezet mind a tükörlámpa, borotválkozó aljzat kapcsolóját, természetesen kétsarkút ami a nullát és a fázist bontja.

Tisztelettel Szelei István