Motorindítás...

Indította savair, 2012. július 25., 21:05:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
A motort át kötöttem egy fázisra raktam rá egy 12 mikro farados kondenzátort,működés közben 0,6A mértem egy kicsit nehezen indul. Át adtam a szakinak,hogy szerelje fel a húsdarálóra majd meg tudjúk,hogy milyen ereje lesz
.230V-0,6A-12mikro farad,hány wattos motor lehet mivel semmi nem látszik a kapocs táblán-1635rot/min itt egy kép nem tudom mennyire látszik.                               

nyaki

Szerintem a kondihoz mérten kb. 500W lehet, bár ez a nehezen indulás nagyon nehezen értelmezhető. Az is lehet, hogy dupla ekkora kondi kellene, akkor meg már majd 1kW-os lehet. Mérni kellene áramot a fő- és segédfázisban is.

faxelektro

Ráraktam egy 20 mikros kondit de kevés idő után melegedett és érdekes az Amper 0,4 re vissza esett.Az induláskor gondolom a reduktor is befolyásolhatja hogy nehezebben indul.Még meg próbálom egy 15mikros kondival. 

Simon Endre

Szép jó estét faxelektro !
Miből gondolod , hogy átkötötted egyfázisra, mert az áthidalás "olyan" motort feltételez, no és a kondi hova csatlakozik az titok ?
Kösd a motort deltába a fázist nullát kösd két fázisra a harmadikon a kondi helye van és  hogy a másik kondivég hova lessz kötve a fázisra, vagy a nullára attól függ a forgásirány. A kondinak elég 12 mikrós, csak akkor növeld, ha nem tud alapterheléssel, (üres húsdarálóval) elindulni! A motor terhelés nélkül legfeljebb náhányszáz miliamperes árammal kell üzemeljen és a tengely kis terhelésére is élénken kell reagálnia. A segédfázisban az áram fordított alakulása túl nagy kondira utal. A jó méretezés ismérve, hogy névleges terhelésnél mindhárom fázisban közel egyforma az áram. Az így beállított motorokat terheletlenül nem ajánlatos járatni, mert a kondenzátoron ilyenkor nagyon magas feszülség alakulhat ki, akár 400-500 V is.

Gyurmaúr(fi-relé)

Szomorú ez, mármint hogy kondikkal kell buherálni, mert nem áll rendelkezésre 3 fázis, s mindez Európa közepén, 25 évvel a rendszer, azaz módszerváltás után...
Elgondolkodtató...  :'(

faxelektro

Jó esté
          A motor három fázisba csillagba volt kötve,felső képek amit nem lehet látni, a lenti képen ami láthatóbb azon már át van kötve egyfázisra.Azért csak tudom mi a csillag mi a delta 1980-ban kezdtem a melót már régi motoros vagyok de azért szeretek még tanulni a fiatal szakiaktól. Fel raktam egy 15mikros kondit és jól működik ,most várom hogy az esztergályos mester  rakja össze oszt meg látjuk bírja-e a húsit
                                                     Köszönök minden segitséget

Simon Endre

Szép jó estét !
A fiatal szakik is adhatnak jó tanácsot, akkor nézzük;

3 fázisú motor 1fázisra bekötése  2014. Február 05. (nyaki)

"Kösd le a jelenlegi átkötő lemezeket a V2-U2-W2 pontokról, majd a V2-W1, U2-V1, W2-U1 pontokat kösd össze, majd az így kapott 3 pont két sarkára kösd a L/N vezetéket, a harmadik pontra pedig a kondenzátor egyik végét, a kondi másik végét pedig vagy a L-ra, vagy a N-ra kösd annak megfelelően, hogy milyen forgásirányt akarsz."

Motorindítás...  2012. Július 25. (Marton)

"3fázisú Y/D 400/230V-os motort egyfázis 230V-ról használva deltába kell kötni mert ekkor kapja meg a tekercs a névleges feszültségét. A kondi értékét én próbálgatással, amper méréssel választanám ki. Akkor jó a kondi értéke ha a tekercsnek megfelelõ névleges áramot kapjuk.  Létezik egy irányadó érték is , én most ezt nem tudom fejbõl. Van errõl egy másik fórum is, ott is sokat írnak e témáról: Villanymotor bekötése - Hobbielektronika.hu - online elektronikai magazin és fórum

Én nem vagyok fiatal a 68 évemmel,18 évíg műhelyben és "terepen" oktattam minden elektromos és elektronika szakmában, 16-17 évesen már motorokat tekercseltem és javítottam, néhány évet az ABB-nél is lehúztam. Ott is voltak motorok....

faxelektro

Szép jó estét ENDRE és Boldog Új Évet
  Be kötöttem ahogy írtad és egy 15 mikrós kondival szuperül működik,bírja a húsdarálót is.
                                                        Köszönöm a segítséget és azt akartam kifejezni,hogy sokat lehet tanulni a fiatalabb szakemberektől mert sokat fejlődött a villanyszerelés.           

deres56

Kedves Mindenki!
Szeretnék építeni egy csapozó marógépet.....6 kw 2900 as ydelta motor lessz a marófejnél,
egy időrelével késleltetett delta üzemmód az indítása.
A Probléma a leállítással van mert nem szeretnék várni fél órát a fejcserével...valaki adott nekem egy AER statomat nevű piros dobozt de nem találok semmilyen kapcsolási rajzot.....valami egyszerűt amivel be lehetne kötni...

Segítség!

Üdv:Béla

Szirty

Szervusz Béla!

Idézetet írta: deres56 Dátum 2015. június 10., 18:18:01 DÉLUTÁN
A Probléma a leállítással van mert nem szeretnék várni fél órát a fejcserével...valaki adott nekem egy AER statomat nevű piros dobozt de nem találok semmilyen kapcsolási rajzot.....valami egyszerűt amivel be lehetne kötni...

Csak messziről tudok beledurrogni, mert nem tudom mi az AER statomat és azt sem mi neked az "egyszerű" sem azt hogy a bekötése mennyire fakultatív.
Amennyire látom ez a "vezérlő" egyenárammal fékez, ami szerszámgépeknél eléggé elterjedt módszer. Rákeresve hamar találtam bekötést.
http://www.atelectronic.dk/AER.pdf

Ez nem jó neked?