Milyen porszívót vegyek horonymaráshoz?

Indította rausch87, 2017. január 27., 22:20:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rausch87

Azt szeretném megtudni vajon a pneumatikus ütvefúrókhoz hasonlóan nézhetem a porszívóknál is a legolcsóbbakat?

Ezeket néztem ki. Nektek mi a tapasztalatotok? Jó lesz a legolcsóbb is, ha kinézet alapján bizalom gerjesztő?

Legyen gépkapcsolós vagy elég, ha csak szív? Folyadék felszívásnál mi történik a tartályban, elérheti a szűrőt a víz?

...és akkor (azátváltásokat úgy kellett ki google-öz ni az össze hasonlításhoz) legyenek mondjuk ezek az esélyesek:

https://www.obi.hu/szaraz-nedves-porszivok/nedves-szaraz-porszivo-keszlet-einhell-th-vc-1820-s-kit/p/3581386

https://www.obi.hu/szaraz-nedves-porszivok/einhell-nedves-es-szaraz-porszivo-te-vc-1925-sa/p/3590684

https://www.obi.hu/szaraz-nedves-porszivok/obi-cleaning-nts-25-1500-nedves-es-szaraz-porszivo/p/3395951

https://www.obi.hu/szaraz-nedves-porszivok/obi-cleaning-nts-20-1300-nedves-es-szaraz-porszivo/p/3345600

https://www.obi.hu/szaraz-nedves-porszivok/kaercher-porszivo-mv2-multifunkcios/p/3208147

Baj vagy számít valamit, ha fémtartályos a biztonságomat figyelembe véve? Nem rázhat meg?


a szívó teljesítmény 90%-ban mindegyiknél ugyan annyinak tűnt

Fecó

Nagy szívóteljesítmény, autómatikus filtertisztítás "lerázatás" ami szükséges. Pár méter vágás után eltömődik a finom téglaportól a szűrő, és nagyon visszaesik a teljesítmény. Ekkor a tárcsa hűtése is romlik, hiszen jóformán azt is a porszívó felé áramló levegő hűti.   

Fecó

Jah, és fontos tényező lehet a porszívócső hossza (saját hiltin 5 m van, eszméletlen praktikus, elérhető vele a magasabb rész is) és jó ha van rajta dugalj, amibe bedugva a horonyvágót, egyszerre tudod indítani őket, bár ez lehet úri huncutság, de szerintem sokkal kényelmesebb megoldás.

rausch87

Mind szép és jó, de ha valaki végiggondolja; ezt  tudnia kell egy ehhez való porszívónak.
Engem idáig inkább az érdekelt volna, hogy márka alapján van vajon különbség? Eddig kärchereket, hiltit (régi szögletesebbet) és bosch láttam működni. Hangra talán ugyan olyan, a műanyagjuk csak színben tér el. A mostani melóhelyen van 1 kapcsoló és dugasz cserén is átesett kärcher... már néhányszor kiakarták volna dobatni az irodisták.

Szóval ami nagyon érdekel -> obi porszívó normál használattal bír annyit mint amiket már ismerek?
Normál használat: csövénél fogva cibálás, kocsiban hordozgatás, pihenő ideje előtt lemosás szivaccsal.
Ha a drótja vagy kapcsolója tönkremegy gond nélkül kitudom cserélni. Porszívóhoz tudtommal lehet venni gégecsövet méretre vágatással vagy a gyártóktól alkatrészként cserecsövet így annak a tartóssága sem érdekel, csak a motor és a belső elektronika, szűrőrendszer és a hang lenne fontos  szerintem. No meg a legkisebb ár.  :-\


A porszívócsövet akkor ne próbáljam inkább 1 másik csövével toldozgatni? 3,5m gyári hossz mennyire lehet jó?

"Leráztatás" nincs mindegyik vizes-száraz porszívónak? Nem elég, ha papírfiltere van, ki is kellene próbálnom akkor, hogy vajon  lerázza a koszt a szűrőjéről?

Nagy szívóteljesítmény -> 16 vs 19 kPa szívóerőnél a nagyobb a jobb. Akkor is, ha a légmennyiség mozgatása mindkettőnél 30l/s? Egyáltalán a kettőnél lehet ugyan annyi? A légszállítás mennyi szokott lenni átlagban vagy maximum?

A porszívó tartálya mekkora legyen és majd mennyire szabad megtelnie, hogy a motor ne erőlködjön egyáltalán? 


Fecó

Nekünk egy BOSCH GAS 50 és egy Hilti VCU 40 van, ezekről tudok nyilatkozni. "Sajnos" OBI és társait nem ismerem, viszont az általam leírt gépek kifejezetten horonyvágó-gépekhez illeszthetőek. A Hilti meggyőzőbb, és nagyon jó hogy gyárilag 5 m tömlője van. Csőnél cibálást, sitten való húzgálást bírja. Elvileg a gyártó megad egy "súlyhatárt" ameddig teleszívhatja magát, bár szobamérleget eddig sem hurcoltunk magunkkal. Ha húzzuk magunk után, és baromi nehezen jön, üríteni kell. Szerintem a lerázatás funkció nem minden száraz-nedves porszívó velejárója, érdemes megnézni tudja-e. A Hilti 61 l/s légmennyiséget tud, 23 kPa mellett, nekünk ez bevált. Szerintem nem érdemes hatalmas gépet venni portartályméretre vonatkozólag, mert a téglapor igen nehéz, nem fogsz tudni kihasználni nagy méretet, ez nem faforgács. A Hilti pl. 40 kg mennyiséget tud "tárolni" nincs is szükség többre, így is elég vele botladozni hogy kiöntsd. Soha eddig (12 év) nem kellett szervizelni, csak takarítottuk. Talán van valaki aki tud véleményt mondani az olcsó kategóriáról is, nekünk Metabo volt az elején, de gyorsan túl kellett lépjünk rajta, nem horonyvágáshoz való volt...

rausch87

BOSCH GAS 15 PS Ipari száraz-nedves porszívó (1.100W/10l) egy ilyen megfelelő volna?
Boltos azt mondta, hogy ebben csak 1 szűrőbetét van szemben a duplán árazottal szemben (BOSCH GAS 25 L SFC ipari szűrőtisztítós,száraz-nedves porszívó (1200W). Illetve azt is hozzá tette, hogy emiatt hamarabb tönkre megy és nekem nem mellesleg még hozzá tette, hogy ha nem porzsákkal használom akkor nem is tudom garanciáztatni.  ???
Mert akkor por megy a motorba és garanciáztatásnál ezt ellenőrzik.

ui.: 1. kölcsönözni is fogok egyet, de nem szívesen  :-[

Fecó

Akkor még gyűjts hozzá, szerintem ne vedd meg.

rausch87

neked milyen van és miért nem jó a 100.000 ft alatti?

Fecó

Fentebb írtam, barkácsoláshoz biztos jó, de horonyvágáshoz hidd el nem. Nagy légszállítás kell, nagy szűrőfelülettel, automata lerázatással. Én nem venném meg horonyvágáshoz.

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


Tanker

Szia

Én is hasonló kérdés elé álltam nemrég. Egy Kärcher porszívóm volt egy olcsóbb power plus horonyvágóval. Nehezen lehetett haladni és egy rövid idő után szűrő takarítás, munka áll stb. időveszteség=pénzveszteség. Nézegettem tanácsokat, kérdéseket, ötleteket, tesztetek videókat és végül hosszas vajúdás után a következő kombó mellett döntöttem:
Porszívó: Metabo ASR 35L ACP
Horonymaró: Bosch GNF 35CA

270.000 a kettő együttes ára újonnan. DE ez az első munkánál visszajön és feledésbe merül ugyanis kegyetlenül jó gépek! A porszívó autómatikus rázóegységgel rendelkezik és két hatalmas szűrőkazettával rendelkezik 8600cm3, legnagyobb szűrőfelületű porszívó! a tartály megteléséig ugyanazzal a szívóerővel szív, nem kell foglalkozni a szűrő rázatással, nem kell megállni stb. A horonymaró egyenesen szuper találmány a boschnál. előre hátra hibátlanul lehet vele dolgozni pormentesen! 4 görgővel van ellátva, ami azt eredményezi hogy abszolút könnyen lehet tolni és nem ugrál ki a horonyból! Jó a vonalvezetése, nincs félrevágás stb. Egy szó mint száz Én hetekig, hónapokig csak olvastam és informálódtam hogy a legjobbat vegyem. és árérték arányban ez toronymagasan a legjobb kombó! Csak ajánlani tudom! A porszívóhoz még annyit, hogy van hozzá praktikus törmelékzsák amit ha beleteszel baromi jól tisztán tudod tartani a porszívót! Naponta 1szer szoktuk kiüríteni a tartály, ha egész nap megy a gép és a végén természetesen kompresszorral pucolunk, így kb örök élet+1 nap!

Remélem tudtam segíteni! Nekem bevált.

Ui.: Mivel jött be pár panel ezért kipróbáltuk a bosch gnf 65ca- horonymarót. elképesztő gép. jó koronggal a minőségi beton sem akadály!

Üdv