Milyen forrasztópákát vegyek?

Indította petike199600, 2013. április 06., 19:17:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 25., 18:29:53 DÉLUTÁN
Köszönöm a válaszokat!
Ma forrasztottam volna a pákával kipróbálás céljából de nem nagyon jött össze a dolog mert nem maradt rajta az ón a forrasztandó felületen. A potméternek a bekötő lemezére forrasztottam volna merev vezetéket. Tudom,hajlékonnyal sokkal könnyebb de ezzel egyáltalán nem ment, majd kipróbálom hajlékonnyal is. Az ón nem maradt rajta a potméternek azon a bekötő lemezén. Lehet oxidos volt a felülete. Ezt hogy lehet kiküszöbölni? 1,5 mm2-es vezetéket használok (MCU).Szerintetek jó erre a vezeték keresztmetszetre a pákám amit vettem?
Köszönöm a válaszokat!

Üdv Petike!
40 wattos a pákád,meg tudod vele forrasztani,csak sokáig kell melegíteni.
Megpucolod mind két felületet mondjuk egy kés élével finoman meg kell kapargatni ráteszed a páka hegyét a vezetéknek arra a kilógó részére,ami nem nyúlik bele a gyantába,a felmelegedett vezeték bele fog süppedni a gyantába,majd kihúzod.Ha előzőleg a gyantát alkoholba feloldod,akkor csak elég ha bele mártod a hideg vezetéket.
A gyanta rajta van a vezetéken befuttatod Ónnal a pákát,Ha ezt előzőleg megtetted,akkor csak adagolni kell neki,majd hozzányomod a vezetéknek a gyantás részéhez,és látod,hogy a gyanta fut szépen végig,majd lassan az ón is terjed,ez olyan gyorsan történik,amilyen gyorsan melegszik a vezeték.Elveszed a pákát,törlés nedves rongyal. Ugyanezt eljátszod a poti lábbal,majd egyszerűen összerakod a 2 össze forrasztandó elemet,és össze melegíted,ha kevés az ón lehet még adagolni,gyantát is hozzá,akkor szép lesz,és tapad. A gyanta valószínű h ki fog égni,pótolni kell,nem sokat keveset,törölni ha kormos a páka.
Valóban nem célszerű a vastagabb vezeték,letörheti a lábát a potinak szerelés közben,elválhat a cinezéstől ha gyenge a forrasztás.

zsmester

Állandóan kölcsön kell kéne forrasztópisztolyt. Nem egy nagy beruházás, gondoltam veszek egyet, de neten nagy a kínálat :D (4  fajta) Bosh-al is dolgoztam régen, de azt már nem is találok.   Einhell BT-SG 100 Forrasztópisztoly vagy Extol forrasztópisztoly 100 W (9921)? Esetleg hasonló árképzésben (3-4e) másik típus?

plctechtb

A Fahrenheit egész jó cuccokat csinál. Persze nem weller, de az ára sem. Otthon is ilyen van sok éve, ill automata gèpekbe is szereltem be ahol 0-24 ben megy és nincs velük sok baj...

Tapatalk-kal küldve az én ST25i-el


simca

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. április 06., 20:42:09 DÉLUTÁN
Mi az a villanyszerelöi feladat, amire használni fogod?

Egyre inkább elterjednek az öntapadós ledszalag világítások, amiket méretre vágni, toldani lehet és kellhet. Ehhez nem árt egy finomabb forrasztópáka.