Elrettentő villanyszerelési esetek gyűjteménye

Indította Novill, 2013. november 07., 18:03:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Egy lakásnál voltam vendégségbe,mondom elmegyek wcre,erre a villanybojler elektromos takaró tálcájából felgyűlt víz egy locsoló tömlő hozzáerősítéssel volt elvezetve.
Igyekeztem tudatni a tulajjal,hogy kerülgeti a halál. :-\

Novill

Mai gyöngyszemek :D.
Ma voltam az egyik helyen kint egy lakásnál. A konyhában új konyha bútort épített be a bútoros. Nagyon aktív ember lévén led világítást szerelt alulra. Az esztétikát figyelmen kívül hagyva megjegyeztem a tulajdonosnak, hogy a szerelés közvetlen életveszélyes. A led tápegységét alulra szerelte fel. Ami a probléma, hogy a feszültség alatti ( 230V-os ) rész véletlen érintés ellen nincs védve. Vagyis újjal közvetlen bele lehet nyúlni a 230V-ba. Maga a felnőtt is bele nyúlhat, de a lakásban gyerekek is vannak. Szerencsére korábban a teljes lakás mért hálózatát ÁVK-val is levédtem. Kíváncsi lennék erre az emberre, ha történik a munkája által után baleset mit szólna hozzá. Így szerelni felelőtlenség!

Másik eset. Ma telefonon kértek tőlem tanácsot. A kérdező szerint a lakásban több helyen kigyulladt a fázis ceruza a fémszerkezeteken. Villanyszerelőt hívott aki felújítást javasolt neki.  Elvégezte a felújítást. A tulajdonos multi méterrel és fázis ceruzával próbált ellenőrizni a felújítás után, a jelenség elmondása szerint ugyanaz volt mint előtte. Elmondtam neki, hogy a fázis ceruzás és multi méteres ellenőrzés nem igazán fontos az érintésvédelem ellenőrzésére. A szerelővel beszélt aki elmondta neki nincs olyan műszere, de majd összeköti a védővezetővel a gázcsövet. Ha ekkor sem lesz jó, akkor majd összeköti a nulla vezetővel is a védővezetőt. Ezen mondatok után nagyon meglepődtem, hogy van ilyen villanyszerelő aki ezeket mondja a megrendelőjének. Remélni merem, hogy ez az ember valójában nem szakképzett villanyszerelő volt. Mert az nagy szégyen lenne. 

Novill

Tegnap egy ügyfél hívott ki egy bojler félbe hagyott javítására. A tulajdonos szétszedte vízköteleni  és némi gondok akadtak a visszaszereléssel. Majd árajánlatot kért az olvadóbetétes elosztó tábla cserére.  A kapuból még visszamentem, hogy megnézem a méretlen becsatlakozást. Na ekkor dobtam egy hátast. A tetőtartó kidőlve a tetőre, a légvezeték tető gerincén át a tetőn fekszik. Ki van téve a súrlódás által a vezeték szigetelésének a leromlása, ami már önmagában esőben , hóban közvetlen életveszélyt jelent. Ez az állapot a tulaj szerint már több éve így van. ---- Ez ma a villamos biztonságtechnika sajnos!  Felhívtam a tulajdonos figyelmét, hogy ennek milyen súlyos következményei lehetnek a számára. Mindenki a saját életével játszat, de máséval nem. Ez a nagyfokú közönyösség a villamos biztonságtechnikával szemben elszomorító. Vajon hogyan lehetne ezen változtatni?

nyaki


Gyurmaúr(fi-relé)

Így igaz; ez a moltopronyó átlagmagyarja csak abból tanul, ha akkorát basz rajta a delej, hogy a fal adja neki a másik 2-őt, feltéve, hogy újra játszhat és nem egyből a kipikoporsóban végzi... Sajnos, ez a totális tájékozatlanság a villamossággal kapcsolatban is hasonló, mint a tájékozatlanság a banki, pénzügyi dolgokkal, az egészségmegőrzéssel, fogyasztóvédelmi, illetve saját ügyek hatékony képviseletével kapcsolatban, azaz úgy általában az ÉLET hatékony megéléséhez szükséges készségek totális hiánya. Ez a kádáréra egyik öröksége, ebből is látszik, milyen hatékony volt az a rendszer, melynek abszolúte nem volt érdeke egy öntudatos, tájékozott, széles látókörű, intelligens társadalom létrejövetele! És abban azt gondolom egyetérthetünk, hogy a jelenlegi érának sem érdeke, hiszen akkor hamar fény derülne a kisdedjátékokra, aztán még a végén "forradalmat teccenének csinálni"... Meg aztán, ameddig itt széles néprétegek havi 4-500 ojróból kénytelenek megélni, nos addig senki ne várja, hogy jön az átlagpolgár és egy full villamossági felújítást kér mondjuk egy olyan családi házra, ahová 400V 3x35A megy be 24h-ban, illetve vezéreltben, továbbá van 1-2 melléképület egynéhány combosabb géppel, villanytűzhellyel, miegymás, megrázó élmények adására képes horror készülékkel...

Szirty

Szia Gyurmaúr(fi-relé)!

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. július 17., 21:36:20 DÉLUTÁN
Így igaz: ez a moltopronyó átlagmagyarja csak abból tanul, ha akkorát basz rajta a delej, hogy a fal adja neki a másik 2-őt, feltéve, hogy újra játszhat és nem egyből a kipikoporsóban végzi... Sajnos, ez a totális tájékozatlanság a villamossággal kapcsolatban is hasonló, mint a tájékozatlanság a banki, pénzügyi dolgokkal, az egészségmegőrzéssel, fogyasztóvédelmi, illetve saját ügyek hatékony képviseletével kapcsolatban, azaz úgy általában az ÉLET hatékony megéléséhez szükséges készségek totális hiánya.

Úgy vélem amit írsz az túlságosan demagóg és meglehetősen szélsőséges. Később pedig erősen politikai jellegű.

A lényeg szerintem sosem végletes. Bizonyos mértékben természetes, hogy felháborodsz az ilyesmin, hiszen szakember vagy. Az illető (átlag ember) azonban nem az!
Aláírom, hogy egyik átlagembernek sem kell totálisan analfabétának lennie (sőt!) de nem tudom aláírni, hogy minden villamos áram vételezésére vetemedő állampolgárnak annak kellene lennie. Ugyanakkor megint csak egyértelmű, hogy nekik el kell(ene) fogadniuk a szakemberek véleményét.

De hogy egy szigetelés sérülésétől kipusztul a föld élővilága az bizony túlzás. Az is, hogy a család pusztul ki. De aláírom, hogy veszélyes.

IdézEz a kádáréra egyik öröksége, ebből is látszik, milyen hatékony volt az a rendszer, melynek abszolúte nem volt érdeke egy öntudatos, tájékozott, széles látókörű, intelligens társadalom létrejövetele!

Szerintem ez nem Kádár érdeke volt, hanem egyszerűen az emberek szarnak az egészre. Az nem lehet? :-)

De! :-(

Mjanó

Sziasztok!

Szeretném én is bővíteni az adattárat ebbe a topikba, és a történet a következő:

Nemrég költöztünk be egy 1985-6 körül épült panellakásba a kis családommal, majd az egyik nap azt tapasztaltam, hogy a kábelcsatornán megjelenik egy kis folt, de nem foglalkoztam vele. Majd kb. 1 hét múlva elkezdett nőni, ezért megbontottam és szörnyülködve láttam, hogy a vezetés szó szerint a műanyag tokozású sorozatkapocs elolvadt.

Abban a pillanatban már mentem a kismegszakítót oldani és neki láttam a javításnak. Az előző tulajdonos elmondta hogy az elektromos sütőt+gáz szakember szerelte be, igaz arra nem tért ki, hogy a gáz részét vagy az elektromosat.

Ahol megégett a sorkapocs onnan indult a tűzhely dug-aljzathoz, majd biztos ami biztos alapon bontottam a csatornát és meglepetésemre még a mikrohullámú sütő aljzatához menő vezeték csak úgy egyszerűen össze sodorva a 2,5 Al vezetékre és szigetelő szalaggal lettek egymástól elszigetelve, és ez mind egy áramkörön.

A hibát másnap kijavítottam így már a konyha "biztonságba" van ezért a következő lépés majd a fürdő következik, mert ott mosógép van, és szeretném ott is megnézni a szakszerű szerlelést is.

A képeket megpróbálom csatolni.

Tanulság mindenkinek, hogy mindenféleképpen meg kell győződni főleg a nagyobb teljesítményű fogyasztóknál a kötések állapotát!

Üdv:Mjanó

Gyurmaúr(fi-relé)

Te még ügyes, talpraesett voltál, hogy idejében fedeztél fel egy potenciális tűzfészket! Bele sem gondolok, hány és hány ilyen és ehhez hasonló rettenet van kicsiny Hazánkban; lett légyen az (panel) társasház, régi bérház, kádárkocka, vagy újabb építésű kertes családi ház. Talán az ipari, kereskedelmi, kommunális épületekben a kötelező folytonos ellenőrzés okán nincsenek ilyenek (bár én láttam már itt-ott ezt-azt... :'() , viszont a következmények szempontjából édes mindegy, sőt talán még súlyosabb, ha egy lakóépületben keletkezik tűzvész egy ilyen és ehhez hasonló horror okán, hiszen ott akár egy több gyerekes család is az életével fizethet, amennyiben ez mondjuk éjjel, álmában éri őket! A múltkor kikaptam Szirty kollégától, mert az egészet az átlagmagyarok igény(telenségi) szintjéhez vezettem vissza, de kénytelen vagyok -egy közelmúltbeli paneles felmérésem utáni sztornózott meló okán- most is azt mondani, hogy az emberek telibeszarják -tisztelet a kivételnek- lakásuk vill hálózatának minőségét! Lényeg, hogy "jöjjön a dálej, éggyen a lámpa", oszt jónapot! Hogy a delej milyen állapotú, korú kábeleken, vezetékeken, kötésekkel, elosztókon, egyéb berendezéseken keresztül érkezik, nos az már édes mindegy és akkor még a PE, EPH helyzetéről nem is beszéltem, mert az már sokak számára kínaiul hangzik, épp ezért nem tulajdonítanak neki különösebb jelentőséget.