Nagyfeszültség

Indította Fecó, 2021. június 07., 19:21:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Érdeklődni szeretnék, került-e már valaki az MSZ 09-00.0352:1988 vagy az MSZ 19323:2002 szabvány közelébe, vannak-e információk erről a témakörről?

tothgyula

A fenti szabványaim nincsenek meg,de foglalkoztam az "MSZ-09-00.0287-86" és az "MSZ-09 0287-80"( a NIMSZ 287-73helyett) szabványok szerinti 3-400kV-os berendezések túlfesz védelmével.Ezek a szabványaim meg is vannak.

Sztrogoff

Fecó, mi érdekelne? Maga a szabvány (az nincs, csak majdnem :D )? Vagy valamelyik téma benne? A szabvány kimondottan a 120 kV 40 MVA és feletti transzformátorokra vonatkozik, bár nyilván az elvek megfelelne más gépeknél is.

Fecó

Külön a 20/04 és 10/04 kV-os transzformárorok vizsgálataira nem találtam egyéb szabványt, illetve az MSZ 19323:2002 az utódja az MSZ 09-00.0352:1988 szabványnak. Transzformátornál kellene vizsgálódni, és elmerültem  az abszorpciós tényező világában, a 15 és 60 másodpercben leolvasott értékek hányadosában. Láttam hogy mindez hőmérsékletfüggő, de konkrét és számszerű eredményekről (mi jó és mi nem) nem találtam semmit. Más jegyzőkönyvekben is csak a "szabvány szerint megfelelő", és egyéb általánosításon túl, semmi kézzel fogható adat. Egy-két konferencia anyagában találtam meg az iménti szabványokat, erre hivatkoznak középfeszültségű transzformátoroknál is. Ilyen mérést kellene végezni, és jó lenne felkészülni belőle.

Sztrogoff

Aha. Egy ilyen anyag van említve benne, mint forrás:
Közép- és nagyfeszültségű hálózati berendezések diagnosztikai vizsgálata. Magyar Áramszolgáltatók Egyesülete, Budapest, 2000. Főszerkesztő Luspay Ödön
Hátha le tudod vadászni valahonnan.

Majd a szabvánnyal kapcsolatban még jelentkezem.