Klíma elektronika szerelés!

Indította krisz1986, 2012. július 21., 14:56:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Tudom ezt bízzam klímás szakemberekre de érdekelne a ti véleményetek is.

Zsolt718

A klímás szakember többnyire hűtőgép szerelő képzettségű, aki a villanyszereléshez az ehhez szükséges mértékben ért. (Persze vannak kivételek.)
A beépített elektronika általában mikrokontrollert tartalmaz, ami az elektronikai műszerésznek is feladja a leckét.
A kontroller halála esetén a szerkezet javíthatatlan, mivel a benne lévő program nem hozzáférhető, tehát az új alkatrésszel sem kelthető életre.
Szerencsére ez a hiba igen ritka - többnyire villámcsapás eredménye.
A hibák leggyakrabban ott keletkeznek, ahol nagyobbacska áramok folynak, vagy melegedés van. Ezenkívül az elektromechanikus kapcsolók (relék) élettartama korlátozott.
Könnyű dolga van a műszerésznek, ha a részletes (nem a bekötési!) rajz elérhető, vagy már volt a keze alatt az adott típusú vezérlő panel és részben - vagy teljesen - visszafejtette a kapcsolást. Szerencsével is sikeres lehet a javítás: 1.) szemrevételezés nagyítóval, 2.) tápfeszültségek meglétének ellenőrzése, 3.) kimenetek reléinek ellenőrzése, kontaktusok átmeneti ellenállásának mérése.
Az inverteres szabályzó egység sokkal nagyobb kihívás: ha nem sikerül  minden hibás alkatrészt kicserélni,
akkor az első indítási kísérlet füsttel és robajjal járhat.

Napjainkban ugyanez vonatkozik a gázkészülékekre, mosógépre, indukciós főzőlapra, stb.

980POWER

Vagy, villanyszerelő, aki klímát is szerel. Nem az elektronika a gyengéjük, hanem a műanyag alkatrészek, amik nem bírják, ha fűtenek velük. A csepptálca, ha fekete színű, rendszerint megreped, ha fehér akkor pedig olyan rideggé válik, mintha csak egy ropi lenne. A régebbi on/ofos klímák kondenzátorai is el szoktak romlani néha. Ha panel hiba van az inverteresekben, akkor párba kell cserélni mert egy év múlva már olyan típus csak bontottból van. Az on/offosonál pedig akár márkafüggetlenül is lehet párosítani a kül- és a beltéri egységeket, mérethelyesen.
A műanyag alkatrészek csak a pár éves készülékekben törnek jellemzően a régebbiekben nem. Úgy vannak tervezve, hogy az még véletlen se legyen javítható. Adnak 5 év garit, de alkatrészt azt képtelenség beszerezni, találomra küldenek 4-5 más (újabb típusét) hátha valamelyik jó bele, persze miért lenne jó. Sok márka kompatibilis egymással, de csak az egy azon évben készültek.

980POWER

Most én is belefutottam egy panel cserébe, hogy találom meg hol lehet beszerezni? Nem jövök rá mi alapján kellene keresnem. El durrant egy IC, gondolom oka volt, a gond az, nem látszik, mi lehetett szebb napjaiban. Segítene valaki találni ilyet?

980POWER


nova

Nem tudom ezt keresed-e?

http://www.general-aircon.com/en-us/customersupport/bookarepair

Nekem gyanus, hogy ez az a klíma gyártó akit keressel. Persze az is lehet, hogy nem :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!