védõkesztyû bevizsgálása

Indította MM, 2011. július 02., 18:06:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

MM

 Sziasztok
6 havonta DIN EN 60903 szerint be kellene vizsgáltatni az elektromos védõkesztyût
Valaki tudna errõl esetleg információt adni hol, vagy hogyan kell bevizsgáltatni netán vizsgálati módszert ismertetni?

nova

Ez egy jó kérdés.
Vizsgálati módszernél gondolom egyrészt ellenõrzik a kesztyû épségét, hogy nem található-e rajta sérülés ami a munkavégzés vagy tárolás során keletkezett rajta. A minõsítésének megfelelõ vizsgáló feszültségekkel vizsgálják gondolom a védõkesztyû állapotát. Szerintem hasonlókat vizsgálhatnak. Az egy jó kérdés, hogy hol foglalkoznak ilyen vizsgálatok elvégzésével. Általában olcsóbb új eszközök vásárlása mint a bevizsgáltatást elvégeztetni, hiszen a védõsisaktól kezdve az elektromos szerelésekhez használt 1000v-ig szigetelt csavarhúzókat is be kellene vizsgáltatni.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Safety

Nem biztos, hogy sokkal elõrébb leszünk, de a szigetelõ anyagú kesztyûkrõl, melyek feszültség alatti munkavégzéshez valók az MSZ EN 60903:2004 szabvány rendelkezik. A szabvány a gyártókra vonatkozik idõszakos ellenõrzésrõl nincs benne szó. Viszont a vizsgálatokról közel 50 oldalon olvashatunk pl: szakítószilárdság, nyúlás, tépésállóság, vágásállóság, kopásállóság, lángállóság, olajállóság, savállóság, ózonállóság, egyenáramú,- váltóáramú vizsgálatok stb.
Szóval van itt minden! Szerintem is olcsóbb újat venni, mint ellenõriztetni valahol, ha van egyáltalán erre szakosodott cég. Üdv.: Safety

MM

Köszi, én sem találtam egyszerûbbet az új kesztyû beszerzésénél

Sztrogoff

Idézetet írta: MM Dátum 2011. július 02., 18:06:24 DÉLUTÁN
Sziasztok
6 havonta DIN EN 60903 szerint be kellene vizsgáltatni az elektromos védõkesztyût
Valaki tudna errõl esetleg információt adni hol, vagy hogyan kell bevizsgáltatni netán vizsgálati módszert ismertetni?
www.madiestarsa.hu
Például.