Villanyszerelési probléma?

Indította Jacsi, 2013. május 20., 19:21:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

A dug-alj be táp vezeték az 2,5-ös és a kismegszakító 16A a gond hogy a sütő kábel nem ér el a dug-aljhoz és 3x2,5 kábelból csinálok egy jó hosszabbítót Legrand falon kívüli dug alj és dug villával.

Fecó

A 3×1,5 mm2 vezeték terhelhetősége nem fehéren-feketén 13 A. Egy fázis esetén, ha nincs közös nyomvonalon vezetve más kábelekkel (Ha a sütő bekötőkábele, akkor nincs) a jelenlegi szabvány szerint (sok más tényező is van ezen kívül, de feltételezve az átlagos állapotokat) simán terhelhető 16 Amperrel. A hosszabbítót inkább felejtsd el, cseréld ki a betápkábelt hosszabbra, vagy kösd meg rendes kötőelemmel a dobozban a betápot, és alakíts ki egy dugaljat a sütőhöz közelebb.

faxelektro

Kialakítok egy betápot ott ahol elég a sütő kábel majd a dobozban nyitható Wagoval   bekötöm.
                                     
                                          Kösz

faxelektro

Egy családi házhoz kellene bekötni egy áramfejlesztőt úgy,hogy áramszünet esetén automatikusan bekapcsoljon és fordítva is működjön. Azért volna fontos mivel fatüzelésű kazán van és a család napközben nem tartózkodik otthon áramkiesés elég gyakori és kárt okozott már a fűtésrendszerben.
A netten találtam egy vezérlőautomatikát-DKG--207 ha valaki már szerelt ilyet vagy bármilyen mást jól jönne a segítség mert még ilyent nem csináltam. A tulajnak van egy 5KVA-es generátora.

Fecó

Esetleg egy szivattyú táplálásához nem lenne ez jobb megoldás:

https://szunetmentes.hu/futeshez-valo-szunetmentes

Bármilyen kocsiakku ráköthető, és tiszta szinuszos váltót ad, nem kell külön variálni hogy ne lehessen hálózati visszatáplálás.

faxelektro

Nem tudna valaki segíteni a  DKG-207 vezérlőautomatika rajzzal és kb mennyibe kerülhet egy ilyen műszer mivel mindenképp valami ilyet akar a tulaj.Vagy  ha tud valamilyen másikat.Nem csak a pumpát más egyebet is akar mivel gyakori az áramszünet és elég hosszúak.
                                                                              Köszönöm

Sztrogoff

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2017. január 11., 22:14:31 DÉLUTÁN
...DKG-207 vezérlőautomatika rajz...
Beütöttem a keresőbe, és hozta az angol nyelvű papírt hozzá, rajzzal együtt. De ahogy felületesen belenéztem, a "rajz" fogalom az kevés ehhez, sokat tud, és a funkciókat a programban ki kell választani.

faxelektro

Nem fontos pontosan ezt a típust-márkát használjam sőt gondolom ez méreg drága lehet ha valaki tud bármilyen mást  nagyon jól jönne.
                                                                         Köszönöm

faxelektro

Nem tudom jó helyen kérdezek-e egy kábelméretezésről lenne szó?
       Kettő darab szivattyút kell betáplálni a távolság 50méter egyfázisú 350W mindkettő.
A be táp földalatti egyszerre nem fognak működni a  kábelméretező 3x1,5 számít de én gondoltam 3x2,5-ös rakok be.Ha nem jó helyen kérdeztem javítsatok ki. 

Fecó

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2017. november 21., 19:54:58 DÉLUTÁN
Nem tudom jó helyen kérdezek-e egy kábelméretezésről lenne szó?
       Kettő darab szivattyút kell betáplálni a távolság 50méter egyfázisú 350W mindkettő.
A be táp földalatti egyszerre nem fognak működni a  kábelméretező 3x1,5 számít de én gondoltam 3x2,5-ös rakok be.Ha nem jó helyen kérdeztem javítsatok ki.
Elviekben jó az 1.5 is valóban, feszültségesésre is rendben. Ha a szivattyú tömszelencéje tudja fogadni a 3×2.5 NYY kábelt, baj biztosan nem lesz belőle ha ezt választod :)

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről