PE ellenállása

Indította Tamás, 2016. augusztus 17., 11:13:50 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Tamás

Üdv Mindenkinek!

A VL. szaklapban 2016/3 számban azt írják a ,, Védővezető folytonosságának vizsgálati módszeri" című cikkben, hogy a PE vezető ellenállása max. 2Ω lehet!
Melyik szabvány, hol írja ezt az értéket?

nyaki

A szövegkörnyezetben van a lényeg. Melyik cikk pontosan?

recens

Szerintem erre gondolt:http://www.villanyszaklap.hu/lapszamok/2016/marcius/4006-vedvezet-folytonossaganak-vizsgalati-modszerei


A vonatkozó szabványok a védővezetőt folytonosnak tekintik, amennyiben a mért ellenállásérték kisebb, mint 2 Ohm. Amennyiben a védővezető hossza miatt ez a határérték nem teljesíthető, lehetőségünk van a védővezető ellenállásértékének kiszámítására a hossz, a keresztmetszet és a védővezető anyagának ismeretében:

nyaki

"A vonatkozó szabványok a védővezetőt folytonosnak tekintik, amennyiben a mért ellenállásérték kisebb, mint 2 Ohm."
Már átnéztem a cikkeben említett összes szabványt, de csak a MSZ EN 61557-4:2000 szabványpont tesz említést róla, de nem mint konkrétum, csupán a műszer méréshatárára vonatkozólag. ...lehet elsiklottam felette. ::)
Ezek után azt kell mondanom, hogy Tamás megfogott a kérdésével, így kérdezném én is nagy tisztelettel, hogy a relativitás elmélet szempontjából, ezt pontosan melyik szabványpontban is említik meg?