Kapcsoló szekrények

Indította fügelaci, 2011. március 21., 17:01:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Gyerekek, melyik az a kép,amit folyton-folyvást citáltok?? Mutassátok már meg, lécci, mert ez így nagyon gáz,hogy nem látom a konkrét példát! Köszi...

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Köszi, nova! Hiába, aki profi,az profi... Nos, amennyiben ez az inkriminált jószág, akkor ez részemrõl határeset, mert nem tudom eldönteni, hogy a kalapsínen elhelyezkedõ cuccok közûl melyik érintkezik fémesen a kalaphoz. Mindenesetre, én azt a tatárjárás elõtti kismegszakajtót nem tettem volna be, még akkor sem, ha itt nem várható extrém terhelés, illetve zárlati áram képzõdés. Mert bár a W124-es Merci maga a tökéletesség ikonja, immár közel 30 éve,de egy közel ennyi idõs kismegszakítóval szemben nekem speciel már vannak averzióim...  :o

nova

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. február 17., 21:30:48 DÉLUTÁN
nem tudom eldönteni, hogy a kalapsínen elhelyezkedõ cuccok közûl melyik érintkezik fémesen a kalaphoz.

Kis piros karikát elhelyeztem a képre, az ehhez hasonló fémházas töltõknél is fémesen kapcsolatban vannak a kapasínnel a töltõ háza. Mivel mûanyag a szekrény így a borítás felhelyezése sokat segít a helyzeten, persze akkor nem tudnánk mirõl beszélni. :) Mint már írtam egyszerû sínre pattintható sorkapocs segítségével orvosolható a probléma.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

flatskerrobert

Ha minden szép lenne, meg jó lenne akkor mirõl "beszélgetnék".
Egyébként nincs semmi probléma email-be megbeszéltük.
FR.

JUVILL


Semmi probléma. Valóban így van, e-mailben mindent megbeszéltünk.
A képhez már nem merek hozzászólni.:)
Nova két alkalommal is célzott ebben a témában a mûszaki megoldásra.
Ezeket a Mean Well egységeket sokan ismerjük szerkezeti kialakításban.
A piros karika a legjobb helyen van.
Lehet, hogy mindannyian tanultunk belõle. (Én biztos.)
Vita ide, vita oda, utólagosan végiggondolva, ezért is szükséges a fórum, mert szakmai szempontból ki tudjuk fejteni véleményünket.
Az "éles" hangért elnézést mindenkitõl.

gyulagy

Sziasztok!
Volna egy olyan kérdésem, hogy adott egy kültéri elosztószekrény, melynek betáplálása 230V, mely akkumulátorokat tölt és néhány 230V-os berendezést lát el. E szekrény DC oldaláról (48V) egy beltéri hőcserélő is megtáplálásra kerülne, mely ajtó végálláskapcsolóval lenne reteszelve (ha kinyitják az ajtaját, ne menjen feleslegesen a hőcserélő). A kérdésem az volna, hogy ez a retesz mindkét pólust (negatív és pozitív) szakítsa, vagy elég csak az egyiket? Sajnos információm nincs arról, hogy ez a DC hálózat mennyire leválasztott.
Üdv: Gy

nyaki

Hali!
Biztonsági rendszerről lévén szó. kettős leválasztás javallott

nova

Lehet, hogy csak én nem értem, de a DC rendszer mit táplálna meg? Azért kérdezem mert ugye vannak olyan rendszerek melyeknél a DC kör egyik pontja földelt.

Mindenesetre a kettős leválasztás láthatatlanban jó megoldásnak tűnhet, melyet nyaki is javasolt. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

gyulagy

Idézetet írta: nova Dátum 2012. november 28., 13:40:14 DÉLUTÁN
Lehet, hogy csak én nem értem, de a DC rendszer mit táplálna meg? Azért kérdezem mert ugye vannak olyan rendszerek melyeknél a DC kör egyik pontja földelt.

Mindenesetre a kettős leválasztás láthatatlanban jó megoldásnak tűnhet, melyet nyaki is javasolt.
A DC rendszer távközlési eszközök táplálását látja el.
Ez egy híradástechnikai elosztó/rendező egy kültéri RITTAL szekrény.