Ki jogosult földkábel fektetésére?

Indította nova, 2014. április 11., 16:08:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Újabb kérdés érkezett a kapcsolati formon keresztül, ezeket a kérdezőket a fórum felületére irányítom, aki nem akar regisztrálni, annak kérdését felteszem itt, mert biztosan másoknak is hasznos lehet.
Tehát a kérdés adott. :)

Idézetet írta: olvasói kérdésÁrulják el nekem, hogy ki jogosult végleges földkábel fektetésre.

Idézetet írta: olvasói kérdésAz ELMŰ lenne a mindenható? Azért az a fél év átfutás? Amiből kettő hétben maximálják a műszaki megoldást, és marad 5 és fél hónap a szellemi munkára?
(A kerítésünktől 52 centiméterre, gazos-füves területen álló oszloptól kéne földkábelt fektetni a kerítésbe kerülő órához. Az oszlop a járda és a kerítés között van. Közterület zaklatási eljárás, felbontási engedély kell.))
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

A regisztrált villanyszerelői rendszer kialakítása során jogosultak voltunk földkábelt fektetni. Végig csináltuk annak rendje és módja szerint a közmű egyeztetéseket. Hogy kinek és minek a hatására az energia törvényben a méretlen földkábel létesítési jogot a törvény az áramszolgáltatók kezébe adta. Tavaly volt szintén egy törvény módosítás ami az új fogyasztók bekötését csak föld kábellal szabad létesíteni. Januárban jött a kör email, hogy mégis lehet légvezetékkel csatlakozni. Hát ez van  :).
Képzettség tekintetében az általános villanyszerelői képesítéssel is lehetett földkábelt fektetni. Az idősebb kollégák biztosan emlékeznek még a T típusú földkábel vég kiképzésre is. Jött az új világ és már csak kábel szerelői végzettséggel lehetne föld kábelt fektetni.

Gyurmaúr(fi-relé)

Akkor a 6 hónapos átfutás még mindig -legalábbis ELMŰ-ÉMÁSZ relációban- fennáll?? Komolyan mondom, nagyon várom már azt a napot -remélem, nem kell sokáig várnom,nunk?-, amikor bejelentik a "kedves" NSZK, Francia tulajok, hogy eltakarodnának ebből az országból és eladnák az áramszolgáltatókban lévő üzletrészüket, mert ez már tényleg kiveri a késest, amit ezek itten ohne zsanér megengednek maguknak! A mellékelt képeken 1-2 e.on dédász területen fennálló horrort láttok. 1., 2. kép Szántódon, a tihanyi RÉV felé menő úton készült, ahol immár én hónapok óta látom ezt a potenciális tömeggyilkos oszlopot. Az utólsó képen szereplő "részeg" végoszlop -mely azért indult el a kert irányába, mert barom módon úgy kötötték rá a derékszögű légvezeték leágazást, hogy nem vették figyelembe, hogy az A oszlopképlet nem kamálja a merőleges erőhatásokat, tehát cserélni kellett volna az oszlopot is ú.n. "sarki bitang" típusra, sőt mivel itt magasabban van a talajvíz, ezért még betonalapot is készíteni kellett volna- azóta is úgy áll, hiába jelentettem be -fotókkal illusztrálva- egyrészt én, másrészt a B.földvári polgi is, nagy ívben sz@rnak rá(nk)  :'(
Egyébként mizu van a HFH-val, illetve a bizonyos, földben "ingyér" mért 15m-t meghaladó kábelárral? Valóban lefeleződött már??